Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.06.2008, 03:26   #11
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od XONIK Pokaži Post
Hvala svima,tek sada vidim da ima novih komentara na moje pitanje.Voleo bi takodje da znam sta mislite na primer o kombinaciji pa 1x-pro +Korg Triton Studio? ,Korg Triton Extreme? ili Roland Fantom-X6?KORG M3 je verovatno opasna solo klavijatura ali kod nas u Bg-u malo skupa,nova oko 1900e. KORG KORG LE me ne interesuje-losa dirka,mozda takvu dirku ima i Fantom,nisam probao.hvala unapred na odgovorima.
Pa šta ćeš Brate sa pa1x i tritonom u kombinaciji...to ti je skoro ista stvar...tom Korg aranžeru fali promena na bubnju i to ti samo rolandova sprava može dati,da se neko ne uvredi što nisam pomenuo Ketrona ili nešto slično...uzmeš nekog Fantoma,jedan midi kabl i eto ti i Korg i Roland na jednom nestu...savršena kombinacija...


P.S: VINGULA...meni je u kafani X a kući G...stigla prinova...:-)
  Reply With Quote
Star 23.06.2008, 09:41   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ma ja sam skontao sta coveku treba i opet ti ja kazem bolje ti je da imas Pa1xPro i jos jedan vrhunski workstation nego Pa2xPro pa nek prica ko sta hoce!S tim sto za 1000e doplate ne mozes uzeti X6 ili M3!Ja imam Pa1 i uzimam za svirku jos jedan Roland X6 a za te pare koje cu da dam za njega mogu da doplatim i da uzmem Pa2 i jedan polovan triton Le I jos nesto Rolandinjos ne zaboravi da je Pa1xPro sempler i da se u njega moze staviti ne bubanj od Rolanda nego mogu da usemplujem i Phil Colinsa ako hocu pa da mi njegov bubanj lupa
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (23.06.2008 u 09:43 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2008, 10:39   #13
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedno uspoređenje-bez svađe molim...
Marco07 i Mykeli su vrhunski muzičari,i velemajstori za studio...koliko se sjećam obojica (za marca sam siguran100%),koriste možda svega 20MB (možda ne ni toliko) semplera u sinthu...E sad-momci prave čuda sa svojim instrumentima i stvarno zvuče do jaja,i dođe XONIX-niovajlija s 2 posta,i traži 1GB---Pa stani čovječe...Tyros2 koliko se sjećam ima 1GB pa svi govore o setovima do 60-70mb max...Sad kakve će on semplove da stavlja da mu treba 1GB to stvarno treba da se upita---Drug ako imaš 1GB rama to ne znači da je sinth bolji ili da brže radi (nije to ko kod kompjutera) već ćeš imati samo više memorije (za midije-hehe)...PA1X će da ti odradi poso i jedan dobar AKAI sempler,a ako ti trebaju ti efekti što ih je Nedim navodio-o,onda kupi sebi pa2x i to je to...Bez komplikacije,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2008, 12:38   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Ma ja sam skontao sta coveku treba i opet ti ja kazem bolje ti je da imas Pa1xPro i jos jedan vrhunski workstation nego Pa2xPro pa nek prica ko sta hoce!S tim sto za 1000e doplate ne mozes uzeti X6 ili M3!Ja imam Pa1 i uzimam za svirku jos jedan Roland X6 a za te pare koje cu da dam za njega mogu da doplatim i da uzmem Pa2 i jedan polovan triton Le I jos nesto Rolandinjos ne zaboravi da je Pa1xPro sempler i da se u njega moze staviti ne bubanj od Rolanda nego mogu da usemplujem i Phil Colinsa ako hocu pa da mi njegov bubanj lupa
To si u pravu,usemplovati možeš,ali na žalost ne pomaže ni to da dobiješ Rolandov sound...uporedjivao sam isti bubanj na g70 i pa2xpro...nema veze s vezom,a usemplovani isti udarci,sve isto...jednostavno na Korgu to ne izlazi...
  Reply With Quote
Star 23.06.2008, 14:44   #15
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa2X je naravno extra ali ako zelis externi rack za semplove onda naravno triton rack uzmi, to je vrh, ni taj pa2x mu ne moze blizu sto se zvuka tice, lepo pise na modulu HI MODULE/SAMPLER, u njemu semplovi zvuce extra, jeste naravno da on moze do 96MB memorije ali ako cemo ga iskoristit samo da vucemo iz njega boje za pratnju tj. ritmove meni dosta.. to je moj izbor! Aloha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2008, 15:44   #16
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Jedno uspoređenje-bez svađe molim...
Marco07 i Mykeli su vrhunski muzičari,i velemajstori za studio...koliko se sjećam obojica (za marca sam siguran100%),koriste možda svega 20MB (možda ne ni toliko) semplera u sinthu...E sad-momci prave čuda sa svojim instrumentima i stvarno zvuče do jaja,i dođe XONIX-niovajlija s 2 posta,i traži 1GB---Pa stani čovječe...Tyros2 koliko se sjećam ima 1GB pa svi govore o setovima do 60-70mb max...Sad kakve će on semplove da stavlja da mu treba 1GB to stvarno treba da se upita---Drug ako imaš 1GB rama to ne znači da je sinth bolji ili da brže radi (nije to ko kod kompjutera) već ćeš imati samo više memorije (za midije-hehe)...PA1X će da ti odradi poso i jedan dobar AKAI sempler,a ako ti trebaju ti efekti što ih je Nedim navodio-o,onda kupi sebi pa2x i to je to...Bez komplikacije,Pozdrav!
Bas radi to predlazem 2x...da bi se odbegnule komplikacije..exteran sempler..plus kablovi..ionako imam dovoljno opreme koje ne mogu da donosim.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2008, 16:14   #17
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Stanite ljudi pa mi se ovde nismo razumeli!!!Niko nije rekao da je Pa2xPro los,ne valja i slicno,to je vrh masinerija!Covek je pitao sta da radi jer mu treba minimum 1Gb rama na koji moze da racuna u svakom momentu verovatno zbog lupova i slicnih stvari!Niko nije rekao Pa2 ovo a Pa1 ono,da to odma razjasnimo da ne bude bespotrebnih komentara!!!Svako je dao svoju preporuku i tacka da se ne kacimo sad oko bespotrebnih stvari a ja sam samo naveo primer da cu uzeti Roland X6 kao drugu klavijturu za soliranje zbog mnogo razloga i navecu neke!Ram Memorija moze da ide do neki 430Mb sto je i vise nego sto mi treba za moje potrebe(treba mi oko 200-250mb u vrh glave),ima fenomanalnu dirku,vrhunski zvuk i perverzija opcije,izradjen od kvalitetnog materjala i prelepo izgleda!Sa njim cu moci u potpunosti da zadovoljim svoje prohteve i da ne mislim na drugu klavijaturu bar 5-6 godina a i duze!E sad ne moze niko da mi utuvi u glavu da sa Pa2 ili bilo kojim aranzerom mogu da postignem to za moje potrebe kao sa Rolandom X6 i nema pravo niko da se ljuti na taj komentar koji sam dao jer imam nameru da X6 koristim prvenstveno za desnu ruku i da vezem midi sa Pa1xPro!Eto tako stvari stoje sto se mene tice A Rolandinjo sto se tice tvog komentara to je stvar ukusa,nikada ali ni pod tackom razno ne bih menjao Pa1xPro za G70 ali sve je to stvar ukusa
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (23.06.2008 u 16:16 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
oparnican (05.05.2010)
Star 23.06.2008, 18:42   #18
XONIK
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.05.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 9
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
XONIK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa 2x,pametan izbor?

Kolege,samo da objasnim,na pocetku sam naveo da bi bio potpuno zadovoljan sa 512mb ram-a,to je sasvim dovoljno,bas kao sto Marko kaze za razne loopove+ neke kvalitetne semplove instrumenata.1 Gb sam vise naveo kao pitanje zato sto je ranije bilo price oko toga da postoji mogucnost prosirenja na pa2x-pro do 1gb.Od toga verovatno nece biti nista,mada se slazem da je i tih 256 Mb odlicno i dobar napredak u odnosu na 32 kod pa1x-pro.Sada moram otici da probam Fantoma ako Marko kazes da ima fenomenalnu dirku,to me bas interesuje,ne znam ljudi,po meni odlicnu dirku ima TRITON STUDIO,Korg Oasys-za mene vrh-probao,vrh mu je i cena i mogucnosti ali to je totalno studijski Workstation pa kome se moze,moze. Rolanda nisam probao.posto je np polovan Fantom x6 ako ga uopste ima polovnog? Pozdrav svima....
XONIK je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2008, 18:57   #19
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ja sam nasao brate jedan X6 polovan,kao nov za 1500e sredjen full za narodnjake bez torbe!Cena mu je 1600 ali za mene je 100e nize jer znam coveka kod koji ga prodaje!Uzecu ga 100 posto!!!Pazi ovako ako ti treba klavijatura za soliranje da ima dosta memorije i sto je najbitnije 100% veran sound uzmi ili X6,7,8 ili korg M3!ovo sto rte savetujem je isto ono kao sto bi ja uzeo za sebe,i M3 je isto vrh klavijatura ali sa obzirom da imam Pa1xPro uzimam jednog vrhunskog Rolanda
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2008, 19:35   #20
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Marko7 sta kazes na Fantom Xa njega sada moze da nadje 800-1000 eu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
izbor, pametan


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije