Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.06.2015, 08:49   #11
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast majstore, mislim da bi svi trebali da ti daju neku donaciju, pa makar cevape i pivo.:-)
Ja sam odavno sve ovo isprobao i mogu reci da Tyros aranzeri mogu bez problema ici i kao workstation. Sa Voice editorom i registracijama nema granica.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2015, 15:54   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je. Ljudi zbog predrasude i neznanja ocjenjuju proizvod po izgledu ili kvaliteti plastike. Tyros je odličan i pouzdan instrument samo ga treba malo bolje upoznati i iskoristiti sve njegove mogućnosti.


################################## VOICE EDITOR 3 ###################################

slika VE14

Nalazimo se u Library prozoru, u tabu DRUM i dvoklikom aktiviramo RealDrums. Otvara se Drum Voice Edit Window. Možemo primijetiti male razlike u odnosu na prethodni koji smo koristili (Normal Voice Edit Window). Podešavanja za drum koja imaju smisla u tkz. "žutoj zoni" su naziv druma, volumen i REVERB. Ovaj zadnji određuje količinu generalnog efekta za cjelokupan bubanj, a naknadno ćemo dozirati njegovu količinu za svaki pojedini element druma.

slika VE15
Preko polja ELEMENT otvaramo novi prozor pomoću kojeg ćemo obrađivati ovaj RealDrums. U njegovom gornjem dijelu (1) vidimo tipkovnicu kojom aktiviramo ton (element bubnja) koji želimo obrađivati. Aktivirana tipka postaje plave boje, a ispod vidimo kontrole kojima mijenjamo karakteristike odabranom elementu.

slika VE16
U polju OSCILLATOR možemo mijenjati/dodavati elemente iz drugih kitova. Dovoljno je kliknuti u crni prozor (1) CATEGORY > Drum i otvara se lista svih drum mapa u klavijaturi. Nakon što odaberemo element, potvrđujemo s OK i on dolazi na mjesto onog elementa koju smo prethodno označili.

RECEIVE NOTE ON (2) određuje što će se dogoditi kada odsviramo ton, OFF status mutira ton
RECEIVE NOTE OFF (3) određuje što će se dogoditi kada otpustimo ton, postavljamo u status ON samo za one elemente koji "traju" kao što je recimo virbl na dobošu
KEY ASSIGN (4) povezano je sa SysEx protokolom, nemojte se ovim zamarati i ostavite kako jest , Single
ALTERNATE GROUP (5) elemente bubnja možemo stavljati u grupe i na taj način osiguravamo da ne mogu svirati istovremeno, jedan od primjera je hi-hat, kada odsviramo hi-hat pedal ona će automatski "isključiti" open hi-hat, naravno, obje moraju biti u istoj alternate grupi

slika VE17
U poljima ispod tipkovnice su postavljene kontrole kojima podešavamo karakteristike zvuka.
PITCH - njime "štimamo" element bubnja s većom (COARSE) ili manjom(FINE) gradacijom
FILTER - mijenjamo sound tako da na njega djelujemo Low Pass filterom
AMPLITUDE - određuje krivulju samog sounda po tri parametra ATTACK, DECAY1 i DECAY2
Postavke za ove kontrole je moguće mijenjati preko potenciometara ili u grafičkom sučelju koje se nalazi odmah ispod.
U MIX polju nalazimo vrijednosti za volumen (LEVEL) i panoramu (PAN). Desno od toga podešavamo količinu efekta za odabrani element bubnja (REVERB, CHORUS)

Na kraju samo preostaje pohraniti kit u CUSTOM DRUM. To radimo na isti način kao što sam opisao za CUSTOM VOICE u prethodnom postu.

################################################## #######################
Grafički Fajlovi
File Type: jpg VE14.jpg (91,4 KB, 328x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg VE15.jpg (90,6 KB, 324x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg VE16.jpg (90,7 KB, 329x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg VE17.jpg (85,1 KB, 326x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
nikolakostic (30.10.2016), NordX (24.06.2015), tyros2 (24.06.2015)
Star 26.06.2015, 12:27   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Do sada su obrađeni programi koje nudi Yamaha i ovim sam zaokružio prvi dio teme. Planiram nastaviti s opisom MixMastera, XGWorksa, midi2style ... Dinamika će ovisiti o tome koliko budem imao "inspiracije" i vremena.
Prije "ljetnog raspusta" i kao lagani prijelaz na najavljeni nastavak teme, dolazi mala poslastica za Yamahine sladokusce.


######################### SLIKICA UNUTRA - SLIKICA VAN #########################

Ako želimo udahnuti malo osobnosti na ekran naših ljubimaca, možemo to uraditi tako da postavimo vlastitu sliku kao podlogu. Ona će se prikazivati ispod glavnog ekrana i kao podloga ispod prikaza teksta. Slika mora biti u BMP formatu s dimenzijama 640x480 pixela. Prenesemo je na HD i postavimo kao podlogu preko FUNCTION > UTILITY > OWNER > MAIN PICTURE. Kao podloga ispod texta se unosi preko BACKGROUND. Možemo postaviti različite slike i prilagoditi ih vlastitim željama.

Dobili smo SLIKICU UNUTRA, a sada mali trik za one koji žele izvući SLIKICU VAN.

Ponekad nam je potrebno imati printscreen ekrana s klavijature. Recimo, za opise koje radim koristim ovu metodu. Korištenje fotoaparata za tu svrhu nije praktično, vidi se odbljesak blica, prljavština na ekranu, moram vaditi fotoaparat, prebacivati materijal ... Što treba učiniti?

Stavimo USB stick u utor koji se nalazi s prednje strane klavijature. Prilikom paljenja držimo pritisnutu kombinaciju tipaka u panelu VOICE.
Tyros 4 : GUITAR - ORGAN i STRINGS
Tyros 5 : BASS - ORGAN i STRINGS
Da bi napravili print screen ekrana, dovoljno je pritisnuti 8 registraciju. U tom trenutku se čuje Chimes sound, a slika se sprema na USB stick koji smo prije paljenja umetnuli u front USB utor. Svaki novi pritisak na broj 8, kreira novu sliku i dodaje ju na USB.

################################################## ##########################
Grafički Fajlovi
File Type: jpg CAPT0001.jpg (93,3 KB, 296x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAPT0002.jpg (90,5 KB, 294x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg CAPT0003.jpg (89,9 KB, 293x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nikolakostic (29.10.2016)
Star 13.07.2015, 18:47   #14
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege, molim vas za pomoc.
Do sada mi je laptop bio na servisu i tek sada sam poceo da instaliram softwerski deo TYROS-a.
Pravilno sam instalirao drivere i YEM, ali kada u YEM-u kliknem search instruments onda ne pronalazi nikakav instrument i takodje kad u klavijaturu pritisnem FUNCTION, pa onda PACK INSTALATION pojavi mi se poruka DEVICE IS NOT CONNECTED, a spojena je klavijatura sa USB kabel.
Ne znam sta da uradim?
Dodato:
U programu Musicsoft downloader postoji opcija Connection chek.
Ako je u IN Digital workstation, u OUT Microsoft midi papper kaze Conection Failed, sto znaci da ne znam koji je razlog sto ne mogu da konektiram klavijaturu sa laptop.

Promijenjeno od jtodorov (13.07.2015 u 19:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2015, 20:16   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prvo provjeri da li je dobro prošla instalacija drivera. Moraš imati ovakav prikaz u Control panelu
Highslide JS

Spoji Ty5 s USB kablom na računalo, upali klavijaturu i mora se pokazati da je spojen hardware (Digital Worstation). Tek ankon toga možeš dalje, ako nemaš ovo što sam opisao, đaba sve ono poslije.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (13.07.2015)
Star 13.07.2015, 20:20   #16
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takodje provjeri u YEM-u

Mora da bude:

MIDI IN Digital Workstation1

MIDO OUT Digital Workstation1
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
jtodorov (13.07.2015)
Star 13.07.2015, 21:00   #17
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Prvo provjeri da li je dobro prošla instalacija drivera. Moraš imati ovakav prikaz u Control panelu
Highslide JS

Spoji Ty5 s USB kablom na računalo, upali klavijaturu i mora se pokazati da je spojen hardware (Digital Worstation). Tek ankon toga možeš dalje, ako nemaš ovo što sam opisao, đaba sve ono poslije.
Imam ovo.
Ne znam dalje u cemu je problem
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tyros2 Pokaži Post
Takodje provjeri u YEM-u

Mora da bude:

MIDI IN Digital Workstation1

MIDO OUT Digital Workstation1
Ovo je pomoglo.
Sada je YEM pronasao klavijaturu.
Dodato:
Sada zelim da prebacim free Stage pack u klavijaturu ali kada kliknem Send to instrument javlja se poruka Unablle to establish communication

Promijenjeno od jtodorov (13.07.2015 u 21:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2015, 13:46   #18
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od jtodorov Pokaži Post
Sada zelim da prebacim free Stage pack u klavijaturu ali kada kliknem Send to instrument javlja se poruka Unablle to establish communication
OK
Savjet:Okani se corava posla....

Samo preko USB sejvati nikako drugacije.

pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2015, 02:19   #19
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln Psr-3000

Nekih 6-7 godina imam Yamahu PSR-3000 i tek sam je juce prikacio na racunar prvi put. Treba me ubiti! Hvala puno Casper!
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 18.07.2015, 10:14   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nikada nije kasno, bitno je da si napravio prvi korak. Sada se otvara sasvim drugačiji pristup u radu s klavijaturom. Osim što je sve preglednije, moći ćeš odraditi dosta toga što se na samoj klavijautri ne može. Preporučam da se poigraš s nezaobilaznim MixMaster-om, a kada prođe ovo dugo toplo ljeto stavit ću upute za rad s njim. Do tada treba iskoristiti odličan manual koji se nalazi uz njega.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, driver, midi povezivanje, programi, računalo, software, usb, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije