Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.07.2007, 10:40   #31
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit
Nema nikakve mogucnosti ugraditi dodatni RAM na PA800. Ta informacija koju ti je dao prodavac je pogresna, jedino ako je on sabrao RAM i ROM onda je to sa 128MB ispravno. Ama i pored toga je PA800 interesantan jer je taj ROM poprilicno bolji od onoga u LE i PA1X zajedno. I PA1X i LE se zasnivaju na ista 32MB ROMa (Triton Chip) pa je to u sustini bespotrebno dupliranje. PA800 ima sasvim novi sound chip od 64MB u kome se nalaze dosta kvalitetniji samplovi nego u ova dva. E sad, ako ti nesto posebno trebaju terce pri svirki onda bi trebalo ostati pri sadasnjoj kombinaciji jer na PA800 to ne ide kao na LE posto mu nedostaju User Scale u smislu u kom je to inace na Tritonu dostupno mada i na njemu u svakom slucaju mozes napraviti samplovane terce.
Nisam uopste priacao o ROMu jer njega ne mozes nista da mijenjas, pricao sam o RAMu. Triton ima 64 MB, Pa1xpro ima 32MB, sve ukupno mi je to oko 96MB. Ako PA800 moze max 64mb onda mi nije nikakvo poboljsanje. Fakticki gubim na tome polju. E sad, druge stvari koje PA800 ima a ova dva nemaju su za mene toliko neznatne da me uopste ne privlaci kupovina PA800. Morat cu izgleda cekati novi sajzer od Korga.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 02.07.2007, 19:45   #32
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ćevapu---Nekima treba 96MB RAM-a na Extremu,Nekima i 256 Na Motifu,Nekima i 128 Na Kurzweilu,a u suštini na tezgama odsviraju na 25 svih boja...Dakle koji đavo treba kome više od 32Mb RAM-a?Pa ja sam nekad radio sa PA80 (8MB FMC) pa mi je bilo dovoljno za sve da odradim...Sad na PA1X imam zauzetih nešto manje od 20MB RAM-a a imam u User1,User2,UserDK sve poredane Drum Kitove,boje i Perc...E sad ako ja iz otih stvari mogu da dopunjavam ritmove (različiti Patterni), i pravim nove kombinacije,meni RAM apsolutno ne treba,jedino za dodavanje nekih Drum Kitova sa drugačijim Pad-ovima...Ako ko ima 2 sintha,PA1X je za pratnju a za boje i druge đavle-tu je Le,TR,Extreme,i ostali...Što bi i Pa1X punili i forsirali kad već imate solo sinth.I još nešto...Postoji čovjek u Bosni koji ugrađiva 96Mb RAM-a u Korg PA1X...Dakle to znači da je PA1X JEDINI sinth koji može da podpire 96MB RAMA,Živi dokaz je kolega muzičar koji živi ovdje u Sloveniji i to tvrdi da ima ugrađeno...Kolega Fićo ga jako dobro poznaje kao i njegovog komšiju i dugogodišnjeg saradnika,ako se pojavi kakav filozof koji kaže da je to nemoguće,momci ja ću da odem kod njega lično,sa ponesem kameru i da snimam i javno će da ide na YouTube..Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2007, 10:38   #33
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alix druze, samo da ti odgovorim na ovo pitanje:

Nekad sam guzio svasta, debele, mrsave, ruzne, sakate, corave.......nije se imalo, znas kako je, daj shta das, staro pravilo....probirach-otirach.

Danas ne guzim svashta, vec probiram :-).....ima se...moze se :-).


Mislim da ti je jasno, i da ne trebam nista vise reci :wink:
cevap je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2007, 11:18   #34
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

...Jarane znam da si jaki muzičar,i znaš šta je dobro i šta nije,ali evo par momaka što ih poznajem su već prešli sa pa800 na pa1x baš zbog OS3.0 jer im je zvučao mnogo bolje nego prije i naravno većina ih tvrdi da je pa800 klaviatura za cigane i turke a ne za balkance...Ja se u to ne mješam ali ko kaže da novi 3.00 ili 3.01 OS nije ništa nepredniji,il nema pojma o čemu priča,il nema klaviature,il jednostavno hoće da bude pametan...Za mene je najvažnija činjenica da ne moram više da eksportujem i importujem Multisamplove na disk,pa sa diska nazad u RAM,pa onda ajd ovo haj ono...S novim OS su funkcije i sam rad na sinthu mnogo jednostavnije,i DEFINITIVNO (to niko ne može reći da nije) brže mi loada setove nego prijašnji 2,54...Dakle ipak napredak je veliki,na ekranu su deblja slova,zvuk je mnogo bolji,e sad jedino što još nisam ušo u štos za konvertovanje formata što ste spominjali...Ako ko zna il je radio s tim,neka malo opiše ako se nađe vremena...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2007, 02:16   #35
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh drug, ne kazem ja da je Pa1xpro los, ja sam klavijaturom prezadovoljan, i da mogu da mu jos rama nabacam, ne bih pomishljao na PA800.

Moj pa1xpro je pun ko sibica, i ne mogu vise nista da nabacam u njega :-(, niti jedan jedini sempl.....a nisam jos ni sve terce prebacio, pa ti vidi :-(
cevap je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2007, 10:48   #36
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A koji će ti đavo onaj LE?
Pa na njemu imaj terce i boje za solo a na PA1X isključivo Različte Drum Kitove,Bass-ove,Srtringsove,Brasove,itd...Kod mene se zna da je solo za solo a Aranžer za Aranžer...Doduše Pa1X za moje pojmove ima bolji zvuk harmonike na ozvučenju nego Triton Classic ali bože moj,ne može sad sve na jednom sinthu...Od Pa800 nemoj očekivati ako ima više Memorije da će sad to biti BUM...Meni više znači Tritonov ton generator na Pa80 ili Pa1X više nego 1000Ooasys na Pa800...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2007, 15:36   #37
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa bilo je vremena, bilo je dosta tiho neko vreme...opet bura-BESMISLICE...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2007, 15:38   #38
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Oh zaboravio sam, Rasime buraz, posto PA800 za TURKE i CIGANE, dobro ti imas
PA1X, to je strogo za BOSANCE, jel planiraju ovi u KORG nesto i za BUGARE i SRBE
uskoro?
Il trebacemo cekati jos dosta?
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2007, 17:44   #39
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja dok sam imao em2000 mislio sam da nikad nista nece biti jace napravljeno.Godinu se dvoumio da predjem na pa80 i pomislih eh sa ovim cu u penziju.Kad sam uzeo pa800 prva tri mjeseca sam ga na komadice mislio izrezati ali.ali danas ga nebig dao ni za svastiku.Hvala Nedimu on me je uvijek podrzavao i govorio da je to dobar sint.Hvala i crnom4 jer mi je dao dosta dobrog materijala da napravim nesto na pa800.Moje misljenje je da ce pa800 ostati jos dugo u nasoj muzici jer zadovoljava potrebe svih balkanaca sa soundom.A koji je bolji to je kao u fudbalu ja navijam za ovog i najbolji je.Imam 40 godina i to mi dozvoljava da kazem ovim mladjima da se ne dvoume i razmisljaju.Pa800 je MOMENTALNO najjaci.(a tastatura je tako napravljena da se vrlo jednostavno moze skratiti tj omeksati)to su namjerno u korgu tako ostavili mogucnost ako neko nije znao eto neka zna.Sve vas pozdravljam koji svirate a fajlasi neka ga duvaju.Samir Austrija
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2007, 22:29   #40
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

PA800 je samo drugi PA80 kojeg nijedan drugi sint za sad nece preci,
postace i vec je postao isto ono sto i PA80, najpopularniji, najprodavaniji i
najkorisceniji aranzer.

I3
I30
PA80
PA800
...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
301, korg, novi, pa1x


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije