Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.05.2015, 17:39   #361
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.163
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od hrci Pokaži Post
Style Works neradi Loshe moze se dosta stvari odradit u Event edit poneke note Brisat ili Upisat.
Al nejbolje recimo iz Korga Export Style to Midi pa uvesti u Yamaha Import Midi Style. Posto ja jos nisam prodo svoj Korg Pa2x pa cu tako i da odradim, to je najbolji Nacin po meni jer tad se ne Gubi niti jedan Parametar Vilocity ITD.

Novi sam u svjetu Yamahe al nadam se da cu Brzo Provalit.....

Pozz svima!
Hrci
Yamaha nema opciju Yamaha Import Midi Style, to i jest glavni problem konverzije u Yamahin sistem.

Svaka metoda koja daje (ikakav) rezultat jest dobra. Style works to odradi na najednostavniji način jer se postupak sastoji u par klikova miša. Nije problem u parametrima koje spominješ, svi podaci ostaju i ništa se ne gubi, pogotovo ne velocity. Ali u tome i jest glavni problem, ostane i gomila nepotrebnog "smeća" koje Yamahi uopće nisu potrebni. Baš suprotno, oni mogu stvoriti probleme u pravilnom funkcioniranju Styla.

Yamahin mehanizam Styla je specifičan i veoma funkcionalan. Zbog toga se i koristi kao osnov u svim soft aranžerima, od "starog" StylePlayera, OMB pa do vArrangera. Sa svakim novim modelom klavijature se dodaju i novi parametri u CASM koji poboljšavaju funkcionalnost Styla. Zbog toga je Style Works sve manje upotrebljiv kao alat za konverziju. Yamaha ne želi otkrivati CASM principe i to dodatno otežava njegov razvoj.

Za nove korisnike Yamahe preporučam paket koji sam prije 4 godine stavio u download. Radi se o materijalu koji je dolazio kao poklon svim kupcima i napravljen je od strane Yamahe. U njemu ima vrlo iskoristivih ritmova za naše područje. Mislim da se doradom istih i kombinacijom traka iz različitih stylova u jedan vlastiti može odlično odraditi posao.


A sada bih zamolio sudionike ove teme da sva pitanja u vezi Stylova, od izrade do konverzije postavljaju u temi koja je namjenjena za to.
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2015, 01:35   #362
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zna li neko postoji li negdje tutorial za pravljenje custom voice u YEM-u? Vec par sati pokusavam napraviti nesto za sta bi mi na T3 trebalo pola sata, i sto je najgore, ne uspijevam nista. Prvo, sto je real time midi veza izmedju T5 i YEM-a ocajna, ima ogromnu latenciju kada se pravi novi voice, drugo sto se u YEM-u apsolutno ne snalazim sa odredjivanjem wave zona za semplove - jedini koji sam uspio postaviti kako treba je prvi waveform, sa C3 do E3, svaki naredni je totalno van skale, iako na F3 stavim koji je u F tonu, on bjezi na B, a ako spustim njega, spusta se i prvi koji je na C3. Ili sam ja na Vi sa YEM-om, ili je ovo daleko iza editinga koji je postojao za T3, na kome sam napravio desetine svojih voice-a bez najmanjeg problema.
Dodato:
Djelimicno rijesio, cekam da se formatira flash, pa da vidim na sta voice lici, ili sam samo izdangubio vrijeme. Ima jos jedan problem. Kada hocu da editujem neki od voice-a iz nekog od packova, dobijem slijedecu poruku: Waves from the Voice to be edited have not been installed. If you wish to proceed with editing, please install the Waves. Tu imam opciju Select install target, ili Later. Ako kliknem later, skenira sve, al naravno ne nadje nista. Ako kliknem Later, izbaci mi ovu poruku: Voices will be produced using your computer's software synthesizer and not the instrument's preset sounds. I tu naravno ima latenciju u preslusavanju, tako da je i fakticki neupotrebljivo. Takodje, neke setove bubnjeva koje sam davno probao u T3, ne mogu da ubacim u T5, izbaci mi error, i pored tih setova stoji katanac. Rusi mi se MIDI driver od T5, koji je na T3 radio besprijekorno, i u pola posla ja moram da cupam/vracam midi kabal, ili kada radim u Cubase, moram da izadjem iz projekta, dok se glupan ne vrati u funkciju. Jako iritantno. Ko god sta da kaze, ja tvrdim da je YEM jedna velika, nedovrsena glupost, koja ni daleko nije flexibilna kao editori za T3/T4.

Promijenjeno od Sky Net (23.06.2015 u 02:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2015, 04:44   #363
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.163
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da bi ti ovaj video mogao pomoći.
https://www.youtube.com/watch?v=kGzHgjDoE6k

Što se tiče loše konekcije, napravi reinstal drivera i obavezno koristi stražnji USB utor na računalu. Možda pomogne.

@tyros2 je riješio neke probleme s funkcioniranjem YEM-a, sigurno će se javiti s nekim savjetom
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2015, 16:26   #364
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako imas instaliranu zadnju verziju 2.2 onda ni u kom slucaju nebi smjeli katancici da se pojavljuju.

Zbog nekog razloga ja uvjek moram pretisnuti neku registraciju i posle toga mi pokaze da je klavijatura konektovana-predlazem da probas.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2015, 19:03   #365
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper, do sad sam jedno 10 puta mijenjao drivere i portove. Probao sam sinoc jos jednom, i legao da spavam.
@tyros2, svi su driveri, ukljucujuci i Yem, na zadnjim verzijama. Katancici, lag, ne pronalazenje waveforma od voice-a koji su vec konvertovani i u packu-u, itd itd - umorio me je Yem momacki.

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2015, 19:21   #366
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Onda nisi vjerovatno deinstalirao packove koji su bili u predhodnom Yem-u.
Svi packovi koji su bili u predhodnom Yemu moraju se deinstalirat i ponovo instalirat sa T3 ili T4 i onda nece biti katancica.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 23.06.2015, 19:31   #367
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U kom "prethodnom" Yem-u? Prva i jedina verzija koja je instalirana na moj PC je V2.2.0.

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2015, 00:25   #368
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Katancici nesmiju biti na tyros3 setovima.

Nesto nije u redu instalirano.Ja imam 10-ak setova iz tyros3 I svi rade bez problema.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
Kada hocu da editujem neki od voice-a iz nekog od packova, dobijem slijedecu poruku: Waves from the Voice to be edited have not been installed. If you wish to proceed with editing, please install the Waves. Tu imam opciju Select install target, ili Later. Ako kliknem later, skenira sve, al naravno ne nadje nista. Ako kliknem Later, izbaci mi ovu poruku: Voices will be produced using your computer's software synthesizer and not the instrument's preset sounds. I tu naravno ima latenciju u preslusavanju, tako da je i fakticki neupotrebljivo. .
Ova poruka ti se javlja samo ako si vec napravio neki NOVI custom voice ili drums.Njega ili bilo koji drugi neces moci editovati kako treba dok ga prvo ne sejvas u klavijaturu.Kad sve sejvas u klavijaturu onda ces moci taj voice ili bilo koji drugi da editujes.

Drugim rijecima:treba se opredjeliti za jedan voice ili drums,uraditi ga do kraja I SVE SEJVATI.
Posle toga Jovo na novo

pozdrav!

Promijenjeno od tyros2 (24.06.2015 u 01:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2015, 08:43   #369
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo mene kolege kao novi korisnik Tyros 5. Zao mi je sto jos nisam puno radio na klavijaturu zbog nedostatka vremena jer radim i drugi posao tokom nedelje.
Evo neke osnovne nedostatke koje sam odmah primetio, a meni mnogo znace:
1. Vokalist ne moze da mi peva donju tercu, vec samo gornju. Takodje, ne mogu da pevam pesme koje imaju tercu u neprirodnoj skali. Za mene je ogroman nedostatak to sto nije moguce da se uradi custom scale.
2. Probao sam od neke fabricke boje da uradim terce preko HARMONY ECHO sekciju ali i tu nema opcije da klavijatura svira donju tercu i takodje ne moze da se setira terca da svira iz jedan tonalitet, vec kako se menjaju tonaliteti sa leve ruke tako se menja i terca. Sta mislite vi, da li je najapmentije svirati sa midi terce ili mozda je pametnije da uradim seplovane terce sa svih tonaliteta?
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2015, 11:22   #370
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.163
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vocalist na Tyrosima nije neka sreća, ali stoji i to da ljudi ne znaju s njime rukovati.
VH2 se može podestiti da pjeva donje terce. Evo opisa koji će ti pomoći, a ti onda to razradi prema svom vokalu i potrebama.

###########################

Preko Edit ulazimo u menu VH2.
slika VH2-1
U TAB-u OVERVIEW postavljamo CHORDAL mod i ScaleDiatonic kao tip.
Sa HARMONY ASSIGN otvaramo donji izbornik u kojem biramo akord (KEY ROOT) i vrstu terce (KEY TYPE)
slika VH2-2
U TAB-u PART određujemo parametre za prateće vokale (HARM.1, HARM.2, HARM.3).
DEGREE određuje za koliko će tonova odstupati prateći vokal od glavnoga.
Na printscreenu je prikazano da HARM.1 pjeva gornju sekstu (+6th), HARM.2 donju tercu(-3rd), a HARM.3 je unison s glavnim vokalom.
Pod VOLUME određujemo odnos pratećih vokala.

##########################
Grafički Fajlovi
File Type: jpg VH2-1.jpg (91,7 KB, 145x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg VH2-2.jpg (88,6 KB, 146x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (24.06.2015)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije