Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2011, 02:49   #1
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Logic PRO - Pitanja i Odgovori

Postovane Kolege,da li neko od vas koristi ovaj program i kakva su mu iskustva? Ja sam ga nedavno instalirao i nisam se pomakao s mesta jos uvek,tacnije pokusao sam da uradim nesto u MIDI zapisu medjutim ne dobijam zvuk,takodje sam pokusao da reprodukujem MIDI FAJL i opet ne dobijam nikakav ton pa ako neko nesto zna poblize da mi objasni oko konfiguraisanja i rada u samom programu bio bi mu zahvalan. Ubacivao sam neke fajlove u AUDIO formatu i to sve radi ok medjutim sa MIDI zapisom je problem,nema zvuka.

hvla unapred svima
  Reply With Quote
Star 18.03.2011, 08:24   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za pocetak moras u Inspectoru (levo) odrediti kanale za MIDI, u protivnom nece raditi tj. nece se cuti. Pronadji tutorijale, imas na Appleovom sajtu za Logic, snaci ces se.

Btw, Logic je odlican.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
Star 18.03.2011, 12:38   #3
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Za sad mi je priopritet da pokrenem da mi radi MIDI...na svakom instrumentu mi pise "no output" i naravno sve radi ali se nista ne cuje
  Reply With Quote
Star 18.03.2011, 17:01   #4
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najmanje radim MIDI uopste pa i u Logic-u ali spadam u prosecne korisnike Logic-a tako da cu ti objasniti ukratko:

Prvo trebas da Logic-u das informaciju koju ce "mahinu" koristiti za reprodukciju instrumenata. Otvoris neki MIDI fajl, ides u Window/Environment. Tu ces pronaci takozvano "kabliranje" tj. povezivanje svega i svacega u Logic-u. To mozes shvatiti kao PATCH u studiju, da se ne zavlacis iza mixera i ne uplices u kablove, imas patch pa tu bodes sta ti treba. E, ovde trebas da povezes Logic sa mahinom sa koje hoces da vuce boje za MIDI. To moze biti klavijatura modul ili bilo sta drugo a moze biti i interni GM Device (kod tebe i mene recimo Apple Quick Time Synth. U Environmentu sa leve strane odaberes MIDI Instrument pa odaberes New/ Internal/ Apple Quick Time Synth. Onda uhvatis mali trougao kod ikone GM Device i povezes ga sa Apple Quick Time Synth-om. I to je sve, MIDI ce se cuti.

Sa leve strane u glavnom prozoru kad uneses MIDI, mozes menjati instrumente, tu ces se posle snaci, kad budes cuo zvuk.

Najmanje radim MIDI i tu sam najmanje obavesten. Nekako mi MIDI nije interesantan, sve se moze sa audijem danas. Pa sa klavijature cu ga ili odsvirati, ili na njenom sekvenceru napraviti nesto. Inace, za MIDI koristim klavijaturu, na njoj mi je najlakse.

Pozdrav pa javi jesi li se snasao.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2011, 17:47   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa sto to jadan ne bio ? Logic je vrhunski Midi (i audio) sekvencer a ti obradjujes midi na klavijaturi. To bi mu isto bilo kad bi orao njivu plugom i volovima a u dvoristu ti stoji traktor. Poznato mi je da to predje u naviku ali ovdje su razlike tolike da je vec bolno to sto ne koristis sve sto ti Logic u midiju moze dati jer ono za sta ti na instrumentu treba pola dana da obradis sa njegovim jadnim i bijednim midi editorom, to na Logicu obavis za par sekundi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2011, 18:20   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Betovene ruka ti se pozlatila za ovo

Vec sam bio na kraju zivaca sa ovim,toliko zezanja sa obicnom midi reprodukcijom mi zaista nije trebalo,vec sam hteo da odustanem. Puno ti hvala...i ne placam pice za ovo nego rucak. Znas gde je Beograd pa izvoli
  Reply With Quote
Star 19.03.2011, 03:31   #7
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Vule

Hehe, ma ok je... Vazno da sad MIDI shljaka..

@tranzit

Ako bolje procitas moje postove iznad, ja sa midijem vrlo malo radim i to malo sto mi treba uradim direkt u klavijaturi za 2 minuta, sta ces brze?

Kad bi se midijem ozbiljno bavio, ne bi bio lud da ceo fajl pravim na klavijaturi. Za male prepravke (ponekad) i tu i tamo po nesto, mrzi me samo da sa fleske kopiram fajl u Mac i otvorim Logic. Dok to uradim, ja sam vec posao zavrsio.

E, da, kad mi je potrebno da recimo promenim sve dobose u fajlu ili bas pedalu, ili bilo sta sto je onako, djuture, onda je Logic majka. Za 2 sekunde se sve zavrsi, to mi je poznato. A to mi retko potreba pa mi Logic najmanje sluzi za MIDI.

Btw, posedujem full Logic Studio 9 sa svim pack-ovima, mocan paketic.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije