Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2009, 19:06   #1
plana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.08.2008
Postovi: 26
Downloads: 160
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
plana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard HARD DISC ,za 9000pro

treba mi pomoc:
1.klavijatura mi "ne vidi" HD,ne znam sta bi moglo biti,vjerovatno je do magistrale
2.nije mi jasno gdje mogu naci kabal da povezem klavijaturu na racunar i koji je kabal u pitanju
3. koji je to SCSI port,mislim kako na njega da skopcam eksterni disk,jel obicna magistrala
4. ima li ko originalne diskete koje dolaze uz 9000pro i tako nesto,ja nisam dobio uz nju nista kad sam je kupio,a taj lik je valjda greskom pobrisao ona prva 3 banka sto se ne smiju brisati

HVALA UNAPRIJED
plana je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 19:27   #2
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ti mogu odgovoriti na ovo pitanje broj 2,a oko ovih "magistrala" se ne razumijem.
Dakle,klavijaturu i racunar mozes povezati sa Midi to USB kablom.On se sada najvise upotrebljava.Sa jedne strane je USB prikljucak, koji ide u racunar a
sa druge strane kabla su Midi in i Midi out prikljucci.Mozes ga nabaviti u prodavnicama muzicke opreme,a cijena je oko 30-40 Eura.

Mozes takodje povezati sint i racunar i sa Midi kablom,koji na jednoj strani ima
prikljucak kao za Game port(igrice),a sa druge Midi in i Midi out.On je vjerovatno jeftiniji.Zavisi za sta ti treba....tako da mozda ima i nesto trece.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2009, 22:25   #3
rskoc
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Postovi: 91
Downloads: 536
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
rskoc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1. Za ovo što ne vidi HD provjeri uhom da li čuješ zvuk kad ga zavrti da ti nije napajanje u pitanju, pojasni "magistrala".
2/3. Ja svoju povezujem SCSI 2 50-pin kabelom međutim u računalu moraš imati ugrađen SCSI 2 kontroler koji će prepoznati HD na klavijaturi i omogućiti prebacivanje podataka na interni disk računala.
Pomoć broj 2 je ako netko ima vanjsko SCSI kućište sa ugrađenim HD-om da si prebaciš podatke.
4. diskete nisam ni ja dobio možda se mogu dići sa internet stranice

Mislim da MIDI kabelom nećeš moći prebaciti podatke sa HD (semplove, ritmove) već samo interne postavke u vidu sysex poruka - kolege ispravite ako griješim.

Nadam se da sam nešto pomogao.

Pozdrav
rskoc je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2009, 22:58   #4
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto ne vidi disk kao sto je kolega napisao poslusaj dali se on cuje kad palis sint .Drugo je da mora da je disk formatiran na particije koje nesme da bude veca od 2GB .Ako imas disk od 5 GB napravis na njemu prvu particiju od 2 i ostalo stavis da ti je druga .Sint ce ti videti samo tu prvu i nju mozes samo da koristis.
Drugo pitanje za kabal :
sa njim dobijas jedino to ako koristis vanjski HD SCSI da sa tim kablom povezes sint i disk .Do tih kablova je tesko doci jer se razlikuju mnogo posto je to star standard i svako je radio tad po svom.Na jednoj strani je taj kabal takav da ga skopcas na sint a druga strana je zavisna od vanjskog kucista za HD ako ga koristis.
Pod 3:
Na samom sintu imas da izaberes SCSI port na kojem ti je HD CD ili ZIP kao i na spravi koje sam nabrojao .Ako imas odabrano na HD jumper da je disk SCSI 2 tako ce ga prepoznati i sint.Na sintu mislim da imas brojeve od 0 do 6 .
Pod 4:
Imam ja neki bekap za sint ali su samo dve diskete pa sad neznam dali je to ono sto tebi treba .Ako zelis da ti posaljem ostavi mail adresu na privat poruku i dobices ,
fico je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2009, 20:58   #5
plana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.08.2008
Postovi: 26
Downloads: 160
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
plana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rskoc Pokaži Post
1. Za ovo što ne vidi HD provjeri uhom da li čuješ zvuk kad ga zavrti da ti nije napajanje u pitanju, pojasni "magistrala".
2/3. Ja svoju povezujem SCSI 2 50-pin kabelom međutim u računalu moraš imati ugrađen SCSI 2 kontroler koji će prepoznati HD na klavijaturi i omogućiti prebacivanje podataka na interni disk računala.
Pomoć broj 2 je ako netko ima vanjsko SCSI kućište sa ugrađenim HD-om da si prebaciš podatke.
4. diskete nisam ni ja dobio možda se mogu dići sa internet stranice

Mislim da MIDI kabelom nećeš moći prebaciti podatke sa HD (semplove, ritmove) već samo interne postavke u vidu sysex poruka - kolege ispravite ako griješim.

Nadam se da sam nešto pomogao.

Pozdrav
magistrala - pa recimo,konkretno, ono cime povezujes HD sa klavijaturom...interesuje me koji je port u pitanju,i da li ga ima u prodaji,
gdje da nabavim taj kontroler ili ekstrerno kuciste
plana je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2009, 22:36   #6
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto sam ti napisao taj je kabal drugaciji kod svakog sve zavisi kakav ti je priklop na kucistu od HD jer su oni razliciti.Na sintu kod tebe je SCSI izlaz i on je na yamahama u dve verzije znaci ni sve yamahe nemaju isto a tako isto i kuciste od HD. Ja naprimer imam 3 Razlicita kabla i samo jedan od njih je dobar za tvoj sint iako su svi SCSI.Ali je vrlo tesko doci do tih kablova a da ga ides da napravis negde isto ce biti skupo posto nema sheme za pravljenje .
fico je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2009, 09:57   #7
rskoc
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Postovi: 91
Downloads: 536
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
rskoc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cijene su kod nas ovakve

KABEL SCSI interni, 50-pinski, duljina 80 cm - 5 EUR

SCSI 2 externi kabel od klavijature do kontrolera u računalu HD50-pin M-M - 20 EUR

SCSI 2 kontroler PCI kartica za računalo - 50 EUR

SCSI 2 vanjsko kućište za CD/HDD - 80 EUR
rskoc je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 22:35   #8
plana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.08.2008
Postovi: 26
Downloads: 160
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
plana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

a odakle si ti,ja sam u sarajevu!kako bih ja mogao doci do tih kablova?

Promijenjeno od Vaxter (20.03.2009 u 03:27 sati) Razlog: Izbrisan nepotreban citat
plana je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 23:16   #9
rskoc
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Postovi: 91
Downloads: 536
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
rskoc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možeš ih naručiti u svim boljim trgovinama računalnom opremom. Poslat ću ti link trgovine na privat da ne reklamiramo.
rskoc je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije