Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.03.2015, 10:05   #1
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg PA 800, Roland BK 9

Oduvjek sam svirao Roland, naročito G seriju. Interesujem se za sada za nešto noviju kljavu. Kolege muzičari mi savetuju da kupim bar Korg PA 800 (svidja mi se zbog dva sekvencera), ali dirke su mu kao igračka za malu djecu ali ja ne poznajem još zvuk tog Korga. Meni se svidja 6 oktava i Roland BK 9, kažu da ima prirodan zvuk, slično live band. Napominjem da sam na svirki slušao Korg PA 3x PRO, ali mi se nije sviđao zvuk ili nije imao podešenu kljavu, bolele su me uši tako je bilo loše. Onda sam slušao Korg PA Musikant u trgovini i zvučio je opasno dobro. Kad sam onda došao kuči i slušao moju G 1000 Rolanda, kao da je sve mutno i loše, ali ipak imam dobro sređeno moju G 1000 vrlo dobro koliko se može. Šta bi Vi kupili Roland BK 9 ili Korg PA 800? a više od 2.000 eura ne bi išao!
Pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2015, 10:14   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Od svega toga sto si napisao za tu cenu najbolje ti je Pa3 x Le. Nova kosta oko 2000e ima 6 oktava i dirku kakva bi ti odgovarala (predpostavljam). Probao sam Bk9 u radnji, dirka mu je odlicna ali moras imati na umu, sto se tice rada, da ta serija Rolanda nema veze sa G serijom. Znaci bilo bi ti potrebno isto vremena da sredis za svirku i Korga Pa3x Le i Bk 9
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
megane (03.03.2015)
Star 02.03.2015, 10:49   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada ti je namera da potrošiš 2000 EUR, ne vidim uopšte zašto si asocirao na Pa800 ? Dakle od korgovih aranžera kao što je spomenuo dmmacak Pa3xLe je daleko od Pa800 u pozitivnom smislu. Nisam ga imao ali jasno je da je daleko bolji i noviji. Musikant nema veze što ti se na njemu zvuk više svideo. Istina je da se OS razlikuje i da eventualno ima drugačiju bazu ROM zvukova ( zavisi za koje tržište) ali je zvučna kartica i sve ostalo isto bio musikant ili redovna serija. Sa druge strane, trebaš razmisliti. Korg Pa je lakše srediti po svom ukusu nego Roland ( sada ću naići na kritike ali isključivo mislim na dostupnost setova) ali mi se čini da za korg ima više materijala na internetu nego za Roland... Plaši me ona pomisao, jednom korgovac-uvek korgovac ,... tako i za Roland, mada ne mora da znači. Svaka klavijatura može da zvuči pa bar ,,pristojno" ako ne odlično, zavisi od sposobnosti muzičara....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
megane (03.03.2015)
Star 02.03.2015, 12:14   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako volis zvuk Rolanda onda kupi BK-9,ako vec imas 2000 eura imas dovoljno para da kupis ne korg PA 800 vec korg PA 900.Ako dodas jos malo para onda mozes da kupis i PA 3X.Ne vidim u cemu je tvoj problem.
Roland BK-9 je kompatibilan sa G i E Roland serijom pa i ne vidim neki poseban razlog posto imas vec G 1000 da je neki problem da potrosis malo vremena i sredis ga da ti ti zvuci ko grom i da imas odlicnu dirku posto i sam kazes da ti se na korgu ne dopada.

Ipak je odluka na tebi a ne na nama sta ces na kraju da pazaris.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
megane (03.03.2015)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije