Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.11.2011, 00:16   #1
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Presonus studio one-problem

Ukratko ubacio sam u studio one hypersonic i addictive za bubanj preko van bascoa i virtualnog midi porta puštam midi file.
Ponekad (ne uvek) nakon prelaska na drugi midi file nestanu zvukovi hypersonica.
presonus pokazuje midi komandu reset all.Ima smisla da prije novog učitavanja zvukova resetuje ali zaštio ne učita i ne nastavi svirati?
Da li je do hypersonica ili od van bascoa i na koji način kojom komandom mogu sprečiti to?
S obzirom da učim o tome voleo bi malo šire objašnjenje,hvala unapred.
momo je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 02:33   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajd malo jasnije i detaljnije opisi taj problem, pa da ti pomognem jer ovako ne znam ko, koga , u sta i za sta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 03:24   #3
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U presonusu sam napravio 16 kanala hypersonica,hypersonic sam stavio u gm modus i koristim ga za sviranje midi fajlova.na van bascou pustim fajl i recimo kliknem na sledeću pesmu na listi nekad svira normalno a nekad nema zvuka.Na crnom prozorčiću iznad kanala piše mislim ovako reset all 1 hypersonic ch1.To bi trebala biti midi komanda koja je stigla u presonus.
Problem je u tome što ne umem ni na kakav način da ponovo uključim zvuk hypersonica ,a kad upalim gui na klavijaturi hypersonika stinem ton on izlazi...
Do sad jedino što je pomoglo restart programa...
momo je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 03:36   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koju verziju Studio One imas i koji Hypersonic je u pitanju 1 ili 2 ? Mislim da znam o cemu se radi ali prije nego ti bilo sta savjetujem treba da znam ovo gore. Da, i koji je Windows ?

Promijenjeno od tranzit (17.11.2011 u 03:38 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 16:01   #5
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hypersonic 2 i studio 1.6 zadnji broj nisam siguran mislim da je 7,sve sa neta.
Čitao sam o tom na verzijama 1.5 da ima bug,ali kao rešeno je.
momo je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 16:45   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hypersonic 2 je prilicno smece (a specijalno u GM modusu koji je po kvalitetu za povracanje) sto se tice njegovog rada u novim DAW softverima a VanBasco je smece i inace. Pokusaj slijedece, idi u VanBasco na Properties pa postavi Reset Modus na General Midi. Poslije toga idi u Studio One pa u Options pa onda na Advanced i Midi i tu cekiraj Legacy Midi. Probaj sa ovim postavkama. Taj Hypersonic 2 koji imas je najvjerovatnije "narodna verzija" a ona ima problema sa mnogim DAWovima, pogotovo ako radis na Win 7 ili na Visti i ako su jos male latence tim vise ali ne radi Win 7 i Viste nego radi samog Hypersonica.

Promijenjeno od tranzit (17.11.2011 u 16:46 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (18.11.2011)
Star 17.11.2011, 18:42   #7
acikadj
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2006
Postovi: 18
Downloads: 240
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
acikadj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Proveri da li ti je u Vanbasco čekirana opcija Reset mode - General midi, a u Hypersonicu vidi da li u Midi settings za parametar Pgm change stoji ON.
Za puštanje midi fajlova preko Hypersonica možda bi bilo dovoljno i direktno povezivanje sa Vanbascom preko Midiyoke drivera i sve radi odlično.
Tranzit je u prethodnom postu spomenuo da je Hypersonic 2 prilično smeće u GM modu ali to se može promeniti. Možeš da svaki patch iz hypersonica prvo prilagodiš sebi i snimiš u User Patches. Zatim u folderu gde ti se nalazi Hypersonic.exe otvoriš folder Hypersonic Content-Patches i tu imaš pod nazivom 100 User Patches. Formiraš novi folder pod nazivom npr 000 MOJI INSTRUMENTI i tu prekopiraš patcheve iz foldera User patches. Da bi to radilo sa midi fajlovima, potrebno je da nazive uskladiš sa GM formatom, odnosno da daš imena instrumentima (mislim pre svega na prva tri znaka instrumenta) prema GM instrumentima npr 000 MOJ KLAVIR1, 001 MOJ KLAVIR2,...033 MOJ BAS1 itd. Zatim kad otvoriš hypersonic pre svirke isključiš GM (GM OFF) i uključiš Pgm change na ON. Zatim u svaki kanal učitaš bilo koji patch iz MOJI INSTRUMENTI. Kad menjaš midi fajlove u Vanbasco playeru, menjaće se i patchevi ali će ih povlačiti iz MOJI INSTRUMENTI a ne iz GM Patches. Sličan je postupak i za bubnjeve, ali ako si zainteresovan i za to, da ne bih više dužio, mogu objasniti. Nadam se da sam pomogao.
acikadj je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acikadj za ovaj koristan post:
momo (18.11.2011)
Star 17.11.2011, 18:46   #8
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dragi kolega mislim da ste rešili problem,hehehe.
Kod mene je skoro sve "narodno" i da budem iskren nadam se da će situacija vremenom omogućiti kupovinu .
Zasad ovo radi..
Izgleda mi da će i raditi...
Šta bi preporučili kao bolju opciju od van bascoe i hypersonica.da bi pojasnio treba mi za uživo sviranje malo na aranžer malo na fileove kako kad nekad i kombinacija oboje.
quad 8400 i 4gb ddr2...
E da gm u van bascoe je bio upaljen tako da je ono u studiu.
Pravi znalac,svaka čast..
momo je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2011, 23:29   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama stalno me tapsu po ramenu i govore svaka cast, to je znanje, ili bas si mi pomogao... a niko ni na kafu da me pozove... hahahahaha. U sustini sam odmah sumnjao na to podesavanje u Studio One ali sam morao da se osiguram da li si u VanBascou postavio taj Reset kako treba. Nemas sta dalje da se brines, to ce raditi i dalje bez problema. VanBasco mozes zadrzati a zamjena za Hypersonic 2 za sada ne postoji u smislu da imas softver Rompler koji vec ima akceptabilne sounde i u tolikom broju a da odmah reaguje na midi Program Change. Steinbergov nasljednik za Hypersonic 2, pod imenom Halion Sonic je dosta kvalitetniji ali badava sve kad ne razumije Program Change. Halionsonic 2 moze da ti odradi posao ali ne sa GM bankom. Imas dvije mogucnosti: ili ces napraviti svojih nekoliko bankova gdje ces poredjati programe po GMu, kao sto ti je preporucio kolega acikadj ili ces svaki midi file prepravljati tako da na svakoj traci files zamijenis Bank i Program Change da on odgovara programima u Hypersonicu. E sad i u prvom slucaju ces morati mijenjati te komande po trakama jer User bankovi pocinju od LSB 100 pa na vise tako da bi bilo pametnije ne praviti nikakve svoje bankove nego odmah upisivati Factory programe u midi file.
Ima i drugih rjesenja koja su daleko kvalitetnija ali ona iziskuju ogroman rad i programiranje kao i nekoliko puta mocniji kompjuter od onoga koji ti imas.

Promijenjeno od tranzit (17.11.2011 u 23:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (18.11.2011)
Star 18.11.2011, 01:17   #10
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dragi tranzit i kafa i jelo i piće...hehehe
To vredi za svakog dobronamernog kolegu sa foruma...
Ono što si me uputio spada u domenu koja pokazuje veliko iskustvo i znanje zato valja malo i potapšati .
Već duže vreme potenciram da se pokrene ovakav tip preciznih podataka i "malih"(mada bi ja prije rekao VELIKIH)TAJNI.
Sad kad već zadajete ideje eto još koje...hehehe
A cantabile kao midi routing prije studia,šta mislite?
Mislim da sam pročitao da je moguće odrediti fiksno lsb .DA li sam u pravu?
Onda odaberem lsb 100 i složim banku
Hvala i tebi i aciki...
momo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije