Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2009, 12:22   #31
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja ipak ostajem kulturan i na nivou,diskusiju mozemo produziti sa postovima koji baziraju na cinjenice,ostalo je zabluda.
Nisam ja koji neoga uci,ja dajem samo svoje misljenje,koje mozes da prihvatis ili negiras.To ostaje ucesnicima foruma.
Ja mislim dok nikoga ne vredjam tu na forumu i postujem pravila ponasanja,imam pravo na "glas".
Ja stvarno ne znam na koju osnovu mi uskracujes pravo na mislenje,kad kazes da nisam pevac??Nema logike,ali eto......tako je nisam pevac ali sam ton majstor.Valjda je to neka kompetencija.

Da se vratimo na problem:
Ja se stobom nisam slozio samo zato sto si uporedjivao dinamicki i kondenzatorski mikrofon,koji se ne mogu porediti posto su razlicitih koncepta.
Najiskrenije,dosad nisam video da neko uporedjuje kond. i dinam. mikrofon??
Enmoj da mislis da se tu ja nesto mangupsem i hvalim skupim "spravama"
Ja isto cenim Shure SM58 i Shure KSM9,ali svako na svoj nacin!
Druga stvar gde se ne slazem stobom,je konstatacija da je Beta58 vrhunski mikrofon.Za mene je beta58 dobar standard,nista vise.Sta bi onda bio KSM9??
Eto,jos jednom sam pokusao da objasnim gde se neslazemo a da ostanem na prijateljsku komunikaciju.
Uostalom,i "orah i kamen" su kod tebe, Ti sam odluci jel si bio u pravu da osporavas moju kompteneciju.
Prijatelski pozdrav
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 14:23   #32
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E gledaj ovako,rekao sam da je BETA58 dobar mikrofon ali sam rekao da je BETA 87 vrhunski i sigurno jeste!Ovde u oom postu je doslo do poredjenja i pilota i kodenzatorskih i dinamickih mikrofona ali svi smo pricali o jednom rangu od one cene koju sam naveo u prethodnom postu pa uopste nije bitno koji je ovaj ili onaj,svi su tu negde u rangu po cenama a specifikacijama a i to sam naveo u proslim postovima!I ne vidim na koji to mikrofon moras tacno da pevas a na koji ne,koliko mi se cini na svakom se mora tacno pevati a provereno znam posto sam pevac da sam pevao na dosta modela mikrofona i raznih proizvodjaca i sad trenutno radim na BETA 87 i stojim iza svega sto sam rekao za taj mikrofon!Imao sam Beyerdynamic kad je na ovim prostorima to bila samo strana rec i vrlo malo ljudi je znalo za "TO CUDO" koje je placeno bilo 1000 nemackih maraka ondasnjih kao sad 2000e veruj mi i uvek sam kupovao dobre pevacke mikrofone i to 'cudoviste" je imao odlican sound ali nema dugog pevanja,posle 2 sata trokiram kao kod jos mnogo modela,dok na AKG c5900,Shure Beta 87 to ide tako lagano i nikada nema mikrofonije sto je jos jedan veliki faktor koji utice na kupovinu mikrofona!Mislim da je ovo dovoljno ispisano i preporucujem pevacima da koji nisu probali betu87 obavezno probaju i ima da propevaju!90% profesionalnih pevaca ne koristi bez veze te mikrofone
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 15:31   #33
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok slazem se,nismo se razumeli, tvoja klasifikacija je cenovna,moja je prema konstrukciji i namjeni,sve je Ok.Nista lose, idemo dalje.
Intersuje me, posto posedjujes i Betu87 i AKG C5900 isto ko i ja.
Jel ti je isto lakse pevati na 87ci i na C5900?
Interesuje me tvoj komentar i direktna uporedba,tj da vidim jel isto "cujemo"
ova dva,po meni highend mikrofona.
I jos jedno pitanje,sta si koristio od Beyera?Cisto informativno.

Pozdrav
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 15:52   #34
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li neki mic bilo koje firme da je adekvatna zamena za c420 a da nije pilot?
Nisam bas u mogucnosti da isprobam puno mic.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 16:31   #35
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj sa AKGom LC,skoro iste karakteristike(konstrukcija kapsule,osetljivost,pritisak,omazha...)

Pozdrav
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2009, 19:40   #36
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nemam vise AKG ali razlika je u ovome,mnogo naglasenije srednjake ima AKG dok 87 ima vrhunkse visoke tonove i odlicno susi onu moju promuklost u glasu,znaci lepi vokal a posto si tonac znas sta je to,ali C5900 ima srednjake za medalju i mozes pevat na njega tri dana bez ikakvog zamora!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (12.05.2009 u 19:42 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2011, 05:31   #37
snowshoe
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 19.12.2011
Mjesto: Burlington, VT
Postovi: 11
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
snowshoe befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo da napomenem neke stvari sto se tice mikrofona kako koji zvuci...ovaj je bolji od onoga...onaj je bolji za sitniji glas itd itd.. Ljudi uzmite taj mikrofon koji dugo vec koristite, i probajte ga prikopcati na neciji "drugciji Razglas" garantujem da nece isto zvucati, dosta se stvari mora gledati na uzivo svirci npr: Kolika je sala, da li je bina odignuta, gdje ce zvucnici biti postavljeni, da li se koristi monitor.. sve su ovo stvari koje ce poboljsati kako zvucite. Nemogu se ni sam sjetiti koliko sam puta prisustvovao uzivo svirci gdje su zvucnici 5-10 metara ispred pjevaca koji se dere u mikrofon kojeg je prekrio skoro cjelom sakom i stalno govori da se jos pojaca.
snowshoe je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2011, 10:47   #38
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovo si dobro rekao.Imam mikrofon Sennheiser e 845 s .Mislim da je to dobar mikrofon(u rangu sa betom). Kad ga ukljucim u dinacord radi savršeno,a kad ga uključim u behringer koma. Naravno da nije sve do mikrofona
albin korg je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2011, 13:39   #39
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo šta je čovjek napisao prije dvije godine i to je formula koje se treba držati!

"Najbolji mikrofon je za mene,taj sto ne "ofarba" dodatno boju glasa,znaci zvuci u "flat" poziciji neutralno a cisto i je minimalno osteljiv na mikrofoniju" by Aleksandar72

Ja često dolazim u situaciju da se ne slažem sa konstatacijom da svaki vokal ima mikrofon koji njemu leži. Slažem se da svi mi imamo izražene neke frekvencije u glasu, takođe nešto što nam i nedostaje, ali valjda na mixeru(mixeti) možemo to "ispeglati". Evo samo za primjer ću uzeti u zadnjih godinu-dvije veće koncerte domaćih ex-yu estradnih zvijezda gdje recimo Toni Cetinski, Željko Joksimović, njegov imenjak Samardžić, Miroslav Ilić, Severina, Zdravko Čolić, Neda Ukraden, Amadeus i mnogi drugi kojih se nisam prisjetio koriste KSM9 daljinski mikrofon!? Jel' po toj logici oni svi imaju istu ili sličnu boju glasa pa im odgovara ovaj mikrofon ili je jednostavno ovo najbolja "Šurka" i tu nema kompromisa?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2011, 19:07   #40
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, tu sad na scenu stupa moja teorija. Tu nema ni doterivanja na mixeti ni apsolutno nicega (dozvoljene su neke malene korekcije ali i ne mora). Svi ti pevaci odlicno pevaju i jos odlicno znaju da koriste mikrofon (ne vataju mu glavu sakom, ne urlaju ko ludi u njega vec najnormalnije pevaju, nemaju keke "fore" sa naglasavanjem nekih vokala niti ruzne navike). Ista situacija bi bila da je umesto KSM-a - Sm58, svi bi zvucali odlicno.

"Ja često dolazim u situaciju da se ne slažem sa konstatacijom da svaki vokal ima mikrofon koji njemu leži."

Potpuno si u pravu, ja se sa tim nikad nisam slagao. Ne postoji mikrofon koji nekome "lezi" vec postoje pevaci koji "leze" ili ne mikrofonu sto u prevodu znaci ako ti nesto "ne odgovaraju" mikrofoni, vreme je da se zapitas dal uopste znas da pevas.

Ono po cemu se kvalitetni mikrofoni razlikuju nije to po cemu se razlikuju nasi glasovi i tu nema dalje.

Svako ko peva onako kako govori, zna o cemu pricam. Svi ostali koje ne mozes da prepoznas kad pevaju (jer sasvim drugacije govore), nikad nece naci mikrofon koji im odgovara.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije