Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2019, 16:51   #11
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Landison znam da je sprdnja, ali nebi bilo nemoguće napraviti. Slično postoje aplikacije na mobitelu koje prepoznaju pjesmu koja svira (shazam, soundhound)..
Tako bi i klavijatura mogla prepoznati i sama pronaći najsličniji style.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2019, 16:56   #12
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da...samo ja nisam mislio na najsličniji style nego baš takav kakva je pjesma..drugim riječima "namjenski style"!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 09:12   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti aranžeri su nas razmazili totalno. Kad bi postojao neki čarobni štapić pa da udovolji svim željama
Moj stav za namjenske ritmove je slijedeći. Kada je on dobro napravljen i ako u sebi ima sve trake koje same odsviraju početak, možda solo, gubi se smisao našeg sviranja. OK, nakon što odsvira intro mi krenemo u akciju pa se nešto i stisne kada krene kiticia, refren ali ... to mi je nekako previše podloge bez našeg angažmana. Uz to, s dobrim introm i točno programiranim varijacijama, mi zvučimo kao matrica, kao midi. To po mom mišljenju nije dobar pristup jer bi svatko od nas trebao imati svoj stil izvođenja. Ljudi OMB pamte po osobnosti, netko bolje ili lošije pjeva, netko se bolje snalazi na klavijaturi, netko u svakom setu ubaci stvar ili dvije samo na klaviru ... Zato se trudim što više koristiti neke ritmove koji nisu kao original pjesma, a da lijepo legnu u pjesmu. Na sreću, za onaj repertoar koji izvodim takvih ritmova ima u samoj klaviajturi na pretek. Zar nije jednostavnije uzeti nešto tvorničko, lijepo balansirano i složeno i biti drugačiji od konkurencije?
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 10:57   #14
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je to sve do "ćuka u glavi" i načina kako bi neko htio svirati aranžer.
Ja volim gledati Wolfganga T...sviđaju mi se ti njegovi namjenski ritmovi,njegov pristup....nigdje fill in-a...sve je stavio u main varijacije,introe ,endinge.
Svaka je pjesma napravljena aranžmanski vrlo blizu originalu i to me oduševljava a pjesma nije 100% matrica.
Istina svirka mu zna nekada biti malo bezživotna ,robotična a vidi se da mu i tehnika nije na nivou Alojza (možda je i to razlog takvom pristupu).
Eto što se mog nekakvog razmišljanja tiče taj način gdje ti mijenjaš akorde i odsviraš nekakav glavni solo ili sola, a style svira ostatak aranžmana mi je najbliži.Sve stavim na reg sequence stišćem pedalu i udri.
Naravno za ovakav pristup je potrebno mnogo rada i vremena i jasno mi je da neko ko često nastupa nema baš vremena (a ni volje) za to a novi "hitovi" stižu li ga stižu!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 11:32   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se, svatko ima svoj pristup. Onaj tko svira u sobi za vlastiti gušt će možda biti detaljan i posvetit će se svakoj sitnici. Postoje i oni drugi koji poput KeyboardPlayer-a isključivo koriste tvorničke ritmove, a sviraju "u sobi".

Ako stvari gledamo iz pozicije današnjih gažera, hiperprodukcija razno raznih hitova se jednostavno ne stigne kvalitetno obraditi pa je onda praktično uzeti nešto što se nudi već gotovo i to koristiti. Time se dobiva i druga prednost nad konkurencijom, zvučiš drugačije, prepoznatljiv si. Naravno i u tome treba biti umjeren ali ako stare dobre hitove koje svi znaju obradiš u drugačijem tonu, slušatelji će to odmah prepoznati.

Nego, baš me zanima što Yamaha podrazumjeva pod ovim naslovom koji se nalazi ispod videa?
Genos v2.0 - A New Chapter Begins

Hoćemo li za dvije godine dobiti
Genos v3.0 - A New Chapter Begins

Gledajući dosadašnje "napredovanje" i nadogradnje, čini mi se da nisam previše falio kada sam i prije izlaska verzije 1.4 pomislio na ...

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
.
... ovaj scenarij. Što ako je hardware u Genosu koncipiran tako da može "izdržati" dvostruko više "opterećenja" od onoga što sada dobivamo iz njega? U tom slučaju Yamaha može komotno u slijedećih 7-8 godina prodavati istu "plastiku", a nadogradnjama joj davati sasvim nove karakteristike. Možda nisam "puno falio" u procjeni? Vidjet ćemo za 5 godina.
...

Promijenjeno od casper (27.10.2019 u 11:34 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 12:47   #16
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Već je genos dovoljno tehnički i software-ski jak da ne treba više niti pjevati... Ovaj video to pokazuje.
https://youtu.be/_69YQ_wTTyQ

Promijenjeno od Tomy (27.10.2019 u 12:49 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2019, 16:45   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, @Tomy, ali i taj "botun" treba znati stisnuti. I sam dobro znaš koliko je vremena i truda potrebno da se sve upogoni i stavi na svoje mjesto. Tek onda možeš pred publiku. Mnogi su probali misleć da će biti lako i brzo su odustali.

##################

Nego, dok čekamo dan D, evo male analize onoga što sam isčitao iz do sada viđenog promo materijala. Prvo, jedna velika zamjerka Yamahi na totalnom nerazumjevanju za nas koji koristimo instrument u "poslovne svrhe". Sve nadogranje dolaze zadnji dan u tjednu, tj. pred vikend. Pred svirku nije baš poželjno testirati update i razmišljati hoće li pored promjena doći i crash-a sustava. Naravno da ne mislim ozbiljno ali i ovdje vrijedi ona stara izreka, u svakoj šali ima istine. Svejedno, ne sumnjam da će to Yamaha odraditi profesionalno kao što je bio slučaj i do sada.

Slijedeće stvari se već nalaze u PSR SX900 i nema dileme o čemu se radi, znamo kako funkcioniraju. Povećat će se memorija, dobit ćemo tipku Reset Style, zanimljivi Chord Looper i Sub Scale odvojen po Partovima.
  • Expansion memory to 3.0 GB
  • Style Section reset
  • Chord Looper
  • Scale tune separated to R1/R2/R3
  • Scale Tune Quick Setting


Biti će interesantno čuti što dolazi u ovom Superior Packu ali sudeći po najavi, očekujem da će materijal biti kvalitetan i iskoristiv. Ako ništa, barem će vizuelno popuniti one "rupe" u nekim grupama ritmova poput Trad&Folk.
  • Genos v2.0 Superior Pack - (50 Styles/68 Voices)

Uobičajeno je da novi Firmware prati i nova verzija YEM-a. I ovog puta je tako ali s jednom zanimljivom promjenom. Najavljena je tkz. brza instalacija koja će po svemu sudeći omogućavati da se putem USB sticka instalira samo onaj dio Packa koji smo dodali u već postojeći. To je do sada bilo moguće putem Wifi konekcije, a od sada ćemo to moći odraditi i ovim putem. Da li će biti još dodataka u YEM-u?
  • Correspond to YEM difference installation

Za "PlayMahere" su vratili opciju Next na Songu, a što im znači ova druga, to ćemo tek vidjeti. Hvala im što misle i na ovu kategoriju muzičara.
  • Next Song Pre-Selected
  • Song Previous type added

Najavljene su promjene kod Style Creatora u smislu izgleda i novih funkcija. Za sada predpostavljam da će biti moguće unijeti mjeru takta, vjerojatno se radi o svim mogućim varijacijama tkz. nepravilnih ritmova. Da li će biti još nekih dopuna u opcijama kod kreiranja Styla, ostaje za vidjeti. Bilo bi dobro da se malo "poigraju" u području izrade Chord Switchinga i da se isti ne mora raditi na računalu. Možda ovo ima veze s novostima koje su najavljene u MIDI multi recording? Kako god, bilo bi poželjno da osiguraju jednu "sitnicu" koja meni osobno ne smeta ali vidim da neki ljudi negoduju u vezi s tim. Kada preslušavamo ritam u Style Creatoru, kod gitara i sličnih traka se čuje Cm7, a ne ono što čujemo kada isti ritam svira Live. Osobno sumnjam da će u ovom dijelu biti bitnijh izmjena ali nikada se ne zna. Možda nas iznenade.
  • Style Creator UI Improvement
  • Time signature value extended


Što ćemo dobiti s opcijama Crossfade i Fixed time? Da li se time možda najavljuje mogućnost izrade vlastitih SA2? Bilo bi to odlična stvar i veliki napredak u sferi edita sounda. (da nam još dodaju 5 band EQ pa da se može vrtit kolut... )
  • Mono Type Added (crossfade)
  • Portamento time type added (Fixed time)

Ima još par novosti. U mixeru ćemo vidjeti Multipad, a predpostavljam da ćemo na njega moći djelovati opcijama koje su dostupne i za Style. Tako mi je nekako logično. Ovaj "User Drive to Favorite" me asocira na File Access gumb koji smo imali kod Tyros serije. Ako Favorite bude dostupan u jednom ili dva klika, to će biti iskoristiva opcija. Kao što je to slučaj sa SX900/700, dobivamo dodatana memorijska mjesta za Effekte. Da li će ih biti 30 ili više od toga, vidjet ćemo. Time ćemo indirektno dobiti veće mogućnosti u unosu različitih DSP insert efekata na svaki Part. Što im znači ovaj MIDI muti recording, ne pada mi na pamet. Očito je vezano za izradu songa, a tu ima mjesta i razloga za mnogo toga dodati.
  • MultiPad parts added on Mixer Display
  • User Drive added to Favorite
  • User effect Max number extended
  • MIDI multi recording (curent song succeeded)


Moram priznati da se Yamaha stvarno potrudila da udovolji trenutnim korisnicima ali istovremeno ovakvim pristupom dobiva i potencijalne nove kupce. Nadogradnje do sada, a posebice ova koja dolazi, potvrđuje da je Genos instrument koji nema mnogo dodira s Tyros serijom. Sjećam se da su neki članovi i nakon njegovog izlaska tvrdili da je to isto kao i prije, prepakirani Tyros 6. Ili, Tyros 5 plus 5%. Tvrdio sam suprotno i to još u vrijeme dok klavijatura niti nije izašla na tržište. @AlenP se tada našalio (ili je bio ozbiljan, to nam još nije otkrio ) da sam zaljubljen u plastiku. Sada je jasno da sam tada bio u pravu i da moje predpostavke nemaju nikakve veze s emocijama. Upravo suprotno, tada sam rezonski predpostavio da bi se nadogradnjma mogla povećavati Expansion memorija, da ćemo Multipadovima dodjeljivati DSP efekte, da ćemo kombinirati Revo s Custom kitovima, da će doći Mono-Legato ... Ovakav koncept nadogradnje s potpuno novim opsežnim funkcijma do sada nije bila praksa niti Yamahe, niti konkurencije. Ljestvica je podignuta vrlo visoko i bit će zanimljivo vidjeti kako će na ovo reagirati Korg i Ketron. Svima nama bi bilo u interesu da to bude uskoro, da bude uspješno i da se na ovu priču nadovežemo uspoređujući je sa spomenutim dvojcem.

Promijenjeno od casper (28.10.2019 u 23:06 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2019, 17:06   #18
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni izgleda onako vizualno po promo materijalima da taj superior pack možda neće biti već ugrađen u 2.0 verziju, nego da ćemo ga skinuti možda naknadno sa musicsofta kao free pack.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2019, 18:17   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni se ipak čini da će se smjestiti u trenutni tvornički postav i da neće dolaziti kao odvojeni Pack. Vidjet ćemo ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2019, 01:37   #20
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard u Iscekivanju OS2

1 Yamaha izdaje Genosa (i uzburkava vodu)
2 Korg Izdaje novi OS 3gb memorije itd (dodaje vrelo ulje na vatru)
3 U Iscekivanju novog Korg Arrancera (ocekuje se zestok nastup)
4 Yamaha izdaje update (nek se prica a usput se potpaljuje vatra)
Sve zvuci super a dobitnici su korisnici. Neka se samo gone nama je sve sto ponude bonus na vec dobre sprave koje imamo.
I treba dzentlimenski uvaziti svcije opredjeljenje jer na kraju sa bilo kojom spravom glavni faktor ce biti Dobar Svirac i Sredjen Instrument.
Ali sta nudi novi Genos OS2.
Po meni nista narocito novo osim Odvojene opcije memorisanja skala ako bude opcija u semitonovima. Ako ne bude biti ce dobro samo za bliski istok stil sviranja. U osnovici yamaha je sa Genosom napravila novi stabilan Instrument sa vrijednostima koje ce po opcijama nadogradjivati i skoristavati najmanje 10 do 15 Godina.
Genos, Genos1, Genos 2 ili 3 ili nema veze broj instrumenta ili OS ce ostati u principu Ovaj sadaslje zvuceci Genos i neka je tako jer Genos zvuci fantasticno. Bitno je da smo izasli iz okvira Tyros serije i to Zvucno.
Sample memorija je vec prevazisla potrebe, 50 ili 150 novih ritmova gore dole je malte ne svejedno. Ali ipak se radujemo novitetima. Ne ocekujem puno ali za mene bice puno ako to bude semi tone odvojene skale na dijelovim. To ce biti BIG DEAL

Promijenjeno od keyboards (01.11.2019 u 01:39 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos, version 2.0

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije