Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2007, 17:51   #1
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Real Drum za PA80

Danas sam dobio karticu i jos je isprobavam, pa bih pitao par pitanja oko iste.
Prvo, kada sam je stavio u leziste, vidim da ne upada cela, nego jedan deo ostaje napolju!
Da li to tako treba da bude, posto klavijaturu nosim u torbi, pa ce tu vec biti problema ako ona ne sme da se vadi iz lezista?
Isto, sada nabrzinski sam primetio da u nekim stylovima, kada promenim set sa nje, promeni se i u drugom delu gde su mi perkasije!
Tamo imam neke setove sa Arapskim tarabukama, ali ovo promeni i to!
Da li ce to ostati tako ili su (Verovatno) potrebna jos dodatna podesavanja?
  Reply With Quote
Star 11.04.2007, 19:16   #2
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da, malo je zeznuto što ne upada cijela al tako su napravili ..... Flash kartu ne smeš da vadiš il stavljaš kad je klavijatura upaljena al je zato izvadiš kad ugasiš klavijaturu...tako i ja radim jer isto imam torbu. A prijatelju za ovo drugo te nisam razumio,imam običnu rewritable flash card,ali znam ako unosiš bubanj u set,moraš ga u svaki ritam unijeti i podesiti
dux je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2007, 21:17   #3
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

To me je zbunilo jos odmah kada sam je stavio!
Ali sada me buni nesto drugo!
Kada se kartica izvadi, a pre toga ima sa nje ubaceno dosta toga - u performansama, da li ce to ostati i dalje u memoriji sintisajzera?
Zar nece da nastanu problemi ako se svakoga dana to vadi i stavlja ponovo?
I verovatno, cim je ovako - kada se ponovo ubaci - performanse povuku sa nje sve sto je memorisano!
Nisu mi bas jasne ove stvari - koliko je ovaj nacin siguran?
Da ne odem na svirku, a ono - sve ispomesano i rastureno?
Za ovo drugo pitanje, rekao sam - samo malo sam probao, ali me je i ta kratka proba zbunila u dobivenom rezultatu!
Kada kliknem na TRK.SELECT - otvori se svih osam traka.
Zatim obelezim prvu traku - gde su bubnjevi i idem na dugme PROGRAM.
Sa devetke izaberem neki set sa kartice, ali desi se sledece:
Na drugoj traci, gde su perkasije, i gde mi je bio, na primer - neki Arapski set sa dobrim tarabukama, promeni mi se i on, a umesto udaraljki, pojave se neki efekti - zvizdanja, zvonca i slicno!
To mi za sada nije jasno - da li moze u performansama, samo na prvoj DRUM traci da se povuce set sa kartice, a na drugoj traci da mi ostane taj Arapski set?
Nadam se da sam malo detaljnije objasnio.
  Reply With Quote
Star 11.04.2007, 22:30   #4
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo ovako. Kada u ritmu ili u performancu koristiš stvari sa flash karte, klavijatura će ti vući te semplove svaki put kad staviš kartu u klavijaturu, pa čak i ako staviš drugu kartu klavijatura će opet vući semplove sa karte,odnosno programe sa onog mjesta koje je memorisano u ritmu ili performanci...
A što se tiče ritma...Na svaku traku možeš da staviš drugi bubanj. Kada odabereš bubanj sa karte probaj da odeš na track edit ili nešto tako...nisam siguran glavno probaj naći u meniju stranicu gdje ćeš da posložiš bubanj za taj ritam
dux je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2007, 03:21   #5
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Znaci nije problem kada se kartica vadi i stavlja opet, to me je prvo zbunilo.
Pregledao sam malo po podatcima, kaze ovako:
CARD INFO
FREE DATA: 1066Kb
FREESAMPLE: 200Kb
U Hardu, na mestu “0”, pojavili su se 16 novih stylova, dok ima praznih jos 32.
U PROGRAM/CARD – setovi REAL DK01 do REAL DK16 i jos 16 EMPTY.
U PROGRAM/”0” – USER DK – 5 njegovih i jos 27 praznih.
U PROGRAM/CARD - sva mesta od 1 do 8 po 16 su prazna.
Pretpostavljam da sve ovo moze naknadno da se popunjava novim Stylovima, kao i bojama, koliko to prazna memorija dozvoljava.
Posebno me zanima u hardu – onih praznih 32 na “0” – da li su zavisni od memorije na kartici, sto mi nema nekako logike, ili kartica samo omogucuje da se otvori i ta banka za ispunjavanja mesta na hardu sa jos 32 styles?
  Reply With Quote
Star 12.04.2007, 15:20   #6
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nemam ral drum kartu i nemam hd tako da ne znam....javit će se sigurno neko ko više zna. Ali nemaš tu puno filozofije ako je prazno znači možeš nešto da staviš na to mjesto,al ako imaš samo 1MB slobodan :roll: ....moći ćeš 2,3sempla najviše strpati tu
dux je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2007, 15:21   #7
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Posto sam otkrio sta je bio onaj pocetni i nabrzinski problem sa tarabukama - i prve dve trake gde su udaraljke, dodao bih jos jedno pitanje:
U jednom stilu, neke varijacije, od cetiri, imam uradjeno sa dva ili tri razlicita drum seta.
Tu je na primer, u trecoj varijaciji stavljen neki Arapski set, gde su mi potrebne tarabuke za taj aranzman.
Tu se sada javlja problem - kada u performansama na tom stylu ubacim set sa kartice, onda se vise ne menjaju drum setovi u varijacijama, nego ostaje samo ovaj sa kartice!
Da li bi trebalo da ulazim u Record mod, pa da tamo u potrebnim varijacijama stavim drum-set sa kartice, a ostavim one Arapske?
Napominjem jos jednom, posto ovo nisam radio do sada, ne eksperimentiram bas sa 100% sigurnoscu, da se nesto ne poremeti, pa odem na svirku, a ono - haos!
Zato i pitam ovde kolege koje vec imaju iskustva sa ovim.
  Reply With Quote
Star 12.04.2007, 15:22   #8
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Duh, hvala ti na odgovoru prijatelju - dok sam pisao zadnji post, ti si mi u medjuvremenu odgovorio.
Pozdrav
  Reply With Quote
Star 12.04.2007, 15:47   #9
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma nadam se da sam ti barem malo pomogao....A što se tiče bubnja, ja sam si u svaki ritam stavio isti bubanj i malo ga posložio, jer ako se trudimo zvučati kao "uživo" i zamijeniti bubnjara, kako ćeš onda koristiti različite setove bubnja tijekom svirke. Gdje si vidio bubnjara sa deset bubnjeva na svirci

Pozdrav
dux je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2007, 16:10   #10
lexikon29
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Hvala ti druze, pomogao si mi i to puno
A ovo sto kazes, zaista ti je dobro
I da znas - u pravu si.
Ali imam vec nesto uradjeno, sto koristim po svirkama, a hteo bih - sta se moze-da se poboljsa sa ovom karticom.
Provalio sam joj od juce do sada dosta stvari, ali evo - ima jos dosta toga sto treba da se radi.
Trazio sam i po forumu, ali nisam nasao neke stare diskusije za ove moje stvari i probleme, da ne bih mnogo dosadjivao sa pitanjima.
Valjda su vecina kolega svi presli na PA800, Tyrose i sl.
Pozdrav i ako neko zna da me bar uputi gde ima malo konkretnijih stvari, bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
drum, pa80, real


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije