Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.07.2014, 15:54   #431
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako želiš da registracija "pamti" LEFT/LOWER sound i njegove parametre, moraš prilikom izrade označiti STYLE. To je zato jer se LOWER smatra sastavnim dijelom pratnje. Istovremeno se pamte i postavke cjelokupnog ACMP statusa (ACMP off ili on, SYNC START, VARIATION ...)

Ako želiš da registracija "pamti" RIGHT1, 2, 3 soundove onda treba označiti VOICE.

Dakle, postavi soudove u desnu ruku, odredi bas liniju na LOWER, isključi SYNCRO START i memoriraj tako da imaš označeno STYLE i VOICE.

U tom ćeš slučaju dobiti ono što ti treba ali ne možeš izbjeći da se memorira i spomenuti Style (Vintage Pop). Ritam neće krenuti jer si isključio SYNHRO START, ali će biti pozvan.
Ako baš želiš izbjeći da se ne poziva ritam, morat ćeš to riješiti sa SPLIT funkcijom koristeći samo RIGHT1, 2, 3.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (27.07.2014)
Star 27.07.2014, 14:29   #432
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad mi je uspelo,moram da memorisem STYLE. Hvama Vam puno,uspeo sam.

E sad me jos zanima kako mogu da odvojim BASS na posebnom kanalu,da bih mogao da ga doradim kako meni odgovara?

Hvala jos jednom na svemu. Da nije Vas ja ne znam sta bi radio
NordX je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2014, 16:23   #433
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne trebaš zahvaljivati. Da nije mene, odgovorio bi već netko drugi.

Zanima te kako odvojiti bas na poseban kanal na mixeru? To radiš u MIXING CONSOLI, na slici je prikazano kako da bas izlazi na SUB1.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2014-07-27_161005.jpg (56,3 KB, 70x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2014, 10:29   #434
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Caspere,ja cu se vratiti na pitanje bekapovanja,pisao si u ovoj temi i predlozio bi(sto je tesko i mukotrpno) da se iz ove teme koja je jako velika izvuku pojedine teme kao zasebne,jer ih je vrlo tesko pratiti zbog obimnosti..
Evo mog problema.
Juce ujutro sam uradio sledece:kupio novi usb stik i na njega kopirao po uputama za bekapovanje,ali nesto sigurno nisam odradio do kraja ili kako treba.Naima,ja sam i iz customa(voice i drum) kopirao sve u prdvidjenu fasciklu na usb,\.
Sinoc dodjem na svirku customi prazni skroz(umalo infarkt-duga tema).Nekako sam rucno uveo naj potrebnije semplove,na pauzi sam i za vreme vecere uveo skoro sve.
Sta nisam dobro uradio i sta sam trebao uraditi nakon kopiranja i kako se uvode odjednom svi,jeli na "library load... i da li je to normalan put i postupak sti da se naravno dovrsi sto ja ocito nisam uradio?

Promijenjeno od VUNIMRAV (14.09.2014 u 10:32 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2014, 11:12   #435
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ja cu ti odgovoriti dok se ne javi Casper da se ne sekiras.:-)
Kada si sacuvao voice iz customa na USB promenio si adresu ucitavanja. Klavijatura sad ucitava set sa usb-a. Trebas taj usb ubaciti u klavijaturu i automatski ce ti ucitati tvoj set i to sacuvas onda na HD i reseno.
Bilo bi dobro kad bi Casper to lepse objasnio covek je car.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (14.09.2014)
Star 14.09.2014, 11:24   #436
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene muci zasto on nije" povukao" sa HD kada sam ja jednako kopirao na HDD pa onda sve isto i pod istim nazivom,pazio na karaktere da ne bi koji bio drukciji.Evo sad proveravam,sve je isto i na HD i na USB.Verovatno sam trebao nesto jos uraditi u smislu povracaja istih.
Caspere, pa vec je podne,nioje lepo da covek u tvojim godinama spava do podne!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2014, 11:31   #437
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@VUNIMRAV - napravio si samo jednu/dvije greške, nikada nemoj prije svirke raditi radnje na klavijaturi u koje nisi potpuo siguran i uvijek provjeri ono što experimentiraš tako da restartaš klavijaturu (ali kod kuće

Dogodilo se vjerojato ono što kaže @dmmacak, a mislim da si to mogao rješiti da si pritisnuo RELOAD.... ne znam, nisam siguran. Ja ne koristim (niti sam kada koristio) Tyros3 pa ne mogu biti precizan jer postoji određena razlika u učitavanju/backupiranju samplova kod Ty3 i Ty4. U svakom slučaju, nešto si krivo odradio i sad je teško reći što, jer vjerojatno niti sam ne znaš koji si postupak koristio.

Ne mogu napisati precizan postupak backupa samplova jer nemam Ty3 kod sebe. Bilo bi dobro da uskoči netko drugi koji je to koristio i da postavi kratke upute, to je svega par radnji.

Ne znaš jel gore kad je sve u jednoj temi ili ih ima 100 pojedinačnih. Teško se snaći ali mislim da je tražilica na forumu odlična i njeno korištenje često pomogne i meni da pronađem ono što me zanima.


he he he -za mene je uvijek nedjelja bila dan odmora i blagostanja :-)


Promijenjeno od casper (14.09.2014 u 11:32 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (14.09.2014)
Star 14.09.2014, 11:48   #438
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma u pravu si kao i uvek!!!Sinoc mi pevka rece,koji te vrag naputio da to radis bas danas!!! uh!!!
Ma jos je veca muka bila malopre kad sam ustao,"da li je zapamtio ono sto sam sinoc uveo",jeste,i evo sve je sad u redu,ali mene kopka da li sam trebao uraditii neki povracaj i zasto nije povukao sa HDD kad na njemu imaju kompletno sve fasciklei svi semplovi koje inace koristim i raniji bekapi(tudji),Mozda je jedino greska("jedino") sto sam te fascikle arhiva,user....stavio u jednu zajednicku i do joj ime po mom nahodjenju!?

Promijenjeno od VUNIMRAV (14.09.2014 u 11:50 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2014, 11:56   #439
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od VUNIMRAV Pokaži Post
Mene muci zasto on nije" povukao" sa HD kada sam ja jednako kopirao na HDD pa onda sve isto i pod istim nazivom,pazio na karaktere da ne bi koji bio drukciji.Evo sad proveravam,sve je isto i na HD i na USB.Verovatno sam trebao nesto jos uraditi u smislu povracaja istih.
Caspere, pa vec je podne,nioje lepo da covek u tvojim godinama spava do podne!!!
Pa kazem ti promenio si adresu ucitavanja. Sada klavijatura trazi semplove sa USB-a a ne iz HD-a, iako su ti isti nazivi nema veze. Najbrze resenje je, kao sto sam rekao ubacis taj USB gde si sacuvao set i upali klavijaturu automatski ce to povuci semplove sa usb-a i posle sacuvas to sve u HD i zavrsio si. Ne pricam napamet imao sam slicnu situaciju.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2014, 12:00   #440
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je @dmmacak promjenio je lokaciju samplova i to je uzrokovalo problem kod učitavanja.
Naime, klavijatura prilikom paljenja učitava potrebne podatke, pa tako i samplove koji se nalaze na HD. Njih "nije bilo" tamo gdje su trebali biti, i zato su Custom-i ostali prazni.

da je upiknuo USB, rješio bi problem. Ali je problem u tome što je USB ostao kod kuće :-)
Slično kao, imam rezervni ključ od automobila samo što je "slučajno" ostao u zaključanom autu, a onaj pravi je ispao u šahtu :-)

Promijenjeno od casper (14.09.2014 u 12:01 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije