Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.01.2010, 13:48   #1
ружица
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 10.12.2009
Mjesto: u kafani
Postovi: 48
Downloads: 34
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
Instrumenti: šipka
ружица befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard open home IPTV

cao!
jutros mi je stigao oko 4 i po meseca iscekivani open home IPTV Telekoma Srbije.
samom cinu pristizanja sprave prethodilo je mukotrpnih 4 i po meseca cekanja, oko 7-8 odlazaka u njihove prostorije, cekanje u redu, cak i zvanje centrale u beograd gde smo pretili odjavljivanjem njihovog Adsl-a i prelaskom na drugog operatera. tek posle tog cina smo u roku od odmah dobili uredjaj.
znam ljude koji su se za to prijavili jos pre 12-13 meseci pa i dalje cekaju sve pod izgovorom da nemaju na lageru vise risivera. da ne govorim o uveliko isticanju promotivnog perioda od 9-12 meseca 2009god.
toliko o ozbiljnosti ovog programa ove kompanije.
dalje..ima raznih komentara o toj vrsti televizije, poput sjajne digitalne slike pa sve do slike koja se ne razlikuje od kablovske, pa 3 sekunde pri promneni kanala, pa cak se desava da i internet kome je protok c.a. oko 1mbs skoci na 1.7 i vise.dakle i pozitivnih i negativnih.
cena usluge je gotovo kao kablovska tv cak i jeftinija, u zavisnosti od paketa. mislim da osnovni paket sadrzi oko 60 kanala, dok se sa pretplatom na dodatne pakete broj kanala penja na 80ak.
preduslov je da imate telekom-ov adsl i sklapate ugovor na 12 meseci. ima dosta pogodnosti u odnosu na obicnu tv koje cu tek videti da li funkcionisu kao u najavi.
vidim da se i u susednoj Hrvatskoj polako prelazi na digitalnu televiziju, pa bi bilo lepo da cujem i iskustva korisnika i upucenih poznavalaca i iz jedne i druge zemlje, ukoliko ih ima ovde.
cao svima!

Promijenjeno od Sejox (13.01.2010 u 15:30 sati) Razlog: Tema premjestena iz cekaonice.
ружица je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2010, 15:20   #2
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eto ja več par godina imam naš HR...T-Com ADSL i Max TV...na to sve nemam nikakvih primjedbi,sve radi savršeno,jedino što nas stalno pletu po džepu, sad plati za ovo,pa plati za ono...a sve košta kao 1 KN a račun je cca 400 KN (50 eura) mjesečno,dosta se mojih kolega žalilo na njihove usluge,ali što se tiče interneta i njihovog TV-a...nemam šta prigovorit. Ali reklame su mi njihove najjače evo npr. za mobitele, ako potpišete ugovor na 24 mj. uz tarifu recimo 60 ili 150,dobijate 1000 minuta besplatno za razgovore,jeftinije poruke itd...onda praktički gledajuč...ja im ništa nemoram 2 god. plačat pošto svaki mjesec imam sve besplatno ,ili eto jedan kolega je uzeo ADSL prošle god. u 3 mj... ali ADSL je stigao 19.06...i kao navedeno dobija 3 mj. besplatnog interneta,e a kad je prošao 9 mj. kolega je lijepo dobio račun za taj mjesec, a gledajuč na njihove reklame i ugovore trebao je imat besplatno do 19.09...ako su rekli 3 mj. besplatno...ali oni kažu "Neeee gospodine,nama obračunska jedninca kreče od 01.09" tako da je kolega 2,5 tjedna interneta popušio bezveze.
Ma to je sve lopovluk...ljepo nam zamažu oči,mi "sretni" a oni uredno šalju uplatnice za račun!

ISPRAVAK: nije kolega izgubio 2,5 tjedna...već je izgubio cjeli 9 mj.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (13.01.2010 u 15:21 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2010, 18:09   #3
ружица
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 10.12.2009
Mjesto: u kafani
Postovi: 48
Downloads: 34
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
Instrumenti: šipka
ружица befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uj 50e mesecno? to je bas klepanje! ovo ce mene kostati prvih 3 meseca ipak besplatno, tacnije 1din mesecno, jer smo se vadili na njihovo kasnjenje.
evo ovako prvih par utisaka.
slika je jako dobra, na kanalima koji emituju digitalni signal zaista je sjajna. dok na kanalima tipa beograd 2, pink, ili neke manje je daleko od lepe, ali bolje ne moze. u ponudi nema sportkluba nijednog (ali zato sva 3 arenasport-a, i 3 ESPN-a uz eurosport), nema Htv2, rtl-a, rtrs, nove i jos nekih komsijskih koje ponekad gledam..i nema teletexta nigde, sto mi je i najveci minus.
sve ostalo sto bih naveo su samo veliki plusevi, od snimanja programa, narucivanja filmova, pregrst muzickih filmskih informativnih i sportskih kanala, rasporeda progr u narednih mesec dana, do fenomenalne slike na digitalnim signalima u formatu 16:9.
internet radi normalno kao i do sad, ni brze ni slabije.
prvih mesec dana imam na koriscenje sve pakete a posel cu se najverovatnije odluciti na nekih 70ak kanala koji ce kostati negde oko 600din, sto dodje nesto manje od 6e.
i jos sad kad pocne za mesec dana veliki brat onda 24h dnevno VB kanal.
ружица je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije