Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.01.2012, 04:21   #721
J.M.K
Početnik forumacije!
 
J.M.K's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.10.2010
Postovi: 1
Downloads: 136
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika i Trebe
J.M.K befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Mogu li pa3x ritmovi na Pa800?

Interesujeme dali se moze konvertovati ritmovi sa pa3x na pa800? Posto sam skinuo ovaj set od pa3x na ovoj stranici i volio bi imati neke rumbe sto se nalaze na pa3x setu, a da prebacim to na pa800. Ako postoji neki konverter i da mi objasni kako se to kenvertuje bio bi veoma zahvalan. Pozz svima...
J.M.K je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 11:02   #722
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa tesko da moze da se konverktuje,ali probaj da li moze bez konverktovanja
Sto se tice pa3x klavijature,ja je imam vec nekih mesec dana,dosta je poboljsan zvuk ali dokle god se ne poigra vlasnik sa efektima,zvuk je dosta sirov.Korg firma sa ovim aranzerom je na skoro sve mislila kada su u pitanju muzicari,ali muzicar mora i te kako zagrejati stolicu pre nego dobije zeljeni zvuk aranzera.
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 11:10   #723
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne moze! Ja sam probao stavljati od pa3x u pa2xpro, to je ne moguca misija!!!! Jedina opcija je da vadis Smf(standard midi file) iz svakog ritma u pa3x(a i to ne mozes uradit bez pa3x klavijature) pa da ubacujes u pa800 u record modu... I nisu jos objavili konverter u kojem se nalazi pa3x serija.... Pozz.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2012, 18:18   #724
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa sta fali nekom ko ima pax3 da konvertuje koji ritam u midi format pa da okaci u download mozda bih i mi ostali mogli sta da snimimo u druge klavijature...najbolje kad bih to bilo uradjeno u GM bojama i setovima bubnjeva..Bas sam probao od audye ali samo neke fabricke ritmove koje su postavili na stranici ketron od prijasnjih modela u programu koji je za audiyu onaj style compila i super funkcionise u cubase midi sve varijacije i prelazi itd zvuce kao kod mene na sd3..POzz

Promijenjeno od zeljko (12.01.2012 u 18:21 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2012, 01:48   #725
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na pa80 i pa800 mi se pojacavao bas i boja kad stisnem manuel bas a sad na pa1x pro nemam taj problem.Na pa3x je verovatno problem u O.S
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2012, 17:46   #726
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze li mi neko reci da li mogu efekti na PA3 da izlaze na izlaze 1,2 sto nije bio slucaj kod starijih PA serija,PA1,Pa2,Pa800?Vidim da ima neki IFX efekat sto me podseca na IFX iz Tritona koji moze da ide na individual1,2.Da li moze i na Pa3?Kod predhodnih PA modela to je,po meni,velika mana!!!
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2012, 10:52   #727
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam dva pitanja. Jel neko od vas provalio zasto se i kada desava da promeni vec zapamceni STS?? dva puta mi se to desilo,a nisam ukapirao zasto...A drugo,da li je neko od vas kompresovao semplove i da li se gubi na kvalitetu istih??? inace sam prezadovoljan kako to sve radi ali ima neke bugove sto na pa2x pro nisam imao,pozzz
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 21:25   #728
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ipak kada se sada osvrnem na proslost, i kada se slegla prasina moram da naglasim da sam bio u pravu u vezi slika i u vezi photoshopa Samo blagi osvrt na euforiju pred izlazak pa3x

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=15918

@nikola1980 : Kompresijom semplova se NISTA ne gubi. Proveravao sam vise puta. Svi semplovi u klavijaturi su mi ukompresovani i nema nikakve razlike!!!
Dodato:
@nikola1980: sto se tice STS-a i to da ga promeni sam od sebe u nekim stilovima: to je bug,i mislim da ima veze sa kompatibilnoscu sa predhodnim modelima aranzera. Primetio sam kada u toku svirke tj.kad upalis klavijaturu ne diras (ne gasis) SINGLE TOUCH, STS ne brlja...

...a takodje sam primetio da problem nastaje na stilovima /songbook koji su na neki nacin editovani u PA3 ...konkretno,imali ste pa1/pa800/pa2 i taj set ucitali u pa3...sve ce biti ok dok u pa3 ne idete na WRITE current style (ako ste nesto menjali) ili WRITE STS

RECORD-edit current style ,pa onda WRITE istog,desava se da sve iznivelisem,snimim ,ugasim klavijaturu ,upalim- nista nije snimio osim toga sto je editovano u stilu...kada sve to sredim po 2.put i snimim onda zapamti.

...Softverski bug-ovi koji me ponekad jaaako iznerviraju.

Promijenjeno od Vex (24.01.2012 u 20:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
nikola1980 (23.01.2012)
Star 20.02.2012, 11:57   #729
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo jedno pitanjce za korisnike Korga 3xpro...
pretpostavljam da se vocalist može štelovati za svaku pesmu posebno i to verovatno u nekom beatu namestiš gornju tercu, u dvojci donju i sl. Što znači kada aktiviraš harmony taster vocalist reprodukuje prateći glas koji je memorisan u pesmi,...
Mnoge pesme zahtevaju promene pratećih glasova,.. od donje sekste do gornje terce etc....
Da li je moguće u toku sviranja promeniti prateći vokal... i ako je moguće da li se to jednostavno vrši, tj, u live situacijama da li je praktično... ili ako nemože onda se moramo osloniti samo na mpgućnost nemenjanja pratećeg vokala u toku pesme. U tom drugom slučaj eksterni vokoder kao što je moj digitech vl3d koji koristim sa korgom pa80 mnogo bolje završava posao u vokalnom smislu.....
Unapred hvala na isključivo iskustvom proverenim odgovorima.

P.S. Ako je i bilo slično pitanje izvinjavam se ali ko će da pregleda svih 70 stranica na kojima ste se uglavnom prepirali.

u potpisu potencijalni kupac 3xpro
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 13:01   #730
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E pa zbog tih takvih pitanja sa pravokacijom u zavijenoj formi je svadja na svih 70 prethodnih strana!Ja cu ti dati odgovor na pitanje ali cu ti i dati savet sta da radis!Mozes u song book-u memorisati sve pesme,ritmove i to po nameni sa vokal presetom,transpose-om,sredjenim STS-ovim i sve ostalo sto ti je potrebno a sto se tice menjanja preseta vokalista i to je vrlo lako!Stisnes Global i voice procesor preset i ides na exit i posle toga svaki put kad stisnes global on te baca na Voice procesor preset i ti ga menjas kako tebi odgovoara i plus imas mali milion mesta da memorises razlicie presete!A sad ono drugo sto sam ti rekao a to je savet sta da radis!!!Prvo ti je glupo da uporedjujes tvoj vokalist Vl3D sa TC Voice Live2 koji se nalazi u trojci sto zbog rada samog vocalista a sto zbog rukovanja i jednostavti rada na touch screen-u na klavijaturi sa isitm a drugo jos gluplje je uporedjivati Pa80 sa Pa1x a kamo li sa Pa3x pa ti je moj savet - OSTANI NA PA80 JER SVE TO STO MOZE PA80 NE MOZE NI JEDNA DRUGA KLAVIJATURA!!!!!!!!!!!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (20.02.2012 u 13:04 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije