Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2013, 04:54   #1281
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzite, kod pa800 je jedina prednost full sempler i vocal harmonizer i mozda malcice bolja master klavijatura. ali ne vredi to tih para pa da ga .ebes. tacno da bi im to bila jeftinija varijanta, ali eto, izbacise novi model (na nasu srecu) moguce i zbog toga da bi ovu klavijaturu odvojili od pa800 koja je vec na losem glasu, pa bi ljudi sa rezervom gledali na neku poboljsanu verziju pa800...Ovo sa novim OSom cu sigurno sto puta razmisliti pre nego sto uradim, jel jos nije nacisto da li su to uradili namerno ili nenamerno... A da ti ne pricam o prednostima pa600 u odnosu na pa800 (mp3 player, veci touch ekran sa brzim odzivom, mnoogo brzi procesor, vise rama, style edit preuzet sa pa x3...) sve su to sitnice, ali mogu da posluze. I naravno cena, kao najbitnija stavka. Sve u svemu moja topla preporuka onome ko kupuje novu klavijaturu a ne bi da trosi neke velike pare.

P.S: a za nadimak moram pitati nekoga od admina da preimenuje u korgpassion Mora malo da se salimo.... Mislim da je doslo vreme za spavanje, ajmo deco
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (26.05.2013 u 04:55 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 04:58   #1282
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se jedino ne svidja sto nema prikljucak za one papucice od korga sa 5 tastera i sam se pitam kako cu svirati harmoniku i kad treba neki prelaz da pritiscem kako to da izvedem sada...Malo je falilo da je vratim
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 12:52   #1283
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Tranzite, kod pa800 je jedina prednost full sempler i vocal harmonizer i mozda malcice bolja master klavijatura. ali ne vredi to tih para pa da ga .ebes.
Zaboravio si i više izlaza, neke opcije koje imaš na Pa800 ne možeš naći na Pa600, kvalitetnija izrada kućišta, bolji zvučnici integrisani, nema tipki za biranje ritma direktno nego ide preko ekrana, ...

Tako da kada sve sabereš, sve ima svoje, nekome je bitno kada kupi aranžer (jer u većini slučajeva tada će svirati sam ili sa pjevačem) da ima sve u njemu, taj slučaj nije sa Pa600 dok sa Pa800 je takav (manjak 36 MB RAM-a) ali kao što znaš imaš i mogućnosti kod Pa800 proširiti RAM na 128 MB i proširiti DK i User mjesta, tako da... Jedino što vidim prednosti Pa600 jeste, cijena, bolji editing ritmova i DK. veći touch, brži rad.

Vjerovatno će i izbaciti uskoro novi model za tu klasu između Pa600 i Pa3x, koji će zamjeniti Pa800.

@Yamahapassion: Mogul i ja tebe sada zamoliti da usnimiš piano na Pa600 nešto brzinski, ti si imao priliku da čuješ kakvi su na Pa800, jesul poradili na tome? Jer dok sam imao Pa800 i Pa500, na Pa500 kao da su ubacili bolji piano, odnosno preradili ga, nadam se da su poradili i na Pa600 na njemu pa da to zvuči još bolje.
Dodato:
Dodato: Samo ja sam poručio kod nas u BiH Pa600 prije 2-3 mjeseca i dan danas čekam da dođe Prošle sedmice kažu, kao javili im da će stići sredinom juna, dok na Thomann vidim da i oni odgađaju, kod njih pisalo sredinom maja, sada piše oćekivano 5.6.

Možda i rade na updateu za novije modele, pa dostava čeka.

I ako se desi da zatvore tu mogućnosti dodavanje user samplova na Pa600, ne vjerujem da bi išao onda taj model na našem tržištu.
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (26.05.2013 u 12:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 13:08   #1284
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam stručnjak ranga Tranzita pa da poznajem sound sintezu i rad sa muzičkim instrumentima i popratnim hardwarom kao on, ali od trenutka kad je Pa600 izašao i kad sam ga prepustio kroz svoje ruke znao sam da ne griješim oko njegova izbora. Moje oduševljenje bio je tim veće što sam prvom upotrebom skontao da dobijam kupnjom Pa600 stroj ranga Pa2X-a za jako male novce, uz nedostatak meni nekih nebitnih stvari (sampler, vocoder) jer koristim te iste stvari (prema potrebi) na drugim uređajima, a opet je više od duplo jeftiniji. Prvim kontaktom skužio sam da je Pa600 u mnogo čemu bolji od Pa800 koji je i dan danas bezobrazno skup. 96 Mb user memorije u koju možeš kombinirati podatke iz različitih setova je bio više nego pun pogodak od strane KORG-a. Netko kaže propust, programera, ja mislim da su to dali namjerno, jer pored svih stvari koje nas oduševljavaju na Pa600 ima tu i dosta manjkavosti koji na prvi mah nitko ne konta. Da li su to bugovi ili namjerno napravljeni propusti KORG-a vrijeme će pokazati. Primjerice, jeste li znali da u STS postavke ne možete na sample naklemiti efekte koje bi ste vi željeli, i pored snimanja performance, on ih vrača na postavke efekata za pojedini sound koje je "dobio" stvaranjem sampliranog sounda. Probajte i vidjet će te. Svi znamo da čitanje globala iz tuđih setova je totalno nepreporučivo, no da li znate da što je materijal stariji (s KORG-ova Pa80, Pa50, Pa1X), da često ton hoće zablokirati na Pa600 (kao da ga ne prepoznaje). Ili kljava ostane bez glasa, ili ton ostane "zujati" dok ga ne "Shiftiraš" ili ne resetiraš kljavu. Isto tako ako tvornički style "kitite" tj šminkate sa vlastitim drum kitom (ma kako savršeno zvučao na drugim ritmovima) zatupljuje i "mulja" sound ostalih elemanata u ritmu do bola, tj do krajnje neupotrebljivosti.
Iskreno, osobno sam mislio da ću moći u style naklemiti od bubnja pa do tepiha sve samplove, i da će to savršeno zvučiti, nešto slično kao kod Ketron Audie (samo bez loopiranih stvari), ma ispao je šipak. Sve muljavo, tupo, "nemasno". A to je prvenstveno zbog nedostatka samplera, gdje bi se to dalo nekako iznivelirati i ušminkati. Njegov sound engin je kao manjkav, ili možda i ima mogučnost finog došminkavanja, no to je ispada nama običnim smrtnicima jako teško ili miljama daleko, jer ne kužimo kako te parametre uskladiti, da se to čuje kako smo mi zamislili. Nije me sram priznati, znam što hoču, ali nisam u stanju to na Pa600 napraviti. E sad pitanje je samo, ili stvarno ne kužim ama baš ništa, ili to što želim Pa600 u suštini ne može bez pomoči drugog aranžera sa strane tj, jačeg samplera gdje će se sve to odraditi pa ponovno u Pa600 vratiti.
U krajnosti Pa600 je vrhunski aranžer za male pare, za gažere/tezgaroše poluprofesionalce, no isto tako je i podosta limitiran, rekao bih iz dana u dan sa sitnim bugovima koji znaju i iritirati, ali ako se navikneš na te propuste onda je OK. U suštini, svi mi koji smo do nedavno svirali na stare proslavljene aranžere (Pa80, Pa1X, Pa800) koji nisu imali pola toga što Pa600 nudi smo oduševljeni, ali netko ko je navikao na raskoš i bogatstvo ponude kao što su davali TOP aranžeri tipa Pa2X i sada Pa3X normalno da vide sve te minuse kod Pa600. Ne spadam u drugospomenutu skupinu i meni je aranžer isključivo uvjek služi da da dobar, mastan i kvalitetan ritam. Boje ionako oduvjek vučem sa solo sinta, ali ipak želim da mi je u drugom planu kao druga boja na aranžeru kvalitetan sampl i kvalitetno izbalansiran zvuk desne ruke sa ritmom. Kupnjom Pa600 sam dobio i više nego sam tražio, ali u suštini kad shvatiš da možeš dobiti puno više iz njega, a ne kužiš kako pomalo frustruira.
Oprostite mi na romanu, ovo je moj osvrt na prvih 4 mjeseca korištenja.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 15:54   #1285
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kreso, budi posve siguran da je sinteza i na PA600 i na PA800 potpuno ista i da tu Korg nista nije ni izostavio ni umanjio. To sto tebi ne uspjeva da dobijes sound kakav si zamislio je iskljucivo posljedica nedovoljnog poznavanja mogucnosti instrumenta ali sam siguran da ces ti to vrlo brzo savladati. Taj "sampler" koji se pominje kod PA800 u sustini nije nikakav sampler a i ko jos sampluje preko PA800. Onaj ko zeli svoje samplove on ih jednostavno importira, tako da je taj "sampler" na PA800 potpuno zanemarljiv jer je dalja implementacija samplova u programe i editing, kod oba instrumenta isti, a upravo to je i najbitnije. Neko pomenu kvalitetnije kuciste i zvucnike kod PA800. Zabluda... plastika je plastika i kod PA800 i kod PA600. I jedno i drugo kuciste su daleko od nekakvog profesionalnog i tu neke posebne razlike u kvalitetu izrade nema, bar ne one koja bi opravdala imenznu razliku u cijeni. Zvucnici su toliko nebitni da ih zaista ne treba ni pominjati u ovom kontekstu jer zvucnici koje proizvodjaci stavljaju u svoje aranzere su zadnji jad i bijeda i njihova cijena po komadu ne iznosi vise od desetak eura. Pozivanje sounda putem Touch Screena je stvar navike i ne moze se uzeti kao bilo kakva prerdnost kod Korga PA800. Velikom broju muzicara bas ovakav nacin opsluzenja vise odgovara a to je uostalom i trend koji ce u skorijoj buducnosti preuzeti primat nad mehanickim kontrolama i to prvenstveno iz razloga duzeg trajanja i manje podloznosti kvarovima. Harmonizer na PA800 je evidentna prednost ali i nju treba relativirati jer citav taj harmonizer ne kosta Korg ni stotinak eura posto on i kao samostalni TC Helicon uredjaj ima vrlo nisku cijenu. Neko pomenu posebne izlaze na PA800... pa nema ih PA800 desetak pa da oni zaista predstavljaju bitan faktor. Pored toga, da bi se dobio bolji kvalitet efekata na nekom eksternom mikseru na koji bi se pojedini soundi vodili preko tih posebnih izlaza, taj mikser bi trebalo podosta da kosta jer su interni efekti kod Korgovih aranzera sigurno kvalitetniji no efekti na velikoj vecini miksera koje nasi muzicari koriste. I uostalom sta znace ti posebni izlazi, kada se u najvecoj mjeri koriste samo da bi muzicar "imao pod rukom" Level bassa ili bubnja. To se midi kontrolama da rijesiti na daleko inteligentniji i svrsishodniji nacin... ama... to treba i znati.
Zeljko, taj nedostatak u vezi sa pedalom mozes vrlo lako nadomjestiti pomocu jedne od Midi pedala koje imaju daleko vece mogucnosti.
Kad se sve sabere i oduzme, razlika u cijena od nekih 700 ili 800 eura, ne da nije opravdana, vec je nebulozna jer PA600 je definitivno bolji, kvalitetniji i savremeniji instrument, sa prednostima koje su upravo najvaznije za jednog muzicara. Nesto bolji sound (izmedju ostalog zahvaljujuci i novim DA konverterima), vise sampling RAMa, bolje osmisljena struktura instrumenta i kao najvazniji adut za 40% manja cijena. Sve ostalo je toliko nebitno i zanemarljivo da nije bilo vrijedno ni pomena.

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 16:02 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 16:16   #1286
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A mozes li objasniti malo konkretnije o tim midi pedalama?Kako se prikljucuju i postaviti slike od nekih primjera Koje bih mogao koristiti na klavijaturi..Moras da znas da bih mogao samo ako to ide prikljuciti na midi out u klavijaturu,posto mi je midi in koji ima jedan jedini ovaj pa 600 zauzet i tu sam prikljucio harmoniku..Ako te pedale idu u midi out onda nije Problem.Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 16:47   #1287
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedna Midi pedala uvijek ide u Midi In instrumenta kojim treba da upravlja jer ona salje podatke "u Instrument", dakle u midi input instrumenta. Medjutim, to sto ti je taj Midi In zauzet, ne znaci da za to nema rjesenja jer postoje mali uredjaji koji se nazivaju midi spliteri, midi mergeri itd... koji ti omogucuju prikljucenje vise midi uredjaja na jedan midi in ili out. Vjerovatno si mislio na Korg FC5 pedalu. Budi siguran da se ona da vrlo lako zamijeniti. Postoji brdo midi pedala na trzistu koje rade daleko vise nego ta EC5.

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 16:48 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 08:27   #1288
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li neko vec poseduje muzikant karticu?bilo bi lepo kad bi se mogao ispakovati set.....za pa3x je bilo zanimljivog materijala na muzikant setu.....

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 4 beta
zoric je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 11:14   #1289
djorosaur
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 30
Downloads: 840
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, M3 xpanded, X5D
djorosaur befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
Da li neko vec poseduje muzikant karticu?bilo bi lepo kad bi se mogao ispakovati set.....za pa3x je bilo zanimljivog materijala na muzikant setu.....

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 4 beta
Pozz ljudi...vidim da se vec pricalo o musicant verziji Pa3x i o bojama i ritmovima koji su "zakljucani" za internacional verziju...molim vas ako neko ima ove "otkljucane" ritmove iz musicant serije da mi posalje...bas me zanima sta tu ima...sta bi moglo da se iskoristi...moj mail je ***********

Unapred zahvalan!

Promijenjeno od Dell (27.05.2013 u 12:27 sati) Razlog: izbrisan e-mail
djorosaur je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2013, 11:27   #1290
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Osim ukoliko ste mislili za Pa600 musikant ....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (27.05.2013 u 11:28 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije