Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 23.01.2011, 05:19   #31
lagunabend
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.10.2008
Mjesto: GB
Postovi: 119
Downloads: 2312
Uploads: 20
Rekao HVALA: 27
Zahvalili mu 28 puta u 26 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
lagunabend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
lagunabend pošalji poruku preko ICQ messengera lagunabend pošalji poruku preko AIM messengera lagunabend pošalji poruku preko Yahoo! messengera lagunabend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E neka si im reko kolega svka cast
lagunabend je offline  
Star 23.01.2011, 09:10   #32
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Ovaj Pedja.... da mu das suvu grani ili bundevu,i na njoj bi zasvirao...
Svaka cast kolega.

Promijenjeno od gega (23.01.2011 u 09:12 sati)
gega je offline  
Star 23.01.2011, 11:50   #33
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@pedja5379
Da nije ono Ljilja Dzunic nasa Pirocanka u onom klubu-kafanici ?

__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline  
Star 23.01.2011, 12:41   #34
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@mykell
jeste batice Ljilja je iz Pirota, to si pogodio, e sad devojacko prezime joj neznam. sada zivi u Pozarevcu, ima porodicu, itd.....
@gega
nisam probao bundevu, ali svirao sam u vodovodne cevi, onako vise u bass frekvencijama.
pedjajazz je offline  
Star 23.01.2011, 13:55   #35
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve što je do sad rečeno je O.K,i jedna i druga varijanta.Uglavnom se svi slažemo oko midi fajlova.Tehnologija je napredovala i to se,na žalost,dešava u svakom poslu,ne samo u muzici...Vjerovatno su i grafičari kivni na kompjuterske grafičare,u arhitekturi se koriste gotovi projektni šabloni,pa se nadograđuju.itd....,u svim djelatnostima je tako,samo neko laže više,neko manje,ali kompletan sistem tržišne ekonomije je zasnovan na lažima i marketingu..Zašto zamjeriti publici kojoj su neki likovi sumnjivog sluha kraljevi splavova,klubova i koječega?Ja sam muzički pedagog 22 godine i stvarno me je sramota što nisam uspio uticati na slušalački ukus mojih učenika...Vjeruj mi,bilo ih je koji su osvajali nagrade i na internacionalnim takmičenjima,ali su slušali i ono što im većina medija servira...Ali,to je već neka druga tema.Izvinjavam se na off topic-u.Pozdrav!
makso68 je offline  
Star 23.01.2011, 14:27   #36
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas tako slazem se potpuno sa maksom,jedino stvarno nije uredu da neko ko stoji za kljavom i glumi da svira super a da prije toga nije najvijo publici o cemu se radi...Drugi slucaj je kod pjevaca koji teze na tome da sami rade jer mu klavijaturista nije potreban vise kao sto ni klavijaturistama nije vise potreban basista ili bubnjar pa rade sami a i da vise zarade,pa cak i sami pjevaju a blage veze nemaju pojedinci o pjevanju...Tako da mislim da sve vise i vise pjevaca pjeva uz prave i dobro odradjene matrice a sve manje i manje u buducnosti ce pjevati uz pojedince klavijaturiste...Zasto bih i pjevali uz klavijaturistu ako ne svira perfektno i ne zna da svira iz svih tonaliteta pa dok se s njim uganja i uvjezba mogao je uz matrice da zaradi kucu i dovoljno za sebe...Svaka cast pojedincima koji sviraju i sami pjevaju kao sto je to Marko Gredic...Skidam kapu...Eto to je mpoje misljenje jos jednom u vezi midija i matrica i svako ima pravo da radi kako hoce i zasto bih nekoga obiljezavali mi obicni ljudi ako veci od nas kao drzava i vlast ne preuzima oko toga nista...ocigledno vlastima nije stalo do muzike jer imaju vecih problema pa se manje kocentrisu oko toga hehehhe....Mislim da ce doci polako neki red i u nasim drzavama pa ce se stati u kraj svima a ne samo Fajlasima....Poooz
zeljko je offline  
Star 23.01.2011, 14:29   #37
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln prica iz iskustva

prva kijava mi je bila casio CT370 pa CT 460 a posle toga X3 korg sa sekvencerom to je bilo 1993 kodine e tada sam sam odsvirao 150 pijesama i uradio to na tadasnjem atariju 1040 st i cubase1.5 bilo cudno tadasnjim muzicarima da me cuju kako to kompletno zvuci mada je trajalo dok sa flopija pocne sledeca pijesma ali u sustini imao sam failove pre nego sto se za takva rad znalo cak sam fajlove dobijao postom kao diskete u pismu nije bilo interneta ali je bilo par nas koji smo se znali i razmenjivali se postom i danas imam te neke diskete od X3 korga medjutim sta se desilo vremenom i izlaskom rolanda g800 i korga i3 presao sam na aranzere i poceo uzivo da sviram i ako sam samouk muzicar vise mi se svidjalo da napucam aranzer ritmovima i bojama i da sviram uzivo eto dozivio sam tu promijeni od fajlasa do pravog muzicara i zelio bi da svaki fajlas vremeno postane muzicar a ne obrnuto muzicari da postanu fajlasi to vodi do ugrozavanja muzike i koraka u nazad muzika je kreativna samo ako svaki muzicar doda svoju ideju a da bih bilo ideja nemoze se raditi na matrice ... dolaskom semplova na vlast i scenu pojavlju u se pijesme jednostavne sa samo nekoliko akorda i loop sempla znaci muzicki nekvalitetna ali dobra za uho recimo zlato srebro dukati ili od fazlije ona stvar sa semplom od Saza znaci krenuli smo u nazad sa muzikom gdje nam je pjesma kao od saban dodji da ostarimo zajedno sa sinfonijskim orkerstrom ili tako nesto e ti je samo mali primjer appelujem na svjest svakom ko voli muziku samo da je ne kvari ma kako se bavio sa muziko i kako svirao i koji instrument...toliko od mene pozdrav kolegama...
MT775 je offline  
Star 23.01.2011, 14:46   #38
mkorgpa500
Početnik forumacije!
 
mkorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.10.2009
Godina: 32
Postovi: 47
Downloads: 217
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
mkorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mkorgpa500 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

svaka cast kolega,u potpunosti se slazem za nalepnicu,i mene svi pitaju: 'jel to svira samo' ? i onda ja moram da objasnjavam da ne svira,da se moraju drzati harmonije,itd.svaka cast na tekstu...
mkorgpa500 je offline  
Star 23.01.2011, 15:20   #39
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E to su i mene pitali mnogi kad dodju kod mene u stan..Da li to sad sviras ti ili sama klavijatura heheheh,i onda mu ja pokazem kad ne mjenjam akorde da se nista ne desava nikakva promjena ali on ni to ne osjeti pa mi kaze...ja ali kako onda i dalje sviraju bubnjevi samiJbg narod ne vjeruje vise muzicarima koji sviraju aranzere kao prije kad su vidjeli citav orkestar pa svako svira svoj instrument,pa cak i na televizoru kad ih vide vjeruju im da sviraju uzivo a ono suprotno pustena muzika orginal a oni glume da sviraju,samo to mom tati nisam mogao nikada objasniti kad sviraju uzivo a kad ne...To je to...pozzz
zeljko je offline  
Star 23.01.2011, 16:28   #40
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

cekaj Zeljko, zar kod tebe nije Ketron modul ili se nisi pohvalio da si kupio klavijaturu?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fajlovi uživo korg roland klavijature


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije