Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2011, 17:35   #91
drakan
Vredan član društva
 
drakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 116
Downloads: 782
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x76
drakan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
drakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Treba sačekati do sledeće godine, a tada će se pojaviti i Korg Pa4x.
__________________
KORG Pa2xpro
drakan je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 17:52   #92
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U MKD konkretno u Skoplju generalni uvoznik za KORG kaze da ce najkasno za mesec dana da ga ima...
Mozda bude 15 dana, mozda 20...al ce verovatno najduze,,,mesec...

Oko cena nema nikakve podatke ni oddaleko, prvo da stigne pa onda.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 18:08   #93
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam samo cemu tolike prozivke, svako ima prava na svoje misljenje zar ne? A to da je Korg najbolji aranzer verujem, i ja ga koristim, ali i dalje nisam zadovoljan generalno sa aranzerskim zvukom, ja o tome pricam ako neko nije razumeo, u to spadaju sve marke aranzera! Ni jedan instrument u njemu ne moze da se poredi sa pravim zivim instrumentom, a da ne pricam o tome kako ni ritmovi u njemu nisu najbolji i ne daju ni blizu ono sto bi trebalo da predstavi prava ziva bendovska svirka. Da sam ja primoran da kupujem razne setove i da ih guram u spravu pored toga sto sam je toliko platio, nema nikakve logike. Sto se tice tih drugih dodataka kao sto je voicelive2 i ostalih koji su takodje precenjeni, moze da izadje i 10ka necu ga koristiti iz razloga sto je vestak i sto ne moze da zameni nikada pravi zivi vokal! Najbolje da iskljucimo i pevace, pa da sprave pevaju i sviraju za nas. Ne zelim nikoga da uvredim, samo hocu da kazem da dok ne izadje sprava na kojoj sve zvuci kao da je pravo, sto se tice pravih zivih layerovanih instrumenata, necu da pazarim nista novo, za sta ne kazem da je mozda i „Korg pa3x“ jer ga jos uvek i ne poznajem dovoljno da bih mogao da pricam o njemu, ali o ovome sto sam cuo za sada komentarisem. Generalno ni danasnje tezge nisu placene kako treba, da bi muzicari mogli da menjaju svake godine instrumente, a tek kod nas da ne pricam... Izvinjavam se svima koji su se nasli uvredjenim u ovom mom komentaru, iskreno nemam nikakve lose namere i ne bih voleo da budem pogresno shvacen, a posebno ne u najboljem sajtu na balkanu za muzicare yu-midi!! Pozz svim forumasima J
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 18:20   #94
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vi korgovci bar imate o cemu raspravljati, da li se isplati preci na novi model ili ne itd. Po jednostavnoj logici ako su prethodni modeli bili vrhunski nema razloga da i novi ne budu jos (malo) bolji, velikih i revolucionarnih skokova nece biti jer svi kuhaju sa (toplom) vodom i tu je tesko uciniti nesto narocito, zanemarimo Ketrone i Wingse & co. Problem je sto se mnogi stide svirati na necem starom i onda idu u update, ali svakom svoje.
Jedna bitna inovacija za sviranje uzivo na pa3 je chord sequencer, nesto sto je Roland imao prije sto godina ali se neki genijalac sjetio da tu mogucnost izbaci. Korg ima para da napravi pravu stvar, jos trose zaradu od M1 i I3, oslobodili se Yamahe i ne vidim razlog da se sugaju tamo po nekim zemljama, dobro oni imaju razloga ali ...
Ako novi Pa budu radili u Italiji - skidam kapu !
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 19:46   #95
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nikola onda ti ne treba ni aranzer ni ozvucenje ni bilo sa drugo!Kupi klavir lepo i pevaj na suvo buraz a posto radim sam cu koristiti sve to i vokalist jer ne znam pa pevam posto si izjavio da samo oni koji pojma nemaju to koriste i plus ne mpgu da podelim usta na dvoje pa da mi jedna pevaju prvi glas a druga tercu ili liniju i slicno . . .
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (11.04.2011 u 19:48 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 20:09   #96
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A da pricamo malo "Oficijalno o korgu pa3x" a ne o raznim nebitnim stvarima koje veze nemaju sa temom...
armin je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 20:10   #97
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo moze da ide u nedogled, nisam imao nameru bilo koga da uvredim, i nisam izjavio nista slicno o tome da neko ovde nema pojma, i da ne zna da peva, sve forumase postujem pa i tebe, tako da pre svega ne omalovazavam znanje i talenat bilo kog clana foruma. Sto se tice toga na cemu cu ja da radim to je licno moja stvar. I dalje ostajem pri sopstvenom misljenju, ne ukljucujuci nikoga i ne imenujuci jer tema nije o nama vec o Korgu-pa3x. Da se ne ponavljam, nego da ostanemo na temi ... pozz

Promijenjeno od Niikkola (11.04.2011 u 20:14 sati)
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 20:18   #98
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Armin oficijalno pricamo i o toj klaviajturi i molim te ne ispravljaj me jer pravilnik znam na pamet!!!
Da sad ne bih nabrajao pevace cije sam nastupe gledao u zadnjih godinu dana ili radio sa istim a kad god sam slobodan a gostuje neko ime odem i pogeldam i nastup i poslusam repertoar dok u njihovo pevanje i harizmu ne sumnjam jer ne bi bili gde su da su losi 90% njih je radilo na Korg klaviajturama!Oni koji nisu koristili vokalist sa klaviajture kristili su externi i to skoro svi Voice Live2 tako da sto se toga tice nema price!Svi su koristili vokalist!U Korgu Pa3 je ugradjen originalni Voice Live2 ali sto je jos bolje imas komandu direktno na klavijaturi tako da ne moras da rukujes na dve sprave i slicno,vrlo vrlo prakticno a to da zvuci vestacki sve zavisi od prvog glasa i od stelovanja!Evo ovde javno tvrdi da moze da zvuci bas verno!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 20:34   #99
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marco spomenuo te nisam...
armin je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 20:39   #100
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedna mozda vazna stvar za reci: tip koji je testirao Pa3, da li preview ili review? posto koliko sam shvatio stvar jos nije gotova i spremna za prodaju ali bilo kako bilo, kaze: One annoying thing we have found is that if you are playing and try to change voice mid playing, you do get a small click as the voice kicks over. Hold down a chord and change voice and a small click can be heard…. sure this is just a minor bug that can be fixed easily.
On sugerira da je do software ali ne mora biti, moze biti i do hardwera, u svakom slucaju treba obratiti paznju kad dodju prvi primjerci, kojekakvo klikanje i krcanje je zadnja stvar sto treba aranzeru, doduse nekima krce potenciometri, pedale, zvucnici i nikom nista.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije