Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.01.2010, 19:38   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland EXR2-podesavanje reverba i chorusa

Jos neko pitanjce u vezi Rolanda EXR E2, a moze se odnositi i na druge klavijature. S obzirom da na EXR - u , nema nikakav mogucnost edita u samo klav. ja sve to radim na komp. u style worksu, e sad tamo ima mogucnost podesavanja jacine reverba i chorusa, za svaki elemenat posebno u ritmu (bubanj, bas, i ostali instrumenti koji se nalaze u ritmu), da li vi na svojim klavijaturama ukljucujete to, tj. da li podesavate jacinu, ili su chorus i reverb iskljuceni, tj. vrednosti su na nuli, i da li vrednosti zavise od samog ozvucenja ...Jos nesto, kada u klavijaturi izaberem jedan user program, na kome mi je ritam rumba recimo, i stavim vrednost reverba recimo na 50, da li se on odnosi i na aranzerski deo, tj. bubanj, bas, i ostale intrumente koji su u njemu, ili samo na solo boje, i koji efekti najbolje pashu na EXR - u ...Nadam se da me razumete, i ocekujem pomoc ...Hwala ...

Promijenjeno od Sejox (31.01.2010 u 19:59 sati) Razlog: Promijenjen naslov teme.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2010, 00:42   #2
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice Style worksa i podesavanja efekata u njemu,konkretno reverba i chorusa,kolicina zavisi u mnogome od ozvucenja ali i vrste ritma odnosno zanra koji odredjeni ritam pokriva.Postavke i kolicine ovih efekata nisu iste za zabavnjake i narodnjake,a za EXR E2 odredjivanje jacine ovih efekata je moguce jedino u style worksu(za arangerski deo).
Jacina reverba i chorusa koju podesavate u klavijaturi se odnosi samo na Main delove klavijature,Upper,Lower,Dual a vrsta efekta koju birate iz reverb i chorus sekcije utice i na arangerski deo klavijature.Dakle jacinu ovih efekata za arangerski deo sredjujete u STW a vrstu birate u klavijaturi.Kod ritmova koje ubacujete u klavijaturu imate mogucnost da birate postavke ovih efekata dok kod fabrickih morate da prilagodjavate efekte solo deonica prema postavkama arangerskog dela.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2010, 20:56   #3
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bobane hwala na odgovoru, to je to, sto mi je trebalo, ja sam promenio to u rumbi, beginu, dvojci, tj. i narodnjackim ritmovima, bas stavio piket 3, s obzirom da finger bas veoma lose izlazi, nekako mutno, probao sam sve finger basove medjutim nisam bio zadowoljan, definitivno piket najbolje zvuci, to je sto se tice narodnih ritmova, e sad neznam koliko je pametno i koliko tje dobro zvucati piket, na disco ritmu, i ostalim zabavnjackim ritmovima, ali probatju pa tjemo videti. Druga stvar je da celokupna zvucna slika zvuci pomalo mutno, i pored nabijanja visokih tonowa na mix, mislim da je to mali problem kod ovog instrumenta, koji se nemoze ispraviti, ali nije toliko strasno. I jos jedno pitanje, ja u sobi imam jednu kutiju za vezbanje i mix. e sad, ROLAND je trenutno vezan samo na levi mono, to jest iz klav. izlazi samo jedan kabal u mix. a apsolutno nema razlike kada vezem i drugi kabal, tj. kad je vezan i na levi i na desni. Kada sam imao KORG-a X5d, levi mono se odnosio na bas, tj na levi deo, a desni izlaz na solo, tako da sam mogao da regulisem posebno bas deonicu, a posebno solo, da li je to tako normalno, ili ...
calevh je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2010, 00:49   #4
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice piket basa i ja ga koristim na svim narodnjackim ritmovima ali mislim da je to vise stvar navike i stvar ukusa.Moze i fingered lepo da zvuci ali bi morao da povecas udarnu dinamiku svakog tona kako bi "izostrio" zvuk basa.To jedino moze u STW,Style editor,Event list, pa sve parametre nota u Value2 koloni da povecas po svom ukusu.Veliki je to poso,jednostavnije je da postavis piket i cepas.
Zvucnu sliku arangera ja "popravljam" tako sto pojacam na generalnom ekvilajzeru miksete svaki siber za po jedan podeok navise a na kanalima na koje sam prikljucio aranger sve stoji na 12h.Mozes i obratno,da ostavis generalni ekvilajzer na nuli a na kanalima da svaki potenciometar(treble,midle,bas) postavis na 14h-15h.
Kada su oba kabla iz arangera ukljucena u miksetu cini se da je sa jednog kanala slabiji signal,to je zbog stereo efekata,a inace svako ce ti reci da je bolje da oba budu prikljucena.Jos ako podesis panorame na kanalima pa levi kanal ide na levi zvucnik a desni na desni cuces koja je razlika!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2010, 14:42   #5
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hotjes reci da je bolje da levi kanal ide na levi zvucnik a desni kanal na desni ...A kako to mogu odvojiti, jel se i to radi u STW ? A reci mi koji efekti, ili koja kombinacija efekta i multiefekta najbolje izlaze ...
calevh je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2010, 15:21   #6
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh,bolje...Probaj tako pa ako ti se svidja onda je bolje.Inace to se radi na mikseti,na jednom kanalu podesis panoramu na levi a na drugom kanalu na desni zvucnik i eto!Na ovaj nacin ti efekti dolaze do izrazaja jer su vecinom stereo.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2010, 06:03   #7
Dekyyy
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.06.2008
Mjesto: Kula
Postovi: 22
Downloads: 253
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA3x i Fantom X6
Interesi: muzika,zeezzz,zene...i sve ostalo sto je pozitivno..
Dekyyy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pozzz

da li znate,da li exr e2 ima mogucnost stavljanja efekta na solo boju,desnu ruku....npr neki deley + hall...za narodnjacke boje,svirku...i da li ima EQ za boje???.....hvala
Dekyyy je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2010, 18:03   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas multiefekat za solo boje,ali nema ekvilajzer.Reverb se inace primenjuje i na delove arangera i na solo boje i plus MFX na solo.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije