Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.11.2011, 02:43   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cantabile je zestok, moze sto god zamislis, pa i ono sto ne mozes cak ni da zamislis ali... moras se dobro pozabaviti njime. To je citava mala nauka i debelo je truda ulozeno u rad na tom programu pa i tebi ne ostaje nista drugo nego da ulozis mnogo truda da iscrpis iz njega sve sto daje. Mogao bih ti pisati citave knjige o Cantabileu i svemu sto se sa njim moze postici (slucajno sambio clan tima koje se svojevremeno bavio izradom i testiranjem Cantabilea) ali ce ti biti od najvece koristi (ako se vec interesujes za midi i audio programiranje i procesiranje) da sjednes i zagrijes stolicu. Uslov je da detaljno poznajes sve midi i audio protokole i sve tajne (i velike i male) sa ovog polja. Bez toga ne sjedaj za Cantabile, nema ni svrhe, ni koristi. Cantabile je pravljen za ljude koji su vrlo duboko u ovoj materiji. Za ljude koji nemaju ni vremena ni volje za takvo sta, postoje prostiji i jednostavniji Hostovi sa malim midi procesingom koji ce biti sasvim dovoljan za manje zahtjevne.

Promijenjeno od tranzit (18.11.2011 u 02:45 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (18.11.2011)
Star 19.11.2011, 15:34   #12
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se zahvalim još jednom kolegi tranzitu na pomoći.
Sinoć sam imao svirku i sve je prošlo glatko ...
Cantabile pokušavam primeniti u ideji live varijante ali sam shvatio da je vrlo moćan e sad čitajući uputstvo nisam baš primetio finese pa mi većina ideja ide na sistem pokušaja i puno mi znači kad neko napiše praktičnu primenu jer sam par ideja dobio iz slika na forumima i prepiske pa je "ukradem".
Ima li nekih praktičnih tekstova ili manuala za tu oblast.
Nemam mogućnosti da postanem ton majstor ali ima par oblasti koje me zanimaju:
Kako naučiti se slušati ( u smislu frekvencija itd.) pravilno?
Koje efekte koristimo za pojedine instrumente? Koje za glas?
Ustvari voleo bi da naučim kako da samostalno dođem do podešavanja koja su osnova dobrog zvuka.
Ako takvih foruma i tutorijala ima molim da me usmerite ....
momo je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2011, 10:45   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od momo Pokaži Post
A cantabile kao midi routing prije studia,šta mislite?
Mislim da sam pročitao da je moguće odrediti fiksno lsb .DA li sam u pravu?...
Moze Cantabile prije Studio One i to bi bilo uredu. Rece ti ja da Cantabile moze svasta nesta i sto si sanjao i sto nisi, pa dakle moze i taj "fiksni LSB" i to na nekoliko nacina, to je sitna operacija za Cantabile. Mnogo krupnije stvari se sa njim mogu uraditi, na primjer moze se natjerati i legendarni Hypersonic 2 da radi u GM modusu a da sam Hypersonic nije stavljen u njegov jadni i bijedni GM modus. Ama sta GM, moze da se stavi i u XG modus ako bas imas vremena za cackanje i pisanje. Sto se tice nekakvih detaljnih manuala za Cantabile, njih nema iz prostog razloga sto bi takav manual bio knjizetina od bar 5000 stranica. Za slusanje muzike, bih ti preporucio jedino da je "slusas" drugih savjeta nema, pa kad se dobro naslusas bice bolje i sa mixom.
Dodato:
Zaboravih da ti napomenem. Moras kao prvo imati doooooooobru hardvare PC konfiguraciju sa jos boooooooolje utegnutim sistemom pa onda tek da se bacis na sve to sto pitas. Inace, to sve nece imati ni smisla ni ucinka.

Promijenjeno od tranzit (21.11.2011 u 10:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (21.11.2011)
Star 22.11.2011, 00:53   #14
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

gm sa hypersonica sam napravio....
super!
momo je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 02:29   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidis da moze kad se hoce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2011, 17:40   #16
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svma!
Koristim Van Basco i Hyperonic 2 koji su povezani s Midi Yoke- om, dakle, bez host programa. To zvuči dobro. U GM varijanti prosječno, ali kad isključim GM u HS2, uz odgovarajuče promjene Program Change i Bank komande u midi fajlu, sve je puno bolje.
Negdje sam ovdje na forumu detaljno opisao postupak promjene ovih komandi u midi fajlu. U početku to djeluje komplicirano no kasnije uz malo stpljenja sve dodje na svoje. Momo, potraži po starijim postovima u ovoj temi. Ja sam griješio što nisam stavljao Volume kontrole u sve trake. Znalo je to zvučati prilično konfuzno. Nisam znao kako se to radi u Cubase SX 3.
Jedino na što se mogu požaliti je to što misi fajlove moram po dva puta startati da bi se precizno učitale zadane vrijednosti i Volume kontrola i svega ostaloga. Očito je da sam nešto previdio? Znate li možda rješenje?
Još jedan problem predstavljala mi je činjenica da svi midiji nisu iste jačine. Problem sam riješio malom pasivnom miksetom između zvučne karte laptopa i razglasa.
spreco je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2011, 22:32   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj problem sa neucitavanjem podataka po startu Van Bascoa od strane Hypersonica dolazi od toga da je Hypersonic u pojedinim momentima i stvarima "priglup" pa ne moze da "ukapira" tako veliki broj podataka u jednom momentu. Drugi krivac je taj tvoj Midi Yoke virtualni midi driver koji nije bas najbrzi. Za ovo sve imas rjesenje tako sto ces te midi komande koje se nalaze na trakama po pravilu, sve u prvom taktu, prvoj cetvrtini i prvom ticku malo da izpomjeras. Za probu da li ce to da bude rjesenje uzmi jedan midi file, otvori ga u Cubaseu i onda idi od trake do trake pa te midi podatke kao sto su MSB, LSB, PCG, CC7, CC10, CC91, CC93 pomjeri tako da nisu na potpuno istom mjestu po vremenskoj osi. Ostavi razmak izmedju njih po desetak tickova. Ovo bi trebalo da pomogne.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2011, 23:21   #18
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Tranzit, pokušat ću. Molio bih za savjet. Čime zamijeniti MidiYoke?
Hvala. Pozdrav!
spreco je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2011, 00:11   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

LoopBe1 virtual midi driverom. Besplatan je. Ukoliko ti treba vise Midi Portova onda LoopBe30 koji ima 30 nezavisnih midi portova (po 16 midi kanala) i ubjedljivo je najbrzi i najstabilniji virtualni midi driver. Njega moras da platis. Pazi samo da obavezno deaktiviras u LoopBe "Enable Shortcut Detection", inace bice velikih problema. Ima i Bome's Midi Translator ako ti treba midi processing i to je ono sto je broj 1 medju virtualnim midi driverima.

Promijenjeno od tranzit (25.11.2011 u 00:16 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2011, 22:29   #20
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala stari moj. Svako dobro!
spreco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije