Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2009, 02:24   #21
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"Filter" ili spuzvu mozes da ocistis,najbolje i da promenis iz higijenskih razloga ali to ti ne utice uopste na sound mikrofona,bar u tvom slucaju.
Kako ti je podesen Reciver(Squelsh,Gain,Level)?
Proveri jel membrana mikrofona u redu?
Jel su antene OK,jel dobar kontakt sa reciverom?
Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2009, 02:47   #22
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok hvala aleksandar na odgovoru i savjetu.sto se tice receivera kod njega ima napisano samo SQUELSH ali ja neznam ni sta to znaci i kako da to sredim.u svakom slucaju hvala za pomoc.LP.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2009, 01:59   #23
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cool

Mnogo pitanja na "yu-midi" i **********, a malo kompletnih odgovora, a cesto i "tacnih"
Prije nego sto kazem i licno misljenje, moram da napomenem da, opet iz licnog ugla, ne volim nove "shure" mikrofone.
Radim na starim "made in usa" mikrofonima i za mene je razlika ogromna, a u "kolekciji" imam i "novije" koji uglavnom skupljaju prasinu.
Samo pitanje SM58 ili ili Beta58 je ostalo bez pravog odgovora, a odgovor je ovisan o MIKSERU koji koristis, vise nego o boji vokala.
Evo jedan primjer:
Npr, Mackie 1604VLZ PRO radi bolje na SM58. Medjutim, ako koristite BETA58, potrebno je koristiti prekidac na kanalu "LOW CUT 75HZ" i zvuk ce biti znatno poboljsan.
Na "omiljenom u narodim masama" Dynacord-u PM mikseru, BETA ce uglavnom dati bolje rezultate. Problem svih novih BETA58 mikrofona je da im je "bas" slab, a "mid-bas" koji je presudan za vokal, bezizrazajan, sto nije slucaj sa prvim BETA mikrofonima americke proizvodnje. Meni licno, najdrazi Shure mikrofon je stari SM58 "dual impedance" (50 i 150 oma), naravno proizveden u USA.
Problem svih novih miksera je da su "prekompresovani", i "sonicki" unazadjeni (neki manje, neki vise, ali svi), pa "siroki" zvuk bete cesto ublazava sterilnost tih miksera, pogotovo onih jevtinijih.
I konkretno, kada je rijec o Beti, obratite paznju na "logo" - BETA58. Ako naidjete na BETU sa "ukosenim" slovima na logo kvadraticu - to je to. Stara i najbolja beta.
A na pitanje koji je bolji mikrofon SM58 ili BETA58, najbolji odgovor dace vas mikser, jer mikseri se razlikuju...

Nemate potrebe navoditi naziv foruma,slicnog imena kao i nas.
Koga interesuje sta se na njemu pise i diskutuje,neka ide tamo i cita.

Promijenjeno od Sejox (28.12.2009 u 02:09 sati) Razlog: Obrisan naziv drugog foruma.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2009, 15:10   #24
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da cincilator i ja se slazem sa tvojim tezama jer mislim da je kvaliteta i do same mixete .ali moj beta 58 je starija generacija i ima ukosen logo samo je problem sto sve normalno radi osim sto moram dodati basove na behringer mixeti do kraja i pojacati na odajniku isto do kraja volumen i na mixeti volumen do kraja pa tek onda malo je bolji zvuk ali ipak nije dobar u poredjebju sa kablovskom betom ni blizu,
hajro je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2009, 17:35   #25
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Low Cut se koristi generalno na Live nastupima....ali ne da poboljsa zvuk nego da odkloni frekfencije koje su sklone mikrofoniji.
Te frekfencije su razlicite,ovisno od izvora...vokal,instrument,setup kompletnog razglasa,ukljucujuci i postavljenost kutija.....tema je siroka
Postujem osobno misljenje nekoga koji misli da vintage mikrofoni su bolji od danasnje serije,ja se tu uopste ne slazem...ali ne bi o tome.
Dobar mikrofon je mikrofon koji radi linearno i je presentan u celom frekfentnom opsegu,ostalo ce mikser da "ispegla".
Podesavanje "mid-basa" koji je presudan za vokal,gde se potpuno slazem,je stvar miksera a ne mikrofona.Mozda i najvazniji parametar kod izbor miksera.
Evolucija miksera i mikrofona ide na bolje a ne obrnuto....bar ja tako razmisljam,sto ne znaci da ne postujem kolege koje drugacije razmisljaju.

Pozz
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2009, 02:31   #26
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

- " Low Cut se koristi generalno na Live nastupima....ali ne da poboljsa zvuk nego da odkloni frekfencije koje su sklone mikrofoniji.
Te frekfencije su razlicite,ovisno od izvora...vokal,instrument,setup kompletnog razglasa,ukljucujuci i postavljenost kutija.....tema je siroka"
_________

Pozdrav Aco! "Low Cut" se koristi generalno - kada je to potrebno, kad primijetis da ti instrument ili vokal "drombulja", a to znaci i onda kada nema "bas"-mikrofonije.
Shure SM58 ima "uzu" zvucnu sliku sa izrazajnijim mid-bas i ne smetaju mu niske frekvencije. Beta je "sira" i a rezanjem na 75HZ, do izrazaja dolazi slabiji po intezitetu "mid bas", a sto nije slucaj kod SM58.
Da li si primijetio da "tankim" i zenskim vokalima "u prosjeku" bolje lezi SM58? A zasto?

- " Postujem osobno misljenje nekoga koji misli da vintage mikrofoni su bolji od danasnje serije,ja se tu uopste ne slazem...ali ne bi o tome.
Dobar mikrofon je mikrofon koji radi linearno i je presentan u celom frekfentnom opsegu,ostalo ce mikser da "ispegla"."
_________
Bas sam na to i mislio - "peglanje". Novi mikseri "peglaju". "Farbaju". "Kompresuju".... A ja to ne zelim.
I naravno, zastupam svoje misljenje uz puno postovanje sagovornika, jer da nije tako, ne bih ovo ni pisao, a svako ce vec prema vlastitom iskustvu da formira stav o onome o cemu raspravljamo. Vrlo rado citam tudja misljenja i kad se ne slazem sam misljenjem, a odredjujem se prema tome tek kad se to "nesto" i potvrdi u praksi.

- "Podesavanje "mid-basa" koji je presudan za vokal,gde se potpuno slazem,je stvar miksera a ne mikrofona."
_________

Izvini prijatelju, ali totalno pogresno. To je stvar i "jednog i drugog". EV mikrofoni, koje ne volim samo zbog "boje", imaju bolji mid-bas od Shure mikrofona. Da li si ikad imao ispred sebe 10-15 mikrofona istovremeno prikljucenih na ozvucenje i maksimalno podesenih prema jednom vokalu?

" Mozda i najvazniji parametar kod izbor miksera.
Evolucija miksera i mikrofona ide na bolje a ne obrnuto....bar ja tako razmisljam,sto ne znaci da ne postujem kolege koje drugacije razmisljaju. "
_________
Dogodila se "evolucija" ali u kvantitativnom smislu. U kvalitativnom - sve je otislo duboko dole.
Sta mislis koji je Fender skuplji i zasto:
jedan izguljeni, izlizani, sa istrosenim pragovima iz 60-ih ili jedan novi, sjajni, bljestavi, "taze" iz kutije sa "garancijom", potpuno "evoluiran".
Ili eto jedna harmonika, jedna Dalapa u ispravnom i orginalnom stanju iz 60-ih ili jedna nova - novcata?
Vjeruj prijatelju da je slicna stvar i sa "mikrofonima, mikserima i pojacalima".
Za dobar zvuk su vazni - i mikrofon - i mikser - i pojacalo i - zvucne kutije.
Zvucnici su cak najmanje pretrpjeli stete od "evolucije" i omasovljenja proizvodnje pomenutih stvari.
SYnt-ovi su vec posve druga stvar i njih je najbolje uporediti sa kompjuterima. Nema kraja...
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2009, 04:18   #27
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard


Pozdrav Aco! "Low Cut" se koristi generalno - kada je to potrebno, kad primijetis da ti instrument ili vokal "drombulja", a to znaci i onda kada nema "bas"-mikrofonije.
Shure SM58 ima "uzu" zvucnu sliku sa izrazajnijim mid-bas i ne smetaju mu niske frekvencije. Beta je "sira" i a rezanjem na 75HZ, do izrazaja dolazi slabiji po intezitetu "mid bas", a sto nije slucaj kod SM58.


Ako se LowCut koristi generalno onda je uvek potrebno kod vokalnih mikrofona na live nastupima,ili??
LowCut ili HIGH PASS FILTER je elektronski filter koji reze frekfencije na odredjenu decibelazu i frekfenciju.Fiksno kao sto si naveo primer sa 75Hz ili kod boljih sistema manuelno.LowCut je jedan 4 filtera koji se koristi u elektro akustici(LowCut,LowPass,BandPass i Notch filter)
Nagib frekfencija koje rezemo(ili propustamo) je ovisan linearno od dBla i logaritamski od opseg frekfencija.
Znaci to je toliko jednostavno i logicno....nema tu nikakvih promena frekfensija,samo se reze nista drugo.A zasto se reze?Samo zbog frekfencije koje nemaju sta da traze u kompletnu tonsku sliku,takozvane negativne frekfencije,koji najcesce dovode do nezeljenog feedbacka.U to spadaju i frekfencije koji mi proizvodimo tokom nastupa a koji ne dolaze iz nase glasne zice.

U midbass frekfentnom opsegu Shure SM58 i Beta 58 su skoro identicni!

Da li si primijetio da "tankim" i zenskim vokalima "u prosjeku" bolje lezi SM58? A zasto?

Prvi put cujem i necu da komentarisem,totalna zabluda.

Bas sam na to i mislio - "peglanje". Novi mikseri "peglaju". "Farbaju". "Kompresuju".... A ja to ne zelim.

Sa peglanjem sam mislio dizanje i spustanje odredjenog frekfentnog spektra,sta je i neminovno,nista drugo.Za "farbanje" i "kompresiju" postoje druge uredjaje.


Izvini prijatelju, ali totalno pogresno. To je stvar i "jednog i drugog". EV mikrofoni, koje ne volim samo zbog "boje", imaju bolji mid-bas od Shure mikrofona.

EV mikrofoni imaju bolju relaciju "cena-kvalitet" od SHUREa,zato ih rado koristim a da si naveo bar jedan model EVa,mozda bi se upustio u relevantnu diskusiju.Ovako....

Da li si ikad imao ispred sebe 10-15 mikrofona istovremeno prikljucenih na ozvucenje i maksimalno podesenih prema jednom vokalu?

Da
Hvala Bogu da posedjujem najmanje dvostruko toliko mikrofona,u sustini je to i moja profesija.Learning by doing!Svaki Bozji dan


Dogodila se "evolucija" ali u kvantitativnom smislu. U kvalitativnom - sve je otislo duboko dole.

Iako se sa ovim definitivno ne slazem,postujem tvoje misljenje.


Sta mislis koji je Fender skuplji i zasto:
jedan izguljeni, izlizani, sa istrosenim pragovima iz 60-ih ili jedan novi, sjajni,


Tu si me pogodio
Taj Fender ima samo mitolosku vrednost,danasnje high-end gitare su bolji u svakom pogledu!!A gitara sa istrosenim pragovima nema nikavu vrednost,osim muzejsku.E zato je taj Fender skuplji
Moj Music Man Luke Ball Family Reserve ce pojesti za dorucak svakog Fendera mitoloske vrednosti,svakako ako uzemo za parametar tehnicko-akusticke vrednosti gitare.Jedan podatak,samo da znas da ne pricam bez veze,posedjujem Stratocastera koji je iz 62' godine

Veliki pozdrav preko bare
Aleksandar72
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije