Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.11.2006, 18:57   #61
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

[align=justify:98d5729ba8]@yu-midi

Miki, izvini ali ja jos nemam siguran odgovor na tvoje pitanje. Ne zelim da te prevarim, niti jednog drugog clana. Odgovor ces pravi saznati kada ti od prijatelja stigne masina. Ja nemam mnogo tih SETova za PA1X ali ovo malo sto imam isprobao sam sve na PA800. Trenutno ti mogu reci da sam najdetaljnije isprobao arapski SET, od Adballah Safar za PA1X, sa semplovanim bubnjevima i ostalim semplovanim instrumentima i sve je zvucalo perfektno. Jedino mogu da vam garantujem da sve sto je pravljeno po standardu Korga je 100% uredu na ovoj masini. Sa aranzerom dobijate CD na kojem su Turkish Arabic World i Real Drum Backup i potupno su isti kao na predhodnim masinama (oni koji su svoje ritmove bazirali na ove samplove nece imati nikakvih problema). Svi koji imaju PA1X i PA1X PRO neka sacekaju da ovaj aranzer masovno izadje u prodaju pa onda neka ga detaljno isprobaju u prodavnici (RAM je vec ugradjen tako da mozete i samplove isprobati). MENI JE PA800 idealan i zaista sam veoma sretan, nikada boljeg aranzera za svoje potrebe nisam imao u rukama. Mozda se vama ne isplati prodavati PA1X/PRO i gubiti novac zbog funkcija na PA800 koje su vam potrebne ili ne (mozda je vama PA1X idealan).

Nemojte samo da se zalecete jer ja vam kazao, on vam kazao. Barem danas imamo veliki izbor aranzera od Rolanda, Korga, Yamahe itd i mozete pronaci ono sto je vama potrebno. Ne kupujte samo ono sto drugi kupuju jer to ne mora znaciti da valja. Pronadjite zaista ono sto se vama svidja, nije vazno da li je stari ili novi model. Sredite koliko mozete i onda OPA svirka.

Pozdrav svima i cuvajte se

PS. Ne znam da li znate, izasao je novi OS 1.01 za PA800. Kome potreban neka ga skine sa www.korgpa.com
[/align:98d5729ba8]
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2006, 20:17   #62
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 443
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

LJUDI DAJTE TAJ DOMAĆI DEMO OD PA800 DA SE ČUJE
elvir je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2006, 20:37   #63
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Možda ljudi niu još uredili sintha pa još rade na njemu...U svakom slučaju i ja očekujem taj demo sa Pa800,A uskoro ću i ja postaviti svoj domaći rad samo da još uredim set...dakle za jedno 10dana a možda i više...Elvire dodao sam na MSN list pa nadam se da ćemo se čuti...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 11:46   #64
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@TritonLe
Hajde prijatelju napravi nam jos koji Demo na PA800 poceo si fino da sredjujes i siguran sam da ces biti prezadovoljan.
Jesi cuo onaj JV sasa na PA50 kako je covjek dotjerao a :roll:
__________________
---------------------------------
PRIDRZAVAJTE SE PRAVILA NA FORUMU
www.yu-midi.com
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 13:59   #65
korguser2005
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2005
Postovi: 96
Downloads: 1372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
korguser2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Isprobao sam i ja PA800 i samo ću reći svoje mišljenje - TOTALNI SHIT !

Za mene - ta klavijatura vrijedi 1000 eura ! Nek se ostali kolege ne uvrijede - ima ona nešto poboljšanja ali sve u svemu u konačnici nije tako dobra - prenapuhano !

Tipke su očajne - da si je KORG dao više truda pa da stavi makar od tritona extreme ili studio tipke ili barem od 01W ili M1 bila bi to jako jako zanimljiva klavijatura ! Ovako meni baš i nije s ovim tipkama ! PA1X ima po meni dva puta bolje tipke od PA800 !

Zvuk je dobar - to nemogu reći da nije - ipak ti EQ po trakama donose puno ! Ali sve u svemu - sve je već viđeno na prijašnjim modelima - PA80 i PA1XPRO !

To je moje mišljenje bez uvrede za bilo koga !

Mislim da će prosinac biti "bum" što se tiče PA1XPRO ! Možda će se neki i vratiti na pa1xpro - nikad se nezna !

Pozdrav svima !
__________________
Long live KORG keyboard ! Pozdrav svima, KORGUSER
korguser2005 je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 14:25   #66
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Joj USERU nemoj tako ružno govoriti..pomiri se jarane...Mnogi od nas znamo da je Pa1X bolji...Evo na primer moj kolega je prije 10 Dana sebi kupio PA1X a mogo je nabaviti Pa800 da je htjeo...Ali eto hoće čova sinth što je 500eura skuplji a po moje i bolje...Doduše ruku na srce oni slideri kod Pa1X puno znače...Ja znam kad sviram uživo da mi znače ko pola klaviature...A i sam raspored programnih tipki među Pa80 i Pa800 se ne razlikuju...Ja sam prije par mjeseci u svom jednom postu napiso da mi je čovjek iz Korga reko da je PA800 nadgradnja PA80-ke i da nije nasljednik PA1X-a al tad su mi se svi smijali...E baš me zanima kakav će da bude naslednik PA1X...Nadam se da će biti srebrn kao ovaj ljepotan i malko lakši pošto je ovaj stoj težak ko zemlja-hoću da okilavim...Uglavnom nemojte započeti svađu...GAGO je veliki majstor i muzičar pa čovjek prodaje PA1X samo zboh težine...Pročitajte njegov post-za njega je PA1X kao i za nas pojedine muzičare NAJBOLJI...A kome je bolji PA800 nek ga ima i nek uživa u njemu...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 15:09   #67
korguser2005
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2005
Postovi: 96
Downloads: 1372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
korguser2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravu si Alix ! Htio sam reći samo slijedeće da će u prosincu biti velikih preokreta za PA1XPRO jer će izaći novi OS 3.0 i to je poanta ! Da PA800 ništa baš ne vrijedi - to nisam rekao - dobar je, možda u ovom trenutku malčice i bolji od PA1XPRO ali samo u segmentu što se tiče semplova (količine) !

Nek se ostali ne ljute, to je čisto i moje osobno mišljenje - nema veze sa razmišljanima i odlukama za kupnju drugih ljudi !

To da ti faderi na PA1XPRO vrijede zlata - to je prava živa istina i to svi znaju koji sviraju live - jako puno pomažu !

Bilo kako bilo, obadvije klavijature su OK pa sad tko šta hoće nek kupi ! Svako za svoj novac kupuje što je njemu drago !

Na kraju - želim svu sreću svima koji su kupili PA800 i puno uspjeha u radu !
__________________
Long live KORG keyboard ! Pozdrav svima, KORGUSER
korguser2005 je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 15:47   #68
triton_Extreme
Banovan!
 
triton_Extreme's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.09.2005
Postovi: 225
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
triton_Extreme befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Miodrag Bice uskoro, snimaka!
triton_Extreme je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2007, 19:01   #69
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Amza i PA800
http://www.youtube.com/watch?v=mEI0B3iT_WY
blusa je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2007, 12:01   #70
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poštovane kolege, eto da vam se pohvalim obnovio se i ja. Kako mi je crko Pa80 odlučio sam naručiti i uplatiti novi Pa800. Iako mi baš i nije nekako najbolji izbor (nije me baš uduševio ponuđenim) kao stari KORG-ovac smatram da mi je najbolje da ostanem na "konjima" iz KORG-ove ergele.
E sad drage kolege i prijatelji na vama je da pomognete starom jaranu savjetima i materijalima kao što sam i ja (nadam se) vama pomagao oko starih Pa aranžera i KORG-ovih workstationa. Synth mi dolazi sredinom 8 mjeseca (tako želim jer idem krajem ovog tjedna na GO).
U par sati što sam se u music shopu zahebavao sa demo uzorkom Pa-800 vidim da nema ništa nova, no molio bih ponosne vlasnike ovog delfina (plav je i vidi se da je inteligentan ) da mi odgovore na par pitanja.
1. Da li čita stare samplove (KMP) sa Pa80, i da li je procedura unosa fileova ista ? Kuda ću spremati sada samplove pošto nema flash karice ?
2. Pretpostavljam da poznaje stylove, boje i performance sa starih SET-ova. Da li je razlika u kvaliteti kod reproduciranja velika, te da li ima jako mnogo posla do konačnog uštimavanja ?
3. Da li SET sa KORG-a Pa80 kad se učita u Pa-800 isto zvuči kao i na staroj Pa80 ili ga treba došminkavati ?
4. Da li može SET-ove drito vuči s memory sticka ili ih treba očitavati, tj mislim da li pored očitanog SET-a mogu koristiti i SET s memory sticka (npr. da vučem neku performancu s drugog SET-a) ?
5. Da li stari HDD s Pa80 mogu upucati u Pa-800, i odmah ga koristiti ili ga moram prethodno formatirati za Pa-800 ?

Eto, to je toliko. Zahvaljujem unaprijed na odgovorima. Također molio bih iskusnije kolege koje već koriste Pa1X ili Pa-800 da pošalju malo materijala ako im nije teško
Mada najrađe sam programiram i slažem svoje SET-ove razumijte me, ipak počinjem od početka pored svog dugogodišnjeg iskustva. Pa-800 mi je nova beba u obitelji, pa opet počinjemo s "pelenama" i ostalim pizdarijama i dječim bolestima koje idu uz svaku novu klavijaturu.
Osobno to mi je najgore kod aranžera. Taman prokljuviš klavijaturu do savršenstva (npr. Pa80) i tada ti izađe novi model, ili ti stara crkne, pa onda opet Jovo nanovo
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa800


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije