Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.09.2008, 03:24   #31
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ma probao sam ne ide,masina mi je mrak ali ne ide!A probacu opet kad dodje vreme za obaranje sistema posto stvarno ne bih imao zivaca da sad opet nedelju dana sredjujem kompjuter za rad Pozdravljam vas,odoh u krevet
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (17.09.2008 u 03:27 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 03:27   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obavezno moras imati SP1 inace bude problema a masina ako je mrak onda nista ne stoji na putu. Pazi, ima i podesavanja Viste 64Bit za audio koje moras odraditi. Kad budes odlucio da instaliras kontaktiraj me pa cu di dati ta podesavanja a i uputstva oko instalacije posto i tu ima malo zajebancija kada se instalira masina za audio.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 05:07   #33
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dugmic Pokaži Post
imaosam jebeni ketron x 1 godinama nije za nista kao igracka za korg i neke druge , samo da cujete razliku u svemu , KETRON nije za Balkance .
Druze ti definitivno nisi krsten !!?? Zato sto taj ketron je toliko dobra sprava da i dan danas moze konkurisati mnogim novijim aranzerima a to sto ti nisi znao da je napravis to je vec nesto drugo, dali uopste ti znas kad se pojavio taj model prvi put tj. koje godine?? i sa kojim aranzerima je bio tad u klasi?? dal si svestan sta si ti izjavio?? ma ne sviraj bez veze mrzim kad neko misli da zna nesto u stvari nema pojma niocemu. Ketroni nespadaju u klasu sa korg, roland i yamaha aranzesima to upamti dok si ziv, to je neki drugi visi rang keyboard-a koji je mnogima nepoznat, jer mi na balkanu, rumuniji i bugarskoj smo navikli na 3 proizvodjaca i tu smo stali, a nedostizni su nam mnogo kvalitetniji za iste pare, ja sam licno isao iz srbije za Holland i kupio SD1+ a imam i rolanda g70 koji je igracka sto se tice aranzerskog dela nema lagaja x1 kad se pojavio ni jedan proizvodjac sem versija nije mogao da mu parira druze cak 95-6 godine !! pa sad vidi sta je bilo aktuelno od rolanda, yamahe i korga tad i ne seri mnogo jer nemas pojma o zivotu. Tad su svi umirali za rolandom e86-96, korg-om i3, i4s i yamahama psr-7000, a taj ketron i dan danas neces naci u oglasima ko god ga ima ne prodaje raspada se i nemisli da ga menja, zato sto je tad imao 192 mesta za user stilove+blablabla ...hdd....voice processor, 16mb sample ram-a...itd itd itd i ne kenjaj mnogo !! aj zdravo! pa nek me banuju boli me tuki jer mi pun stojko filozofa i pametnjakovica koji su puni znanja kao pasja muda tj!!
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 05:31   #34
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hej easy man!!! Necemo te banovati al imas zadnje upozorenje pred ubistvo, jasno?

Ma ok je care,uzivaj nema potreba da se toliko nerviras.
U pravo si 100% al svako moze da kaze svoje misljenje...tako da relax.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 05:42   #35
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od No.1 Pokaži Post
Hej easy man!!! Necemo te banovati al imas zadnje upozorenje pred ubistvo, jasno?

Ma ok je care,uzivaj nema potreba da se toliko nerviras.
U pravo si 100% al svako moze da kaze svoje misljenje...tako da relax.
leeeeeeeeeeeeee bate znaci napunio si cev sa metkom leleeeeeeeee mene majko grdan ja !!! ima da me roknes ovaj hm !! SHUT BONA EROTIKA !! ma druze dojadilo mi znas ono koji je bolji koji je jaci, veci, duzi, moze duze....bla bla nisam neka paljevina mada u pogresnom sekundu losa recenica uuuuuuh tad sam smrt samom sebi a kamoli drugima
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 07:53   #36
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

###Da Jimmy ima 4 slota, da samo dodam zaboravio sam, Audya radi na
2 IntelCore procesora, neznam koji jacinu, video sam i to svojim ocima.###

...IntelCore...Koja su to 2 procesora,jel znaš...?

A što se tiče Viste---
Imam je original (košta toliko kao XP kod nas),i NIKAD više je neću imati...
Radi jako nestabilno,kod mnogih drivera pravi cjeli haus,kad nabudžaš PC,treba ti pola sata da ti naloada sve i otvori kako treba,puca oooogromno RAM memorije koju troši za Visual Effekte a ne za rad,a u suštini VISTA je isto kao Windows Millenium-sramota Microsofta,zato sad uskoro lansiraju WINDOWS 7,koji će da popravi SVE bugove koje je pravila Vista i mnogo stabilnije i brže će da radi,ne isplati im se razvijati ServicPack-ove z anju jer je previše greški da bi se sve moglo popraviti---Razlozi za takvu potezu imate kod Microsota u objavama,koji sam pljuje po Visti a u nebo kuje WIndows 7...I još jedna stvar,VISTA ima t.i. BackEntrance-zadnja ulaz-vrata u prevodu,preko kojih mogu SVE vladne organizacije USA da vam u bilo koje doba provale u PC,i čačkaju po njemu koliko im volja,u namjeri da spreče "mogući terorizam"...Eto na šta se Bill Gates bacio,žalosno...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 10:00   #37
m@x
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.06.2008
Postovi: 48
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
m@x befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alix,

Ne bih se baš pretjerano veselio Windows 7-ici, još nije došla ni do 'beta' faze, a prema pričama iz samog Microsofta, možemo ih očekivati tek 2010. godine (ako zbog stanja na tržištu požure pa ih i izbace prije, dogodit će im se isto što i sa Vistom). Dobro se sjećam kad su izašli Windowsi XP, tada su bili u situaciji vrlo sličnoj kao što je danas Vista, zahtjevali su min. duplo više RAM-a od prethodne verzije, stalno su se rušili, itd. Tek kad je izbačen SP2 to je počelo ličiti na nekakav kršteni operativni sustav.

A što se tiče 'BackEntranca' budi siguran da će ga imati i 7 (uostalom već je XP od SP1 uveo mogućnost slanja podataka sa korisničkog PC-a prema Microsoftovima serverima).

Što se Ketrona tiče, on je svjet za sebe, kao i drugi ima i vrline i mane, a najveća prednost mu je to što je namjenjen baš za živu svirku, em zvuči (skoro) kao živi band, em su ti sve kontrole na dohvat ruke. Ali zato moraš sjest i naučiti njegov sustav rada, i onda nema frke.
m@x je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 10:40   #38
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ketron je oduvek bar 5 godina ispred sve ostale, ono sto sad KORG il ostali imaju
KETRON imao bar pre 5 godina a ono sto AUDYA ima ostali imace posle 5 godina.
Hteo bi da mi neko kaze koji je bii prvi Aranzer sa Samplerom od ostalih proizvodjaca.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 10:44   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
###Da Jimmy ima 4 slota, da samo dodam zaboravio sam, Audya radi na
2 IntelCore procesora, neznam koji jacinu, video sam i to svojim ocima.###

...IntelCore...Koja su to 2 procesora,jel znaš...?

A što se tiče Viste---
Imam je original (košta toliko kao XP kod nas),i NIKAD više je neću imati...
Radi jako nestabilno,kod mnogih drivera pravi cjeli haus,kad nabudžaš PC,treba ti pola sata da ti naloada sve i otvori kako treba,puca oooogromno RAM memorije koju troši za Visual Effekte a ne za rad,a u suštini VISTA je isto kao Windows Millenium-sramota Microsofta,zato sad uskoro lansiraju WINDOWS 7,koji će da popravi SVE bugove koje je pravila Vista i mnogo stabilnije i brže će da radi,ne isplati im se razvijati ServicPack-ove z anju jer je previše greški da bi se sve moglo popraviti---Razlozi za takvu potezu imate kod Microsota u objavama,koji sam pljuje po Visti a u nebo kuje WIndows 7...I još jedna stvar,VISTA ima t.i. BackEntrance-zadnja ulaz-vrata u prevodu,preko kojih mogu SVE vladne organizacije USA da vam u bilo koje doba provale u PC,i čačkaju po njemu koliko im volja,u namjeri da spreče "mogući terorizam"...Eto na šta se Bill Gates bacio,žalosno...
Pises o necemu sto ne poznajes i prepricavas ovdje internet stranice. Ti si instalirao Vistu i eto tebi ne radi to kako treba i to odmah znaci nda taj sistem ne valja. To sto pricas o Win 7 i razlozima sto izlazi ni to nema veze sa istinom. To nije nikakva zakrpa za Vistu vec novi sistem nova platforma. I gdje si ti to vidio da Microsoft pljuje po Visti, navedi stranicu da vidimo i mi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2008, 11:02   #40
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od BasariStudios Pokaži Post
Ketron je oduvek bar 5 godina ispred sve ostale, ono sto sad KORG il ostali imaju
KETRON imao bar pre 5 godina a ono sto AUDYA ima ostali imace posle 5 godina.
Hteo bi da mi neko kaze koji je bii prvi Aranzer sa Samplerom od ostalih proizvodjaca.
Hajde ti nama reci koji je to bio prvi aranzer sa semplerom. Opet ce izgleda biti zabavno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audya, ketron, oficijalno


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije