Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.04.2011, 18:41   #11
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja imam prijatelja koji je uveo net prije 3-4 godine i uzeo je od mediasky i nikad se nije pozalio i nikad nije mijenjao mrezu a nas na zoni ima kolko hoces i stalno se neko zali,mozda je kod nas drugacija situacija nije kao kod tebe
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 18:45   #12
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poslao sam email danas podrsci od Zone u Bijeljinu.Pitam sta znaci fair use.Napisu mi ovako:
Fair use znaci da brzina nije garantovana i da se smanjuje na osnovu toga koliko korisnik intenzivno vrsi download.
Onda im ja ponovo posaljem:
Znaci ako neskidam nista sa interneta (torrenti i slicno) brzina ce mi
biti koliko i pise u ugovoru (eventualno tek ponekad da spadne sa 2048
na nekih 1300). Jesam u pravu ?
Na to dobijem ovaj odgovor:Ukoliko Download nije intenzivan u vecini slucajeva trebalo bi da imate punu brzinu.


Dodato:
Ja zivim u Laktasima.Provjeravao sam dostupnost Mediasky-a.Nema ga u Laktasima.Tako da on otpada.

Promijenjeno od baltik79 (23.04.2011 u 18:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 19:56   #13
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

gledaj da ne uzimas te bezicne netove koliko god mozes, a ako ces uzet bezicni, gledaj da imas nekog tamo i nemoj zaboravit, koji god internet provider uzmes NE POTPISUJ UGOVOR! Tako te bezveze 'ajmo rec "zarobi" na odredjeno razdoblje, a moze ti usluga bit nikakva ili u medjuvremenu ispast bolja prilika.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 21:06   #14
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

uhh. ne Znam odakle da počnem . Svi ovi naši Operateri koji daju internet usluge su svi prevaranti . barem su takva moja iskustva i mojih kolega .

evo navest cu primjer za ovaj nas Ht net ADSl.
do sada su mi se spalila dva kompjutera preko mrežne kartice i to razlog je njihovo održavanje žica i vodova koji su postavljeni po selu (zamislite kako je to kad ja ispod svoje kuće bez ikakvog skakanja mogu dohvatiti telefonske žice .
ni na jednoj banderi nema uzemljenja .(i kad grom udari bilo gdje odose svi kompjuteri.) a po pravilu bi oni trebali snosit troškove spaljivanja određenih uređaja.
kad je meni kompjuter rikno .mislio sam da je razlog u el mreži . ali je bio problem u telefonskoj mreži . elektro mi je bio spreman platit odštetu ako se utvrdi da je krav nastupio od njihovih usluga (el energije) .

sljedeća scena .
prije nove godine tocnije 11 mjesec su bile dostupne sljedeći paketi interneta (5,20,40) ukoliko se potpiše ugovor dobijaju se ti paketi u zavisnoti koji se odabere .
meni je ugovor istekao u 12 mjesecu i ja nisam mogao potpisat taj ugovor za veći promet po istoj cijeni . tako da se ja sad vamo jeb.... za 35 km za 10 gb . a moj susjed uziva i trosi 20 gb za istu cijenu ko i ja .
a sto je najgore nisam mogao prekinut ugovor u 11 mjesecu da bih mogao potpisat neke od navedenih gore .
evo i sad su smanjivi cijene flata -cijena za flat 2048/192 Mbit je 35 km .
a ja u to mogu samo gledat .

a tek popravci . auuu tjedan dana najmanje . ali zato ih zovem 10 puta na dan .
pozz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2011, 21:23   #15
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nista onda kolega baltik zona i nema ti druge.a to sto oni kazu ako ne skidas trebao bi imati punu brzinu to su samo price svi ce ti tako reci...evo sad trenutno ja imam paket od 1024 i jedva sam otvorio yumidi a na zoni sam ali sa 2048 bice sigurno bolje ali ne garantujem ti da ce stalno biti kako treba,sigurno ce biti prekida i toga i da ce ti nekad sporo raditi net.na mom paketu treba da skida 110 kb/s a to nekad skida ujutro kad je malo korisnika online a onako pretezno skida po 60-70 kb sad ne smijem ni probati skidalo bi mozda 20-ak al eto ako nemas drugu opciju onda ti valja na zonu...pozz
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2011, 17:25   #16
namik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2010
Mjesto: BiH
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Pa80
Interesi: IT, Muzika
namik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Download na fer osnovi znaci da za mjesec danas napravis 60% saobracaja kad bi ti racunar radio 24/7 cijeli mjesec sto je za 2 megabita oko 500 giga. Tak da mislim da je to sasvim dovoljno.
namik je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 21:17   #17
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo moje stare teme.Ponovo skoro ista situacija. Imam Blic internet (Laktasi su u pitanju). Zadnjih mjesec dana se jako pokvario.Operateri govore svako svoju priču. Ping skace i do 450. Download mi je inace 1 megabit,međutim sada spada u popodnevnim casovima i na 0,200 . Takođe isto je i sa upload-om. Dali se situacija promjenila u Zoni? Jesu li uredni što se tiče protoka i svega pratećeg? U Blicu plaćam 30 maraka 1 megabit a u Zoni je 2,5 megabita 20 maraka. U Zoni kažu da kada postave opremu platiš 30 maraka za ugrađivanje i možeš za mjesec dana reći neću više kod vas i da im ništa nisi dužan. Znam da je možda pametno priključiti samo na mjesec pa testirati ali zašto da bacam pare ako neko tvrdi da ih treba izbjegavati i to sa opravdanim razlogom. Čovjek što postavlja opremu kaže da je 99% internet konstantno 2,5 megabita Download,tek ponekad se desi da spadne ali ne manje od 2 megabita. Ako ima neko iz Laktaša ili Banja Luke zamolio bih da iznese svoje iskustvo. Ja sam prije 6-7 godina koristio Zonin internet.Tada su radili na 2,4 GHz ali sada rade na opremi od 5 GHz i nadam se da su dobri.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 00:07   #18
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj savjet, mani se tih bezicnih interneta, to je apsolutno sranje da prostis. Ja imam x-net internet u Mostaru i teoretski placam 15 maraka 2 mbit/s, a stvarno imam 1 mbit/s. Uzmi taj vas m:tel adsl ili jos bolje ako ima neki kablovski operater, jer se meni cini da cu i ja skoro da predjem na kablovski.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 00:11   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kabal je kabal.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 14:38   #20
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jos jedna stvar.Kao i prije spominju u Zoni tzv. Fair use i ja pitam sta je to.Dobijem ovakav odgovor:
Fair use podrazumijeva maksimalnu potrošnju od 60% teoretski mogućeg kapaciteta, a što nas i Vas kao našeg korisnika štiti od zloupotrebe interneta.
60 % teoretski mogućeg kapaciteta se odnosi na količinu downloada koji Vi možete da iskoristite sa vašom brzinom, stalno skidajući maksimalne pakete po najvećoj mogućoj brzini.
Za primjer, samo slike radi, možemo promatrati paket brzine od 1mbps.
Fair use podrazumjeva da, ako ste Vi konektovani svih 30 dana u mjesecu, 24h dnevno, možete skinuti 60 posto od teorijski mogućeg kapaciteta koji iznosi 30 dana puta 24 sata puta 60 minuta puta 60 sekundi puta brzina koju plaćate (u ovom slučaju 1mbps), a odnosi se na protok, ne na brzinu usluge. Na taj način štitimo se svi od moguće zloupotrebe, i princip važi za sve provajdere u BiH i šire.
Jel imao neko iskustvo sa tim Fair use?
baltik79 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije