Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.03.2013, 00:37   #1
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ESInEar08Experience VS Tannoy 6D

Da li je neko imao iskustva sa ovim monitorima?Kupio bih neke aktivne studijske monitore pa se razmisljam izmedju ova dva modela.Interesuje me koje bolje rade.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 05:22   #2
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'6D' je samo deo imena i postoji-ao je u dve serije - Precision i Reveal.
Ja sam cuo jednu od te dve i bio mi je ok.
Takodje i Esi, utisak isto dobar. Nisam ih slusao paralelno, pa ne mogu da presudim.
Po ceni bi se reklo da je bolji Tannoy.
Sa druge strane, i Esi stvarno svi hvale, pogotovo za odnos cena-kvalitet, pa cak i ozbiljniji ljudi. Mislim da je za vecinu nas i nase potrebe dovoljan, bez da ikoga omalovazavam.
Naravno, za vise para ima i bolje. Ali bi bilo i greota kupovati skupe monitore a nemati tretiranu prostoriju za njih.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 11:42   #3
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na ove sam mislio: http://www.kupujemprodajem.com/SUPER...6179-oglas.htm
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 15:46   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tannoy je etabliran vec decenijama u domenu monitora bliskog polja i sasvim na profesionalnom nivou ali i ESI upravo sa tom linijom monitora moze bez problema da mu konkurise. Nemoj uopste da obracas paznju na razliku u cijeni, to ama bas nista ne govori o kvalitetu monitora. To je stvar poslovne politike proizvodjaca. Tannoy je neutralniji i linearniji nego ESI, koji sa druge strane ima vrlo diferenciran sound ali i nesto "obojen" u HiFi maniru pa mu treba malo "ubiti" visoke. Kod meine se pokazalo kao najbolje rjesenje postaviti Treble ATTN na -1db, mada to dosta zavisi i od prostorije u kojoj slusas. Tannoy ne treba nikakve korekcije ali je sound plici sto nije ni cudo jer radi na 6" zvucniku. Da se ne zavaravas i uz Tannoy i uz ESI (mada radi na 8" nisko-srednje frekventnom zvucniku) trebace ti subwoofer da bi pristojno pokrio kompletni frekventni opseg.

Promijenjeno od tranzit (19.03.2013 u 15:48 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 16:02   #5
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

OVO JE KOMENTAR ZA OVE KUTIJE SA JEDNOG DRUGOG SAJTA-˝˝Ja sam ESI pazario pod utiskom hvaljenja na par topic-a na ovom sajtu! Nisam odusevljen... prodao sam ih posle mesec dana! Ne svidja mi se zavrsna izrada (jeftino), materijal membrane, neobuzdanost basa, nekalibrisanost izmedju kutija (bar u mom slucaju)... Kod te kutije ono sto je 0k. po mom misljenju je to sto je nepristojno jeftina za svoju velicinu i snagu. Posedovao sam u tom trenutku i Alesis M1 Active 620, za koje mogu reci da su jasnije, dovoljno jake, kvalitetnije zavrsne izrade i, ako smem, bolje! U svakom slucaju mislim da je to samo prelazni korak ka nekoj ozbiljnijoj kutiji i da svakako nije trajno resenje (nijedna ni druga). Opet naravno u zavisnosti od potreba i afiniteta... Sto se tice Tannoy-a... znam da ga svi nesto izbegavaju... ali bih se svakako u ovakvom izboru odlucio za Tannoy!!``

Neko hvali ESI,neko kudi tako da uopste ne znam sta da radim,ufffff....
Ima li neko iskustva sa Mackie MR5 posto su i one priblizne cene?
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 18:19   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Saberi oba posta, dakle taj sa druge stranice i moj, mislim da ce ti sve biti jasnije. Taj kolega sa druge stranice u svom postu najmanje paznje obraca na kvalitet sounda a previse na izgled i materijal od kojeg je napravljena kutija. Bice da on nije ni znao da podesi te ESI Monitore, a Boga pitaj i u kakvoj je sobi slusao. Da ponovim jer se cini da nisi pazljivo citao, Tannoy je linearniji i neutralniji, to bi trebalo veoma mnogo da ti kaze o njihovom soundu, u svom postu nisam hvalio ni jednu, ni drugu kutiju vec samo iznio osnovne karakteristike i ono kako sam ih ja cuo. Inace, Mackie MR5 je klasa ispod Tannoya tako da bi on ispao iz dalje trke. Preplitak je sa vrlo nedefinisanim soundom jer prilicno "mumla" u nedostatku pristojnog niskofrekventnog zvucnika. Studijski monitori nisu Mackiev Domen.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2013, 20:28   #7
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ti vec odgovorio u prvoj temi u vezi ESI....ali posto si jos u nedoumici,najbolje idi negde da pogledas i da cujes . Ja se ni malo nisam pokajao sto sam uzeo ESI.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije