Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.03.2015, 02:24   #331
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sta da kupim?

Imam priliku da kupim TYROS 5 sa 61 dirka za 3360 eura.
Ali dvoumim se da li vredi dati toliko novca a KORG PA3x je 2400 eura.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 10:50   #332
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve zavisi sta tebi treba i kako si navikao, ja bih ga uzeo odmah ako ima neka garancija.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 14:49   #333
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zanimljiva prezentacija, ovako zvuči gitara sa Tyros5 efektima.

casper je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 16:47   #334
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E da sumiram utiske poslije prve noci provedene sa T5 Sprava je odlicna.
Nije tezak koliko sam mislio da ce biti. Imao sam malu frustraciju sa internetom sinoc, nije mi radio, pa sam se napatio sa packovima, ali dobro. Izrada je odlicna, ergonomija odlicna. Sve u svemu, prezadovoljan sam, ali ima i druga strana medalje.

Turkish pack nisam mogao skinuti preko vaucera, jer nije Yamahin produkt? MINUS. Smatram da sve sto je na Yamahinoj stranici i pod njenim protektoratom treba biti dostupno svim clanovima pod istim uslovima, nebitno pravi li to Yamaha ili neko drugi.
YEM. 2.2 verzija radi dobro. Nervira me ono sto vjerovatno i sve ostale - reformat flash-a. Doduse, kukali smo kako T3 i T4 imaju 128 user mjesta - sad smo dobili neograniceno, ali pod Yamahinim uslovima. Importovanje seta sa T3 je proslo bez problema. Nervira me sto su boje sada slozene abecedno, bukvalno nanovo ucim gdje mi je sta. Nema opcija za foldere, za ritmove isto, sve moram uvaliti u YEM, i bilo kakav dalji edit ritma ide u klavijturi, s tim sto se ne mogu spasiti u pack, nego u user, gdje se MOGU praviti folderi. Sreca je pa 800 ritmova zauzme oko 28 MB. Formatiranje flash-a i i ucitavanje 4 pack-a sa 805 MB materijala traje oko 30 minuta. Yamaha da hoce, mogla bi uraditi da formatiranje traje 5 sekundi, i ucitavanje 5-10 minuta. Sta ih limitira, ne znam. Sumnjam na BEZVOLJU.
Kupio sam jos stalak, quiklok qly40, odusevio me je cvrstinom i stablinoscu, te jos FC4 i FC7 pedalu, FC5 imam od ranije. Jos sutra ako Bog da stize kofer i to je to. Zvucnici mi stizu za neke dvije sedmice, nisu ih imali na stanju.



Masina je strasna, novi svemir i dimenzija. Ja - prezadovoljan. Samo bi trebali svi koji imamo T5 jos kukati Yamahi da porade na YEM-u, da malo ubrzaju stvari, jer MOGU.
Stay tuned
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 17:44   #335
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam!
Znači, noćas nije bilo spavanja.

Brzo ćeš se priviknuti na novine koje meni ovako na čitanje ne izgledaju kao neki veliki problem. Slaganje po abecednom redu je i logično, s obzirom da se sve nalazi na "hrpi" i u jednom folderu. Razvrstavanje po mapama bi vjerojatno stvaralo probleme s obzirom da je moguće ubacivati više packova. Bitno je da se može sav sadržaj iz prijašnjih modela prebaciti bez nekih kovertiranja i kemijanja. Drago mi je da računaju na korisnike koji već sviraju starije modele. Možda se 30-tak minuta učitavanja 800MB podataka čini dugo ali kad to stavimo u odnos koliko traje boot PA3X ....

Sad mene zanima ovo, kažeš da kad neki Style editiraš, pohranjuješ ga u USER. Da li isti taj (ili neki drugi vlastiti koji si pozvao) možeš pohraniti nazad na HD i gdje ga možeš smjestiti? Da li mora biti pohranjen u ovaj jedan folder ili možeš birati novu lokaciju bilo gdje na HD-u kao kod starijih modela klaviajtura.
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 17:53   #336
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozes Casperu,sve kao na t3/4 pohraniti gdje zelis.Jedino nemozes kopirati fajlove iz Expansion Foldera koji se nalazi na HD(njega automatski pravi sam Yem).

Ali te ritmove prego Style editora mozes sejvati takodje gdje zelis.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 18:12   #337
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa to je onda OK.
To onda znači (ako sam dobro shvatio) da jedino oni Stylovi koji su "vezani" uz CUSTOM VOICE/DRUM moraju biti unešeni preko packa kako bi pravilno svirali.
I ostali materijal koji nije povezan sa CUSTOM VOICE/DRUM se može unositi u Tyros pojedinačno, nevezano uz YEM?
casper je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 19:32   #338
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ustvari ritmovi I boje/samplovi se ne mogu pohraniti u expanzijama. Ali mogu na HD ili user..Nije neki veliki problem ali bi volio da ipak mogu da se zadrze u isto expaziji. ..
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 19:35   #339
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Pa to je onda OK.
To onda znači (ako sam dobro shvatio) da jedino oni Stylovi koji su "vezani" uz CUSTOM VOICE/DRUM moraju biti unešeni preko packa kako bi pravilno svirali.
I ostali materijal koji nije povezan sa CUSTOM VOICE/DRUM se može unositi u Tyros pojedinačno, nevezano uz YEM?

Da upravo tako,sve si dobro shvatio,jos da nabavis Tyros5 pa da mi tebi postavljamo pitanja a ne ti nama...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Ustvari ritmovi I boje/samplovi se ne mogu pohraniti u expanzijama. Ali mogu na HD ili user..Nije neki veliki problem ali bi volio da ipak mogu da se zadrze u isto expaziji. ..

I to je izvodljivo:

Sejvati na USB a onda reload u YEM......

Promijenjeno od tyros2 (17.03.2015 u 19:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2015, 20:39   #340
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

User ritmovi sa prijasnjih klavijatura idu kroz sam pack. E ja sam naletio na problem, a to je da iako sam kroz pack ubacio dosta ritmova (konkretno u pack od T3, ritmove sa T3) vecina ih ne svira kako treba. Vuku bubnjeve iz drugog pack-a, ne znam zasto. I to se desava sa onima koje sam ubacio drag&drop iz nekog od foldera, jer kao sto rekoh, oko 800 ritmova sam imao na T3, grupisanih po folderima, i tu sada izgleda YEM ima problem. A meni ne pada na pamet da ubacujem 5 po 5 ili po 10, jer to bi bilo 30 min x bar 20, a za to nemam vremena. Kada iz pack-a otvorimo neki ritam u editoru, i spasimo ga na user ili HDD, on svira bez problema, isto tako i custom voices, s tim sto se sve mora jedan po jedan, nema copy/paste, isto kao sto nema direktno iz pack-a.

Te pojedine, pojedinacno spasene boje i ritmovi su u folderu T5, i pojma nemam sta ce se desiti sa njima nakon iduceg format-a koji budem radio.

I da, noc je bila duga

Promijenjeno od Sky Net (17.03.2015 u 20:40 sati)
Sky Net je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije