Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2023, 15:54   #1
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Trilema, potrebna pomoć

Drugari, imam korg pa3x koji koristim za aranžerske tezge, međutim rešio sam da uzmem još jedan aranžer za početak, da ga spakujem za sebe, pa mozda i potpuno ostavim korg aranzere jer ne mogu onaj njegov tipičan zvuk da podnosim koliko god da je dobro sređen.....
e sad izbor sam sveo na tri modela,
yamaha tyros 3,
medeli kx 10
roland ea7
(bio je i ketron audya 5 ali sam odustao)
budžet je oko 1000-1300-400 tako da se sve uklapaju ti negde....

nemam ni sa jednim od ovih iskustva,
a znam da nas na forumu ima "svakakvih" što se aranžera tiče ps hoću iz prve ruke da čujem mane i prednosti....



Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2023, 16:38   #2
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cekaj ti mislis da te navedene klavijature imaju bolji zvuk od Pa3X i njih ces napakovat da bi izbjego tipican zvuk korgov jer tipican zvuk od Medelija nudi vise i bolji je,pa ja nemogu vjerovat....imo sam sve od tyrosa,Tyros 5 prodo i kupio Pa1000 dok ne nadjem pa4x kako je i bilo, jer tipican zvuk Tyrosa valja samo na fabrickim ritmovima a isti ti zvukovi u User ritmovima ko kanta zvuce.
Sad ce ljudi pomislit nisu ti valjali ritmovi,jesu valjali ali oni sve te zvukove obrade u samom ritmu s raznim programima na PC, i to nije dostupno nama smrtnicima tih funkcija nema u klavijaturi nego ona cita te midi naredbe tako da od te ljubavi nema nista,sto se tice samog sempla na prste mozes nabrojati koji je iz tyrosa dobro izasao
Ne hvalim korg niti mi je to namjera,nego nemoj se zavaravati neces nista postici pakuj taj Pa3x i uzivaj u zivotu, zvuk je problem na svim aranzerima a na ovim jeftinijim i nizeg ranga je jos veci problem
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (26.07.2023 u 16:43 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, GALA, za koristan post:
branoy (26.07.2023), nikadvisekorg (26.07.2023)
Star 26.07.2023, 17:15   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

leb te jeb.... medeli i ea7 bolji od 3700eu klavijature pa3x
promente vi usi i mozak,... ako vam nesto pocne dodijati.. takvi menjaju svaki dan nesto..
nema tu price..
tyros 2 secam se doneo drug kad je izasao, neki set zvuci kao na cd ti stilovi.
ja imao g1000.. i reko daj tog tirosa da ponesem u kafic ako oduva da ga kupim, i prodam g1000..
poceo ja na tyros 2 svirat, a sviram tu par godina i gori petak vece od pocetka..
brale ti studio ritmovi nestali u prostoru, mrtvilo takvo tona, da nista te ne nosi da ustanes i igras, 2 sata svirao ljudi sede.. kulaza.. predjem ja na g1000 i one njegove stilove,
ma krenu ljudi i ambijent i igranje i kafana i svee kako nosiii g1000.. oduva tirosa 10 x skupljeg sa setom 100x skupljii.. i nikad vise..
sviram na pa4x sasvim zadovoljan za bilo koji objekt radi posao svuda..
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (26.07.2023)
Star 26.07.2023, 17:45   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Očigledno da se ne razumemo, korg pa4 nikad neće moći da zvuči kao Tyros 5, vi verovatno niste imali prilike da čujete nekog ko je sredio klavijaturu, t3 sam mislio da uzmem da uđem u štos sa yamahom, pa ako mogu da se snađem isao bi posle toga na T5 ili genos, a što se zvuka na korgu tiče, ketron im je dao domaći zadatak sa audya 5.

Pa5x nedopravljena, gledam redovno na korgforums kpliko problema imaju korisnici, i znam troje koji zale sto su prodali pa4.... pre bi išao na ketron event.... ali ovo sto sam postavio pitanje, hteo sam samo da vidim misljenje za one dve u odnosu na t3..... jer valjda prsvo trebam da naucim da radin s yamahom a ne da odmah uzimam genos ili t5

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2023, 17:53   #5
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Stojim iza ovoga sto ti je Brano napisao..tocno je tako..
Druze sretna kupovina...pozz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (26.07.2023 u 17:54 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2023, 18:30   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Drugari, imam korg pa3x koji koristim za aranžerske tezge, međutim rešio sam da uzmem još jedan aranžer za početak, da ga spakujem za sebe, pa mozda i
....
budžet je oko 1000-1300-400 tako da se sve uklapaju ti negde....

nemam ni sa jednim od ovih iskustva,
Momci, hajde pažljivo pročitajte što čovjek pita i koja mu je dilema.
Palite se ko let lampa jer netko želi ostaviti Korga

@nikadvisekorg - izbaci Tyros3 iz kombinacije, staro je to i zvukovno mnogo lošije i od PSR S serije. Da ne govorimo o tehnloškom zaostatku. Novi PSR SX700 je cca 1200-1300 eura. Da, oprema nije kao na Tyros seriji ali kad si već spomenuo EA7 i Medelija, to je tu negdje.

Moje je savjet da se dokopaš bilo kojeg od tri spomenuta modela, da posudiš, iznajmiš i prvo napraviš brzinsku zvukovnu usporedbu. Možda si se jednostavno zasitio Korg zvuka pa će ti osvježenje dobro doći. Ako nemaš priliku bez troška probavati nešto od navedenog, moja je preporuka naravno, Yamahin model. Ovisi što ima kod tebe tržištu(oglasniku) ali kažem, PSR S770 ti može dobro poslužiti za testiranje i usporedbu. Novce koje daš za njega ćeš lako vratiti naknanom prodajom, a ako ti se svidi, sve što na njemu napraviš lako se prebaci na moderniji SX700. Medeli AKX10 je duplo jeftiniji i ne bih išao na tako niske grane s PA3x. Isto vrijedi i za EA7. To su ipak low level klavijature, a loš suport je dodatni razlog da se ne zamaraš s tim modelima.

Eto, to je moje mišljenje, možda pomogne.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (26.07.2023)
Star 26.07.2023, 18:37   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala @casper ti si me razumeo šta hoću, na kraju krajeva koju god da uzmem i da pročačkam neko vreme, uvek mogu da prodam, nek izgubim i 100e al bar ću znati šta i kako....
nisam znao za ovu psr S seriju, upravo gledam oglase i vidim kod nas u Srbiji nova 1300e.... sa psr serijom sam imao odavno dodira, tako da ne znam šta da očekujem moraću danas da tražim po yt.... ovde retko ko ima te modele, zato i nis u mogućnosti da lično vidim nego moram ovako....

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2023, 18:52   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi, PSR ima dvije varijante. Slovo S je starija, dok je SX novija serija. Konkretno, PSR SX700 je po mom mišljenju optimalna kupovina.
https://europe.yamaha.com/en/product...l#product-tabs
Svi Packs su besplatni
https://de.yamaha.com/de/products/co...vse/index.html

U SX700 stane 400MB sample contenta i može zvučati ovako
https://youtu.be/87U4Yni2QSE
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (27.07.2023)
Star 27.07.2023, 08:08   #9
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja s druge strane nikad nisam imao Korga ali slušao sam ga milijun puta. Ja ni ne sviram narodnjake osim onih klasičnih i pitomijih pa ni nemam potrebe za rumbama,dvojkama,9/8 i sl. Koristim isključivo Yamahine tvorničke ritmove i s njih skidam i dodajem šta mi fali i kvaliteta zvuka ostaje koliko-toliko na nivou. Od custom made ritmova koje je netko napravio pa štajaznam prodaje na oglasniku a da nisu nešto dobavljivi u nekim službenim packovima,možda sam jednog čuo da pije vodu,sve ostalo su po mom mišljenju kante od Jupola na svim klavijaturama a na Korgu su mi posebno plastični i custom a bogami i tvornički ritmovi u odnosu na ono šta sam navikao kod Yamahe u tvorničkom stanju. Možda sam razmažen pa mi to nije dovoljno dobro za moje uho jer forsiram tvorničke koji imaju "više duše", ali takvo mišljenje imam. Ja sam više pop rock svirka pa mi pale svi tvornički koje ponekad malo prebojam iako su sami po sebi jako dobri. Imam i pokoji namjenski koji je korektno složen i stvarno nemam potrebu za južnim vetrovima i raznim packovima jer što sam čuo dosad da je izašlo iz Korga,još uvijek nisam čuo nešto pretjerano pametno a da mi može poslužiti za moje potrebe. Kako bilo,Korg mi nikad nije "sjeo". Iako sam kratko svirao PA800,PA600 i PA4x,nije mi to namjera da kakim po Korgu al ne ide mi nikako u uho i morete me ubit... Čak mi i Roland zvuči toplije za moj ukus.
I ja u dogledno vrijeme nišanim neki SX jedino me brine šta je crn a kafane mračne a ja ćorav pa me tu malo sekira vidljivost...

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (27.07.2023)
Star 27.07.2023, 11:00   #10
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ima i toga ....prezasićenost to je stvar kod dosta korisnika Korga, unatoč tome što je poslije Pa3x jedino Pa4x bolji..... Pa5x i ne računam sve dok se gospoda u Korgu ne uozbilji!! Korg Pa3x je odličan ako se zna izvući maksimum iz njega, ali i to što si napisao ima istine ..... sve se nekako još vrti od vremena Pa800 i Tr...... nešto se i napravilo u pomaku po pitanju ritmova...ali zvukovi...semplovi ništa....sa svakom novijom serijom se nije puno dobilo osim na editu ....brzini....i memoriji.....
Kako je gore već Casper napisao ....T3 je stariji .....Medeli AKX10 80% interni zvukova neupotrebljivi......Roland EA7 je dobar.... Roland pruža i dalje onu svoju prepoznatljivu ritam sekcijom, ali i dalje kaska sa zvukovima i onda se 128mb brzo popuni....
Ne znam, po meni je u tom cijenovnom rangu koji ste napisali i općenito gledano Best by. Yamaha PSR SX700....
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tdamir66 za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (27.07.2023)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije