Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.04.2011, 21:21   #1
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Zona internet usluga ?

Ovih dana se planiram prebaciti sa Blicovog interneta na Zona internet.Konkretno me interesuje Extra S paket 2048/256 od 5GHz koji kosta 20 markica mjesecno.Ima li iko iz BiH ovdje na forumu da ima Zonu.Interesuje me kvalitet usluga, tj dali ima ucestalih prekida, blokada neta i sl.

Promijenjeno od Sejox (22.04.2011 u 21:55 sati) Razlog: Premjesteno iz Cekaonice.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2011, 21:25   #2
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po mom misljenju kolega, bar u mojim krajevima, to je najbolji provajder i najsigurniji, prekida nema skoro nikako a i ako se dese, to traje najvise 1h. Ja na nesrecu nemam vise mogucnost da uhvatim signal od Zone, ali sam bio i vise nego zadovoljan njihovim uslugama, i mislim da s opremom od 5Ghz nebi trebao imati ni najmanji problem s konekcijom. Pozz
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...
Damir_Coma je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2011, 22:21   #3
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega ne znam odakle si ali ovdje gdje sam ja blizu srebrenika je lose bar kod mene i mnogo ih se zali ali razlika je u tome sto mi koristimo Flex pakete na 2.4 GHz ali posto ti hoces na 5GHz sigurno ce biti bolje.prekida kao sto rece kolega nema bas puno ali upload im je slab ja bi ti radije preporucio ako mozes uhvatiti signal od mediasky...pozz
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2011, 22:35   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

uh uh uh, to mi je pricao kolega koji mi iznajmljuje prostor za probe s bendom, kaze najbrzi i najbolji net do sada..... svasta, ja sam na MOnetovom internetu koji je od ovog cini mi se mjeseca uveo flat ratu, ali brate moj stopa internet to nisu istine, iako ima ftp server ovo im je do sad najveca pogreska, prije mi se znalo i po 350 kb/s skidati al sada 150-200 plafon.... u pitanju je mostar i okolica....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2011, 23:29   #5
PA3XPro
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.11.2010
Mjesto: BiH
Postovi: 77
Downloads: 531
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Triton Extreme 76, Korg Trinity Plus
Interesi: :)
PA3XPro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
PA3XPro pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druže, ja ti od srca preporučujem, radije uvedi DialUp jednokanalni od 56kbita, bar je sigurna brzina, nego da plaćaš lopovima poput Zona.ba

Imao sam taj internet godinu dana, svaki dan sam morao zvati bez obzira što sam baznu stanicu odakle hvatam internet, bez problema vidio, antena znači nije bila blokirana nikakvim drvećem ili nečim drugim.

Najgori su provajder u Bosni i Hercegovini i 1000% kradu pare od naroda i daju lošu uslugu, zamisli da te njihova podrška svaki dan kad zoveš i pitaš zašto nema interneta, pravi budalom i govori da se radi na mreži, a vidio sam po mnogim forumima različitih gradova da se svi žale na kvalitet usluge, strašno loše i ne preporučujem ni pod koju cijenu, ni džabe ga ne uzimaj.
PA3XPro je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 00:30   #6
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

slazem se sa kolegom pa3xpro stalno ih moras zvati i kod mene je isti slucaj sve mi je cisto vidim bznu stanicu dobro ali opet slabo radi...uvedi brate adsl i barem si siguran a ima sad i ova moja tv usluga pa tu imas net od 2 mb i barem si sigurano.ipak kablo je kablo i sigurnije je puno
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 08:05   #7
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala vam na pomoci.Ja sam imao prije 2 godine zonu ali onaj slabiji paket od 256 down.Na Blic sam tada presao zbog toga sto su imali povoljnije usluge tih jeftinijih paketa i nisu bili ograniceni sa download-om kao Zona.Sad se obrnulo,sad imam Blic 1054/180 otprilike placam 30 maraka i potpisujes ugovor na 2 godine.Kod Zone je 2048/256 i placa se 20 maraka a ugovor se potpisuje na 6 mjeseci i nije ogranicen download kao prije sto sam imao net kod njih.Gledajuci po raznim forumima primjetio sam da je velika razlika izmedju 2,4 GHz i 5GHz.Niko se nije jos pozalio na ovaj paket sa opremom od 5GHz.Inace zivim u Laktasima i udaljen sam od njihovih odasiljaca oko 1700 metara brisanog prostora.I da jos nesto pitam,sta im ovo znaci:
• Paketi su po principu 'fair use'. Fair use podrazumijevamaksimalnu potrošnju od 60% teoretski mogućeg kapaciteta.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 14:26   #8
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci, flatrate, a nije flatrate Cim potrosis malo vise od toga koliko se njima svidja, uspore ti ili ugase net totalno do kraja obracunskog perioda.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 14:48   #9
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fair Use kao sto rece kolega cim potrosis malo vise oni ti uspore net.ja sam sinoc gledao tamo nesto o mediasky ponovo i preporucujem ti njih ponovo ako mozes njihov signal uganjat to bi bilo super.imas paket 2048/256 i placas 25 km a jos je flat znaci deri kolko mozes i bez ikakvih ugovora i bilo cega.a kad uzmes 5 GHz moras redovono placati i sve to ne smije te promasit ni jedan mjesec i ja mislim da je godinu dana ugovor barem je bio nezz kako je sad...pozz
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 17:51   #10
Damir_Coma
Vredan član društva
 
Damir_Coma's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: G.Živinice (kod Tuzle)
Postovi: 180
Downloads: 5543
Uploads: 84
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Programiranje, Muzika...
Damir_Coma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo jos da dodam, ako se Zona pokazao kao los provajder kod ostalih kolega, iako kod mene nije, ja ti od srca preporucujem da zaobidjes MediaSky, jer vjerujte mi ne postoji gora usluga i neljubaznije osoblje nigdje na svijetu. Jos jedan argument protiv njih je taj da oni kupuju konekciju od Zone, pa vi vidite koliko su dobri onda kad se na Zonu toliko zalite . Pozz
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji - jednom ces biti u pravu...
Damir_Coma je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije