Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Ritmovi

Ritmovi Pitanja vezana za ritmove...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.10.2012, 23:20   #11
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odsviraj ti njima onu nasu staru i kazi im da nema nista od ove novokomponovane muzike,slabo se slusa
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2012, 23:22   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cak i aplaudiraju poslije himne, a zna se da se to ne radi, oni "ugledniji" drze ruku na srcu.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2012, 23:59   #13
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel to placeno u sklopu pogodbe ili je to tradicija Dell?

Ako je to tradicija onda vi imate opasan problem!!!!

Voleo bih da cujem kako to zvuci na nekoj svadbi,da nemas mozda neki snimak da postavis sa youtube da imam potpuni dozivljaj.

Nama sve i svasta traze gosti u toku svirke ali himnu mi jos uvek niko nije trazio da sviram na nekoj svadbi pa cak ni onu staru himnu koja je bila po meni najbolja.

Nije vama lako,ocigledno je da su hercegovci nezgodni gosti.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:06   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Odsviraj ti njima onu nasu staru i kazi im da nema nista od ove novokomponovane muzike,slabo se slusa
Zestoko !!!!!





@casper
Mislim da preozbiljno shvatas sve to, a kako ce ko da dozivi sviranje himne na jednoj svadbi treba prepustiti pojedincu, bez obzira na sve to sto si citirao. Opomenuti nekoga da se upristoji "dok himna svira" je pomalo pretenciozno. Uprkos svemu, sviranje himne na jednoj svadbi je po mom skromnom misljenju, totalno out i bez ikakvog smisla. Naravno da na to svako ima pravo da gleda onako kako zeli, pa niti kudim, niti hvalim, samo iznosim svoje stanoviste kojim se uvijek drzim daleko od bilo kakvih nacionalnih ili drzavnih "euforija" pa bilo to cak i sviranje himne na jednoj svadbi. Nego da se manemo i himne i drzava i njenih obiljezja, nego da se posvetimo vise muzici, manje ce zla nanijeti.

Promijenjeno od tranzit (19.10.2012 u 00:08 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:07   #15
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne, to je ama bas tradicija. To dodje ako sam u pravu, ispravice me kolege, u sali prije vecere. Znaci svi ljudi se ustanu, onda dodje neko iz obitelji ili ako ima u svatovima neki svecenik ili neko iz banda pa se odradi molitva prije vecere i blagoslov vecere. E onda poslije toga dok su ljudi na nogama ide himna Hrvatske - Lijepa nasa, pa poslije toga ide od Ranka Bobana Hercegovina u srcu i kako ide u syrtakiju, ljudi pljescu uz ritam i nakon toga se sjeda i vecera se. Himnu Hrvatske u svatovima ne nadjoh na youtube, ali evo ima ta himna hercegovine, ovako to otprilike izgleda

Hercegovacka svadba
You need to upgrade your Flash Player
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:13   #16
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se vise svidja ona nasa "Oj konjicu uvijek slavni grade"Ljudi malo se salim nemoj ko da se sta uvrijedi,jer meni je stalo do himnih kao do lanjskog snijega hehehe
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:17   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je dio svadbenog protokola, takva je tradicija. Obično se takav običaj poštuje u Slavoniji, južnim dijelovima Dalmacije, Hercegovini. Vrlo rijetko sam svirao himnu u "zapadnijem" dijelu Hrvatske. Izvodi se na početku svečanosti, ponekad prije samog jela. Himna se ne naručuje kao pjesma tijekom večeri.
Nije nikakv problem odsvirati himnu jer je ljudi očekuju, naravno ako je takav dogovor s mladencima. Najavi se pjevanje himne i zamole se gosti da ustanu. Obično pjevaju s nama tako da je poželjno malo odmaknuti usta od mikrofona da oni preuzmnu inicijativu. Zbog toga sam Dell-u i predložio style koji nije vezan u ritam već je rubato podloga.

A što se tiće Hercegovaca, upravo suprotno. Oni su izvrsni gosti, temperamentni i "pošteni" prilikom narudžbi pjesama.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:18   #18
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pogledao sam pre par minuta bas taj na youtube i ukapirao sam da to nije nikakva shala vec stvarno tradicija.Sad mi je sve mnogo jasnije.
Hvala na trudu sto si postavio snimak.
A kad smo vec kod toga interesuje me da li znas ili da li zna neko od kolega da li je to tradicija i u Hrvatskoj ili to vazi samo za Hercegovinu?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:23   #19
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

A što se tiće Hercegovaca, upravo suprotno. Oni su izvrsni gosti, temperamentni i "pošteni" prilikom narudžbi pjesama.
Mozda ovi blize Mostaru, a ako su zapadnije od Mostara osim Citluka onda cisto sumnjam
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2012, 00:44   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post

@casper
Mislim da preozbiljno shvatas sve to, a kako ce ko da dozivi sviranje himne na jednoj svadbi treba prepustiti pojedincu, bez obzira na sve to sto si citirao. Opomenuti nekoga da se upristoji "dok himna svira" je pomalo pretenciozno. Uprkos svemu, sviranje himne na jednoj svadbi je po mom skromnom misljenju, totalno out i bez ikakvog smisla. .....
Ha ha ha, jesi se upecao na šalu Zar stvarno misliš da bi itko imao hrabrosti prekinuti svečanu pjesmu i držati bukvicu gostima koji su nepristojni. Ja prekidam pjesmu jedino u slučaju ako nije dovoljno (na)plaćena, a tko će je kako poštovati nije moja briga
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije