Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.10.2010, 15:17   #1
Branislav_PA800
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2010
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 18
Downloads: 927
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
Branislav_PA800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kako da mi bude "zamucen" ritam? PA800

Pozdrav svim clanovima, zna li neko kako da namestim ritam da mi bude zamucen kao kod pesme od Zeljka Joksimovica "Ljubavi"? Prvi deo pesme je u pitanju pa me to interesuje. Isto tako je uradjen i fabricki ritam za PA800 "Kool Funk" prva varijacija.Nisam nasao na forumu da li vec ima ova tema ili sam je prevideo, ako jesam izvinjavam se.
Branislav_PA800 je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2010, 17:41   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zdravo Branislave

To se radi sa Cutoff. To podesavanje se nalazi u MENU pa TRACK CONTROLS. Zatim na Drum traku stisnes iznad SELECT i cuttof oteras u minus.
Na ovaj nacin ce ti sve varijacije ritma biti prigusene.

Ukoliko zelis da ti samo jedna varijacija bude prigusena .... onda ne diras cuttofa u track select, nego ides record/edit na ritma i podesis na varijaciju koju zelis pa ides MENU i EVENT EDIT. Dole levo nek bude namesteno na DRUM i odma na pocetku stisnes na prvi EVENT i stisnes INSERT i taj novi event koji ce se pojaviti podesis ga TYPE - Ctrl, Value1 - 74 i Value2 ces podesiti koliko zelis da bude prigusen (od 1 do 63 su ti vrednoste od -64 do 0 cutoff, a od 64 do 127 su ti pozitivne vrednoste od 0 do +64 cutoff).
Otkako podesis taj event memorisi ritma i to je to.

Treci slucaj, ako zelis bas kako na ritmove koje si naveo da se Cutoff sam automatski menja (vidi cutoff potenciometra dok sviri ritam).
Ovo je pokomplikovanije i zahteva malo vise vremena da se odradi.
U ovakav slucaj moras da ides po red u event listu u EVENT EDIT i kako citas vreme (sledis ga u kolonu "position") postavljas "Ctrl evente" sa value1 74 i value2 varijabilno ovisno o tome koliko zelis da bude taj cutoff podesen u taj moment kojeg citas u position kolonu.

To bi bilo to od mene za sada .... al sam se raspisao a sve sto sam hteo da kazem da "zamucen" ritam je ustvari negativni cutoff, ali nema veze poslo mi od ruke
Ako treba jos pojasnjavanje reci
Pozdrav


EDIT: jos da dodam jedan link ..... proucite jos nesto kako to automatsko menjanje funkcionise
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...ghlight=cutoff
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (28.10.2010 u 17:43 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
sstipa (28.10.2010)
Star 28.10.2010, 21:48   #3
Branislav_PA800
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2010
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 18
Downloads: 927
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
Branislav_PA800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala druze, sad cu da probam da uradim to sto si mi napisao...
Dodato:
Prva dva nacina sam skontao a meni treba bas ovaj treci i najtezi.Nisam bas shvatio sta si hteo da kazes pa ako mozes malo detaljnije da mi objasnis, mozes i na PP ako hoces.Ovaj drugi nacin kada namestim kako si napisao meni su sve varijacije prigusene.

Promijenjeno od Branislav_PA800 (29.10.2010 u 00:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Branislav_PA800 je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2010, 00:59   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ides u record/edit i u event edit.
Na listu imas sve udare koje sadrzi traka u obliku evente. Position pokazuje gde se taj udar nalazi vremenski. imas 001.01.001 .... prvi 001 kaze da je prvi takt (ukoliko je meter na 4 onda moze da ide do 004) .... drugi 01 je "beat" (na 7/8 ritam ide do 7, na 9/8 do 9, na 4/4 do 4 itd) .... treci je "tick", najsitni podeljak vremena (njegov maksimalni broj ovisi od to dali je ritam /4, /8, itd)
Sad ti je vremetrajanja varijacija podeljeno na taktove, beat-ove i tick-ove .... prema njih ces se orientisati gde se nalazis vremenski u ritma. I kreces iz pocetka da postavljas Evente iz tipa "Ctrl", value1 - 74, value2 u ovisnosti koliko zelis u taj momenat da bude cutoff.
Poredas tako mnogo Ctrl sa razlicit value2 recimo pocinjes iz 0 (Cutoff -64) .... redas tako do 64 (to je cutoff 0) sve dok ne dodjes do event koji je na sredinu (u 4 taktni ritam to je 003.XX.XXX, u 8 taktni to je 005.XX.XXX) ..... sad redas nanazad value2, mnogo evente na raznim pozicijama, i sa 64 se vratas do 0 sve dok ne stignes do zadnji event.
U ovaj slucaj kad ritam sviri, svira evente koje su otkucane, a kad dodje do svaki Ctrl, promeni ti Cutoff na koliko je podesen taj Ctrl t.j. kolika je value2.

To je ta procedura
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
Branislav_PA800 (29.10.2010)
Star 29.10.2010, 02:42   #5
Branislav_PA800
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.06.2010
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 18
Downloads: 927
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800
Branislav_PA800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U sunce ti, ima da se radi i radi .Znao sam ta znacenja event, position i to ali nisam znao da treba stalno da kucam Ctrl, to mi nije bilo bas jasno ali sada jeste.Hvala ti mnogo druze, sutra cu da prionem na posao pa da i to uradim.Hvala jos jednom.
Branislav_PA800 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije