Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.11.2013, 02:24   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem sa fles memorijom (za strucne) Hitno

Pozdrav drugari....Evo u cemu je problem....Imam fles od 32GB HAMA....Problem je u tome da mi je maltene odjednom prestao ocitava flesku....Znaci ubacim je u USB, zacuje se zvuk onaj klasican kao kada ubacis bilo sta sto je USB i onda tako mora da cekas jedno 2-3 minuta i onda on otvara onaj klasican autoplay....I tad takodje nastaju problemi tipa da kad kliknes 2 puta na folder od USB Fles memorije, pojavi se onaj kruzic za "wait - cekanje" i tako stoji otprilike isto vreme koliko mu je i trebalo da ucita fles, format takodje nemoze da uradi....Sporo, sporo, sporo....Guglam po netu i nadjem da se ucita kao novi Recovery ili sta vec....Prvo se skine programcic "Chip Genius" koji sluzi prvenstveno da se otkrije verzija cipa na samoj fles memoriji da bi je kasnije mogli pronadjemo....Posle guglanja po netu i uputstva kako se treba radi, skidam sa nekih kineskih i ruskih sajtova te neke programcice koji ce odraditi novi Recovery kao, tj. ucitati nova podesavanja (tipa kao Clockworkmod Recovery kod Android sistema recimo)....Skinem tu verziju i onda posto nzm kako se radi, nesto sam tu brkao, butao, *ebem li ga i na kraju izgleda nesto sjebem....Ono sto se izgleda desilo je da je obrisan izgleda ceo recovery ili taj sadrzaj koji sluzi da pokrene prepoznavanje flesa i slicno i sad nzm kako da vratim stari recovery nazad....Ima se fajlova i ima programa za ubacivanje, ali da bi krenuo da ubaca, treba da prepozna fles prvo, a meni je problem sad kako da krene da prepoznaje kad je verovatno izbrisan, cim ne prepoznaje....Oznaka cipa je SM3257EN (koji sam video kada sam hardverski otvorio fles malo pre, a trebao sam prvo da uradim) i ima dosta sadrzaja i to, ali kako da resim ovaj problem? Fleska je prepoznata u Device manager-u kao Unknow device i to, ali kada se pokusa da pronadje drajvere automatski kao sto je pre i sam bio prepoznavao, njih nema, iako ih imam naprimer u kompu, ali nije problem do njih, nego je problem sto treba nesto da pokrene da trazi te drajvere i to, a to je ovaj cip....Jel zna neko mozda resenje kojim se moze ovo resiti ili da pomogne na neki nacin, jer nzm kako da sad vratim taj "OS" koji ce pokrenuti flesku....Imam flesku pored ove od 32GB jos jednu od 32GB i jos jednu od 16GB, ali rekoh ako mogu i ovu da osposobim da mi radi, a izgleda da sam je jos samo dokrajcio sa ovime, ili ce izgleda da ipak ide u kantu ....Hvala unapred svima Pozdrav
Dodato:
BUMP Resio sam problem maltene odma cim sam postavio temu, kakve sam srece Uspeo sam sa ovim programcicem SM32X (SM325X) da nekako povratim taj Recovery za moju flesku i evo prepoznao mi je komp....Uzeo sam evo ovaj HP USB Disk Storage Format Tool da probam da isformatiram flesku sa njime, pa da vidim kako ce onda da se ponasa....Uglavnom problem je to kada ubacim flesku, neko vreme je Removable Storage, pa onda prijavi normalno fles sa njenim nazivom, pa kada pokusas nesto da stavis na nju ili da formatiras, to traje citavu vecnost....Neznam u cemu je problem....Evo probacu sa ovim programcicem da je isformatiram, pa da vidim da li ce da se javlja problem opet....To je uglavnom i bio razlog zbog cega sam hteo da probam da vidim sa ovim programcicem da zamenim taj Recovery, ali sada kada vidim koliko mi je vremena trebalo da ga vratim, ne bi vise da isprobavam Neka neko predlozi neki drugi program za ovo ako je imao slican problem Hvala unapred i izvinjavam se takodje sto sam otvorio temu, a jedan deo problema maltene resio ubrzo posle postavljanja (ako administratori smatraju da je nepozeljna, mogu da je obrisu) Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (10.11.2013 u 02:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2013, 02:47   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si lijepo opisao ali nisi rekao najbitniju stvar. Da li si pokušao promjeniti utor u koji stavljaš USB. Vrlo često se takvi simptomi koje opisuješ javljaju kada ljudi koriste utore na prednoj ploči računala, ili neki vanjski hub. Uvijek se pikne u stražnji dio računala (direktno u matičnu) iako i tada može biti problema jer se događa da i oni odu uvječna lovišta.

Ako nisi probao, pokušaj s drugim utorom ili računalom.
Dodato:
Super, bitno da si riješio stvar(nadam se da jesi). Sad prvo napravi kopiju podataka i nemoj ponoviti istu grešku.

Promijenjeno od casper (10.11.2013 u 02:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2013, 12:55   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav....Evo javljam se opet i opet problem koji je ostao....Znaci posle standardnog formatiranja, vracanja drajvera pomocu onog gore programcica i formatiranja preko HP USB Disk Storage Format Tool, problem je ostao....Znaci posle ubacivanja u bilo koji slot od 10 USB slota koliko ih imam pozadi na maticnoj, cuje se standardan zvuk iz Win7, pojavi se dole desno Removable Storage ona ikonica i kada udjem odma u My Computer, tu ga je prepoznao kao Removable Storage i tako stoji, i ako pokusam odma da udjem, on zabode gore, pa mora u Task Manager-u da gasim proces, pa onda da ubacim ponovo i cekam jedno 45sec-1min da bi je on otvorio normalno sa nazivom fleske koji sam dao u samom formatu i onda prepoznaje oko 30GB maximum slobodnog prostora kako i treba....Probao sam posle toga sa upisivanjem nekih podataka i idu relativno brzo, ali je taj problem pri ucitavanju fleske odmah pri ubacivanju u komp i dalje ostao....Znaci to je za sada jedini problem....Treba tih 45sec-1min da normalno prepozna fles, a ne posle 1-2sec kao ostale fleseve....Jel mogu jos nesto da probam da resim taj problem? Pozdrav i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (10.11.2013 u 12:57 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2013, 12:59   #4
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj na drugom kompu da otklonis sumnju na tvoj komp.
hammers je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2013, 13:08   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sam mu već predložio.

Ne isplati se riskirati podatke (one koje će ubuduće ubacivati) na nepouzdani USB-u. Ako mu ostali rade uredno, a s ovim ima problema, USB je u banani.

Iako i dalje ne razumijem kakve drivere je ubacivao na USB da bi proradio??? A poslije ovog "manevra" je vrlo lako moguće da je USB otišao u vječna lovišta.

Citat:
kidam sa nekih kineskih i ruskih sajtova te neke programcice koji ce odraditi novi Recovery kao, tj. ucitati nova podesavanja (tipa kao Clockworkmod Recovery kod Android sistema recimo)
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2013, 13:24   #6
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma drugari, sad je sve vraceno ok kao sto je i bilo.... Fleska se isto tako ponasala i pre toga...Znaci ovo je kao Backup sistema....Uradio sam backup, nije prosao dobro update, vratio sam taj Backup i to je to....Znaci nista nisam dobio ili izgubio....Dobio sam mozda da mi je sada Read/Write Speed malo brzi, al mozda je i do formata pomocu ovog programcica urodilo plodom, ali sa ovim prepoznavanjem je ostao problem kao od pre i to se pocelo javlja od skoro....Neznam u cemu je problem sad....To me sada buni....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije