Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 22.09.2009, 18:59   #61
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

cekajte, nek mi kaze neko, jel kad se nadogradjuje ram na 128mb u pa800,
dal se spajaju dva modula od 64mb u jedan, ili se stavlja nova plocica od 128 iz pa2x???

p.s. evo sta sam nasao na ofucijelnom korgovom sajtu


If the symptoms are no Sample RAM shown, even without loading any sample, the RAM module is damaged. This should be rare, but might happen, due to the nature of RAM manufacturing processes. While checking for Available Memory be sure that the PCM Autoload feature (in Media > Preferences) is not activated. If this is the case, please contact the nearest Korg Authorized Service Center, and ask them for a check-up, and eventual replacement of the Sample RAM module (part code: GRA0002101). Please get in touch with them in advance, to be sure they have the replacement part readily available, and can do the service work in the shortest time. While you wait for the replacement part, you can safely continue to work with your Pa800, excluding any Sampling write operation. The problem to the Sample RAM module does not affect any other area of the Pa800.
Some users reported that with OS versions previous to 1.5, they could write samples with no problems at all, and the problem surfaced only after updating to the new version. This is due to a new function, introduced with OS version 1.5, that tests integrity of RAM memory.
In case it finds some failure, it prevents all Sampling write operations, resulting in no available Sample RAM. Older OS versions allowed for Sampling write operations even in case of RAM misfunction, but this could eventually result in malfunctioning.
x3meSRB je offline  
Star 22.09.2009, 20:29   #62
braun
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2009
Postovi: 48
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
braun befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[quote=o5ja;104018]

p.s. evo sta sam nasao na ofucijelnom korgovom sajtu

to je od prije dvije godine... kad su poceli pucati prvi ramovi....
braun je offline  
Star 23.09.2009, 10:31   #63
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ccc . . . Opet ista prica,dupli nickovi i cuda!CCC . . . . . . .
__________________
Marco
Marco7 je offline  
Star 25.09.2009, 18:50   #64
levkoo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2007
Postovi: 37
Downloads: 354
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
levkoo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo sta sam nasao na nekim sajtom....Sudeci ovome izgleda da nema razlike za koju klavijatiru stavljamo ram prosirenje posto pise da je ovaj modul za sve klave pa1, pa800 i pa2 i kao takav se i prodaje ....e sad gde se moze kupiti.....

P.S : izvinjavam se ako nije se pojavila slika posto prvi put stavljam sliku i nisam znao kako bas ide




EXBM256 - 256MB Sample Memory Expansion for Korg M3,PA1X, PA1XPRO or PA2XPRO.

Korg
Price: $249.99
inc GST
Quantity

Korg
Expansion Boards and Cards

256MB Sample Memory Expansion option for Korg M3 and PA1x, PA1xPRO and PA2xPRO.

Open Sampling


The M3’s Open Sampling System lets you sample and resample in any mode to produce new remixed combinations of sounds and effects, or to capture full performances “In-Track” within the sequencer. Cutting-edge editing tools include Time Slice, Time Stretch, Crossfade Looping, Rate Change and Normalize.




An easy-to-use Auto-Setup function makes all the right sampling settings for you, with the press of a button. Stock sampling memory is 64 MB, and can be increased to 320 MB by adding the optional EXB-M256 memory expansion board. Samples in Korg native format, AIFF, WAV, Soundfont V2.0 and AKAI (S-1000/3000 with advanced Program parameter conversion) formats can be used, and internal samples can be exported as WAV or AIFF if needed.

Sampling can also be done to attached media, so USB memory sticks and hard drives can be used to extend memory size to resample a complete song as a WAV file to be burned to a USB CD-R/RW as an audio disc, or for moving to a computer for further editing and manipulation. Audio files on the media can even be edited directly to normalize, trim, and perform other essential editing tasks.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg KOEXBM256.jpg (8,1 KB, 73x skinuto)
Highslide JS
levkoo je offline  
Star 25.09.2009, 18:57   #65
Gago
Vredan član društva
 
Gago's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.02.2006
Mjesto: Njemacka/Makedonija-Kavadarci
Godina: 54
Postovi: 165
Downloads: 921
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x /Korg M3 61XP/ Triton Le
Gago befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo je Ram Memorija za M3 i Pa2x,nije za Pa1x i Pa800,oni imaju drugaciji Ram.
__________________
Korg Pa2xPro, Korg M3 61XP, Korg Triton Le
Gago je offline  
Star 27.09.2009, 23:11   #66
vane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Mjesto: Macedonija Bitola
Postovi: 172
Downloads: 129
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Interesi: korg pa 80
vane befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo jas se vracam opet nazat ovih dana testiram puno stvare oko pa 800 ljudi sve je moguce evo prvo da objasnim neke stvare kao prvo ono sto cuem nemoj da pravis nand format zasto nikad neces prikluciti klavijaturu nije istina nand format ti je isto kao reset na klavijaturu kao onaj fajl sta je za reset znaci imas opciju i preko stika i preko klavijaturu to da uradis e sad drugi problem je resen softver od pa2x je moguce na pa 800 ali to je puno polsa vec to sam resio evo jos jednu stvar koja je interesantna mozes sve da obrises od klavijaturu sve sta je fabricno i da postavis sve sta ti zelis od ritmovima i semplove tad imas memoriju 128 rom i plus 64 od ram memoriju to je mislam dovoljno e sad stavio sam 128mg ona vec radi ali ali ssd je mala memorija poracao sam ssd za ugradnju cekam da mi dodje za nedelja dana pa da vidim sta ce biti i kad zavrsim ovo sve pisacu vam pozz svima
__________________

vane__korg__vane

vane je offline  
Star 04.12.2009, 19:33   #67
nurfi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 19
Downloads: 137
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nurfi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ram memorija Korg Pa 800

E ovako drage kolege posto vidim razne komentare i cjene.Ja sam prije par dana sam zamjenio ram memoriju tj.sad imam 128 mb radi bez ikakvih problema ali neznam sta sam dobio s tim.Nista nisam primjetio znaci sve isto ko i sa 64 samo sto pokaziva 128 mb.Sto se tice cijene ona uopste nije skupa mene je kostala 70 eura sa postarinom.Narucio sam je u Musik Store Koeln.Ako neko zna sta se moze dobiti vise sa 128 bio bih zahvalan da otkrije tajnu


puno pozdrava
nurfi
nurfi je offline  
Star 04.12.2009, 23:10   #68
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

@nurfi
Kolega daj molim te slikaj taj Samling info sa tom memorijom da vidim svojim ocima koliko imas memorije u pa 800?
Ako nije neki problem?
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline  
Star 05.12.2009, 01:02   #69
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

ma sta vam je ljudi pa mi bi da mozemo od mrava napravili slona pa to neide manite toga nego sto je fabrika stavila ja preporucujem da to tako ostane manite prosirivanja djaba bacanje para pa800 ima dovoljno memorije 64 toliko ima i korg le i tr a vidite kolko moze da stane boja na korg le tr previse djba se prepirete oko toga daj tako onda vama vecina vas nebi vam pomogla ni klava da ima 5000 terabajti a ne gigabajti ehhehe hocemo da prevazidjemo fabriku koja je i sama klave pravila auuu bolje vam je kakva je takva je neg da sutra dan rikne i jos ovaj kaze nedaju garanciju tamo gdje ugradjuju te rame auuu...
korg18 je offline  
Star 05.12.2009, 12:41   #70
blackman
Vredan član društva
 
blackman's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Mjesto: VUČKOVCI
Postovi: 145
Downloads: 1975
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA800 I TRITON TR
blackman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard suplija prica

sto ovaj nurfi ne postavi sliku koliko ima memorije u pa800 nema od toga nista
blackman je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije