Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.09.2013, 01:14   #41
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

skonta sam tek na drugo gledanje!! jbg haha, on je odsvirao tri vrste za forspil , samo i ti u tom tonalitetu moras te akorde svirati da se uklopi, daaa
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 14:52   #42
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto da pitam, nisam nigdje vidio diskusiju...

BK9 u usporedbi s G70... jel ima smisla usporediti?
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 15:03   #43
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedina prednost kod G70 moze biti operativnost, i to samo zbog touch screen - a, mada je to toliko individualna stvar ta upotrebna vrednost klav. Kako je ko navikao. Sto se tice samog zvuka, Bk9 je kvalitetnija sprava. Medjutim ako je G70 sa SRX expanzijom, recimo za bubnjeve, onda vec, mrtva trka sto se tice ritmova, jako to kvalitetno zvuci i kod G70. Ali na drugu stranu, uz Bk9 ide paket (Koji jos nije zavrsen, nadam se da ce uskoro) domacih boja, od semplovanih harmonika, frula, klarineta itd. Koje za "nasu" muziku jesu jako bitne. Ali i bez toga, sve ostale boje su kvalitetnije od G70, makar to bile i nijanse, ili velike razlike, u svakom slucaju su kvalitetnije. Sto se tice G70, kuciste je jako kvalitetno odradjeno, ali je klav. Teska kao crna zemlja, na drugu stranu Bk9 je takodje jako kvalitetno odradjena sprava sa po meni kvalitetnijim dugmicima, ali za nijansu slabijim kucistem, s obzirom na to da je teska samo desetak kg. Kvalitet je na zavidnom nivou. Sama tastatura je kod G70 perfektna sto se tice kvaliteta, ali malo teza za neke egzibicije. Kod Bk9 klav. je jako slicna Fantomovoj X seriji, jako meka i brza klavijatura. Sto se tice tehnickih mogucnosti, evo reci cu samo, da Bk9 ima 3 MFX za Aranzerski deo, G70 ima jedan ili nijedan, nisam bas siguran.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2013, 19:19   #44
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam g 70 sa srx-om, aranžerska sekcija ima 1 MFX bar na V3 verziji...

TO što je težak, velik...meni se to sviđa, plastika je za ambalažu a ne za klavijature Znači BK9 kad dođe taj naš set bi mogao zamjeniti G70? onda čekamo taj set... jedino mi nikako ta dva displeja ne sjedaju, izgleda ko plavuša 90-60-90 s dioptrijom 7+
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2013, 02:11   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo je najoriginalnije poredjenje koje sam do sada cuo... Ne bi bila suvisna ni tri touch screena, pa ma kako to "smijesno" izgledalo. Funkcionalnost je ipak prioritetna.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2013, 02:16   #46
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma neka bude sve na tach, ni jedno dugme, samo klavijatura dirke, i to je to,, jeftinije je nekad tach zameniti nego svaki mesec i godinu svasta pionesto, dok ti zamenis jedno, drugi dotrajali, a ovi sto menjaju dalekooooo hahahahh
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2013, 11:58   #47
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram ipak da skrenem pažnju da G-70 ipak nema prednosti u odnosu na BK-9 pa čak i kada ima SRX.On jeste dobra sprava ali preteška i malo zatarela sa bojama a pogotovo za naše podneblje.Što se tiče tonaliteta na audio loop-u oni se mogu menjati ulaskom u Quick menu za audio key ali se kod nas uglavnom ta funkcija koristi za udaraljke(darbuka i sl.) i za kojekakve zezalice,scratch-ovanje i sl.
Za sve one koji su u Novom Sadu i okolini biću na raspolaganju kao demonstrator u muzičkoj radnji NOTA,Novi Sad Šafarikova 20.
Sreda 2. oktobar od 16-19h.
worga je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 10:27   #48
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A kad recimo okrenem ploču i kažem da s G-70 koristim samo ritmove a za boje koristim sampler kljavu? Žao mi se odreći G-70 da bih kupio nešto plastično, to sam napravio davno kad sam prodao G-1000 koji je doduše bio plastičan ali sam kupio VA-7 i napravio kardinalni zajeb, u startu je sve bilo super dok s vremenom ne shvatiš da to nije to...
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 18:17   #49
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako brines zbog Bk9, mozes se opustiti i nakriviti kapu. Klavijatura je jako kvalitetno odradjena, cak, za tu tezinu, stvarno je fascinantno da tako cvrsto deluje. Budi siguran da se dirke jako bolje na Bk9, to je lepota kad prstima predjes preko njih, a sto se tice tastera imam samo reci hvale, dizajnirani su tako, da ne traze da ih pritisnes, nego jednostavno samo ih malo povuces prema sebi i to je to, jako, jako prijatno jos jednom kazem. Ako imas sredstava, i planiras zamenu, bez razmisljanja uradi to.
I kad se vodila sva ona polemika oko G70 bio sam misljenja da ti uz njega nije potreban sempler i dalje to mislim, jedino cu ograditi svoj stav, da, ako sviras neku vrstu muzike kao sto je JV, ili su ti potrebne one zujalice sa DX serija onda ce ti trebati, sve ostalo, je apsolutno na jako visokom nivou na G70. Za Bk9 tek nema polemike, def. je to komletna klavijatura, koja nije sempler, ali kvalitet fabrickih boja, onih sa SN tehnologijom a i ostalih, kao i ovaj paket koji se sprema (Deo paketa sam imao prilike da cujem), je na daleko vecem nivou, nego bilo koji set koji trenutno kruzi internetom sa semplovima, i apsolutno nijednog trenutka neces osetiti potrebu za semplerom. Naravno podrazumeva se, da par meseci iskrivis kicmu od sredjivanja i upoznavanja klav. kako bi dobio rezultat.

Promijenjeno od calevh (29.09.2013 u 18:23 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
Va-7 (29.09.2013)
Star 29.09.2013, 18:25   #50
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti puno za konkretne informacije
Va-7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije