Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.03.2013, 01:14   #31
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto ne pokusas onda sa midi kablom. Ja sam na g-1000 imao tako, i radilo savršeno. Jedan kraj midi kabla u in a drugi u out. U midi podesavanjima namestis da ti uper 2 salje podatke a lower 2 da prima podatke, ali samo notne. Iskljucis lower (lokal off) Tako dobijas, da kazemo, uper 3. A na uper 2 stavis ona podesavanja iz predhodnih postova.
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 01:31   #32
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E jbg...Onda bi sad morao da vidim da nadjem MIDI kabli, jer imam samo Midi to USB kabli, a on pretpostavljam da ne moze...Moracu da vidim nesto da smislim...Hvala ti u svakom slucaju...Pozdrav
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 14:47   #33
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To sa midijem bi verovatno radilo ali ovako imajuci u vidu iznesene podatke ne pada mi na pamet kako bi mogao da ti pomognem.
Za svaki slucaj ajde jos jednom proveri nacin funkcionisanja scale tuning i njegov uticaj na Upper1 i Upper2....Ono kad je ukljucen Upper parts a ne All..
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 11:51   #34
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izgleda da ce morati MIDI da se "aktivira", ali tamo malo kasnije, jer ne nameravam skoro da ga kupujem, jer imam nekih bitnijih stvari....
E sad, ovo funkcionisanje Scale tuning-a funkcionise na nacin kao sto vec rekosmo....Znaci, Scale tuning funkcionise samo na Upper2, dok na Upper1 ne funkcionise kada je dole izabrano Upper parts....Kada je dole izabrano All parts, onda Scale tuning funkcionise i na Upper1, i na Upper2, ali i na sve ostale elemente....Sto se tice onog dela za Upper 2 gde su Fine Tune i Coarse se odnosi samo na Upper2, i ni na jedan drugi element....Otprilike mislim da je to to....Sto bi se reklo: "Nema mu pomoci" Xexexe Videcemo kasnije sa midi kablom da probamo da li hoce i moze to ili ne, jer imam MIDI TO USB kabli, a on ne moze, pa cemo videti....Hvala svima koji su pomagali u temi, narocito kolegi @Boban010....Toliko od mene....Ako neko ima jos neki preglog, neka se javi....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 14:07   #35
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aco bre, pa midi kabal ti je 400-500 din. nije to veliki izdatak, a dobijas mnogo bogatiji sound sa tercama. Imam ja par tih kablova, stoje mi bezveze jos otkad sam imao yamahu, a sad za korg mi ne treba (hvala Bogu ) Poslao bi ti ja u pismu jedan kabal za dzabe, ali ne znam da li bi na granici pravili problem. posto sam jednom slao paketic za srbiju, neke gluposti, i oni ocarinili manijaci (sa srpske strane) duplo skuplje nego sto sam platio i sadrzaj paketa i postarinu.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 14:31   #36
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma nema potrebe kolega @yamahapassion....Hvala puno u svakom slucaju....Mislio sam da je vise, jer kad gledam po oglasima, svi su negde oko 1000 dinara, a imam i neke druge stvari da uzimam, pa ako nadjem nesto jeftinije, uzecu, a ako ne, onda cu malo sacekam kad ispadne povoljnije, pa cu da uzmem....Jel ce 100% da radi ako uzmem MIDI kabli, jer nisam siguran da li ce to da radi tako? Ae ako neko zna, neka mi tacno kaze sta da namestim u MIDI opcije da vidim unapred da li imam te opcije i da li mogu da ih namestim, i na taj nacin napravim terce....Mogu i da slikam taj meni sa MIDI opcijama ako moze da pomogne....Hvala unapred svima....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 15:33   #37
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radice ti sigurno, kad je na g800 islo, na va seriji mora ici. Za podesavanje ce se javiti vec neko ko je imao dodira s tom problematikom
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2013, 11:25   #38
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav drugari....Evo jedna novost u vezi ove teme....Nadjem oglas na sajtu "Kupujem prodajem" za Roland-a VA-76 i u opisu stoji sve ono kao i sto svaki oglas sadrzi da ne davim sad, i izmedju ostalog pise "terce u realnom vremenu"....Istog trenutka pitujem lika da kaze postupak, medjutim na KP ne odgovara, pa mu pustim poruku i odgovori mi....Rezultat: kaze da se ne seca lepo sta je i kako radio, uglavnom kaze, udjes u Melody Inteligent i tu izaberes neki od onih ponudjenih i bitno je takodje da hvatas pune akorde u levoj ruci, a ne po jednu dirku naprimer....(uvek hvatam cele akorde i neznam sto je bas to bitno za desnu ruku i tercu, no nebitno)....E sad, udjem u tamo Melody inteligent (drzi se dugme par sekundi i on udje u taj meni) i sad tu ima dosta opcije, izmedju kojih i neke koje podsecaju na tercu, ali nisu terce....E sad, pitam posle u drugoj poruci za jos neke informacije, medjutim kaze da je na putu i da nemoze trenutno da odgovori....E sad, jel moze neko da se zajedno samnom poigra u vezi ovih terci i Melody inteligenta, jer covek kaze da moze....Sad zamisljam da je to verovatno sviras osnovnu boju (UP1) i cim pritisnes Melody Inteligent, on ti odma svira tercu za bilo koju boju, jer Melody Inteligent pamti sve dok se ne ugasi klavijatura sta si stavio....Msm, sad mozda taj lik gresi da nezna naprimer sta je terca ili da mu lici na tercu, pa tako kaze da bi primamio kupce, mada neverujem....Je*em li ga....Jel moze neko da odgovori na ovako nesto?Pozdrav i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2013, 22:15   #39
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste da je tema vezana za terce, ali u naslovu stoji "i jos neko pitanje", da ne bi otvarao novu temu, da se ne gomilaju teme na forumu. Pitanje postavljam za jednog druga.
Da li se na Va 7 klav. u okviru ritma moze staviti neki MFX, napr. na bas, bubanj, ili gitaru, ako moze koliko max. je moguce staviti? Da li svaki od partova (upp 1, upp2...) moze da ima poseban MFX? Da li svaka od traka u ritmu moze da ima svoj Eq, i da li postoji generalni Eq, na ceo ritam ili na celu klav.? Vise pitanja, ali verujem da neko ko ima ovu klav. sve ovo zna u prste.
Unapred sam zahvalan na odgovoru.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2013, 22:57   #40
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Nisu moguce terce

Postovane kolege,
Ja vec sedam godina sviram ROLAND VA76 i odavno sam prestao da trazim terce za njega.
Jedno je sigurno, TERCE NA ROLAND VA5/7/76 NIJE MOGUCE DOBITI, jer UPPER 1 i UPPER 2 se rastimuju samo u opsegu +-64, a ROLAND G800/1000 se rastimuju u opsegu +-128.

A ono sto je covek pisao u oglasu, mislio je da kad aktiviras MELODY INTELL, i postavis ga na TRADITIONAL daje terce na UPPER 1 sto NIJE TACNO. To nisu terce vec TRITONI (na pr. kad sviras C sa TRADITIONAL svira C+E+G).

Pozdrav svima
jtodorov je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije