Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.01.2011, 16:26   #21
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Žao mi je što sam izazvao pometnju,nije mi bila namjera.Ali,i dalje tvrdim da će dobar basista(u svim elementima)puno bolje odraditi bas liniju,ponavljam bas liniju,od bilo kojeg bas-kontraša,jer bas-kontraš mjenja i basistu i gitaristu,a to jeste praktičnije na podjeli novca...Drugo,nemam baš visoko mišljenje o tzv. ciganiji(mislim na način svirke).Uporedio bih je sa barokom-previše podataka,a malo poente(drugim riječima-forsiranje tehnike,u ovom slučaju harmonije,na uštrb umjetnosti)...
Kolega Simkers,polovično se slažem sa tobom,a mislim da bi ˝Amadeus band˝zvučao puno bolje sa dobrim basistom,jer u ovim,dosadašnjim aranžmanima bas linija skoro i da ne postoji,nego samo klasično basiranje(šablonsko)...To je moj stav,ne mora biti ispravan,ali je moj...Pozdrav svima!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 17:08   #22
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Simkeres

Ja vas potpuno razumem sta mislite ali tvrdim da niste u pravu,nesto ste lose protumacili a pri tom vas vidim i emotivno to pogadja, to nema veze sa temom ovde i necemo nastavljati. Ako budem imao potrebu da vam se obratim rado cu to uciniti preko Privatnih poruka,ali za sada nemam tu zelju. Hvala i pozdrav

@ Zeljko

Ja sam te cini mi se vec jednom zamolio da se uzdrzis od nepotrebnih komentara,ima te i gde treba i gde ne treba,a uglavnom gde ne treba...ako je ikome tolerisano to si bio ti,ako je iko moderatorima vadio nerve to si ti,pocev od postavljanja Demo Snimaka za koje ti je trebalo godinu dana da naucis kako se postavlja,do poslednje otvorene prvokacije na temi naseg kolege i brisanja snimaka iz tvoje teme,a za taj prekrsaj su ranije clanovi direktno kaznjavani...tebi je sve to bilo oprastano kao starom clanu,malo si emotivniji a i to moderatori razumeju pa ponekad tolerisu itd itd...i na kraju im ovakvim komentarima iskazujes zahvalnost...da ne duzim,vidimo se...uskoro


Ovo nije mesto za nikakvu prepirku i prepisku,pitanje u temi je jasno i pridrzavajte se iste...hvala
  Reply With Quote
Star 24.01.2011, 18:54   #23
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahabih Pokaži Post
Mili sama rijec "CIGANIJA" bi trebala da Ti kaze o cemu se radi nisam veliki strucnjak ali mislim da nije samo to sto su oni Romi ili Cigani pa ciganija nego sto je u neko doba klavijaturista htio ne htio, znao ne znao postao ONE MAN BAND jer je nestalo para
(izraz za kokuzna vremena i stednju - ciganisanje) pa su prvo otkacili bubnjare, pa onda basiste, pa na kraju i gitariste a na kraju i klavijaturiste jer imaju matrice i MIDI a sad je kao frka ko pusta ili ne pusta nesto... Ja sam misljenja da ni jedna klavijatura ne znam kako sredjena ne moze da zamijeni ni najlosiji a kamo li osrednji band u kom imaju i bubanj i bas i rit. a pozeljno i solo git... ali ljudi nema vise para za to i to svi Vi dobro znate...

@yamahabih

ja sam misljenja da kazete koliko roma vi licno znate koji pustaju midi-matrice?


@moderatori

momci, jel opet postalo moderno da se dozvoljavaju rasisiticke uvrede na forumu ?

svaka vam cast u tom slucaju ...

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 19:59   #24
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Grandia

Clan @yamahabih je vec na jednoj temi opomenut zbog vulgarnog izrazavanja,a i ovde vidim nastavlja tu praksu.
Iskreno primetio sam ovo nakon vaseg posta i hvala vam na tome sto ste nam skrenuli paznju,vise sam bio usmeran na prepisku sa Kolegom @Simkeresom i clanom @Zeljko,sta cete,ziv covek pa se desi i propust, mada,mozete i vi to malo suptilnije da saopstite,ne znam na kakvu "rasisiticku modu" mislite? Svakako hvala
  Reply With Quote
Star 24.01.2011, 20:54   #25
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@vule

postovani druze, molim te da lepo procitas sta je taj kolega pisao ...

ne bi voleo da se spustim na njegov nivo pa da lupam nesto o sevdalinkama i bosanskim muzicarima

razlog 1

nemam pojma o toj muzici nit o tim ljudima
ocigledno ni kolega nema pojma o "ciganiji"

razlog 2 i najvazniji

i da imam pojma, ne bi pisao loshe i neistinute stvari zbog toga sto cenim kolege ovde na forumu koji su iz bosne.

naravno to vazi i za kolege iz hrvatske, makedonije itd ...

kakav one man band? o cemu prica taj kolega? pa i na najdenostavnijem ciganskom rodjendanu svira bend od najmanje 3 ljudi bez pevaca/pevacice. ja pricam o kolegama iz beca i ostalim gradovima u inostranstvu. sad bi trebao da ga pitam, dal on misli na rome iz bosne? naravno da to ne ispadne kao uvreda, cisto informativno ... sta znam ja, mozda su romi u BIH malo drugaciji od ostalih ...

lepo objasnio covek sta "ciganisanje" znaci... da to ne stoji u nekoj knjizi il mozda u wikipediju? il mu je komsija reko sta to znaci?

to bi bilo momentalno sve sta bi zeleo da pisem
pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2011, 21:18   #26
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Bilo bi najbolje da se mi vratimo nazad na temu ako je ikako moguce da se ne bi stvarale nepotrebne tenzije. Hvala
  Reply With Quote
Star 25.01.2011, 22:51   #27
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da se vratimo na temu:
ceo bend je uvek najbolja kombinacija.
nista lepse nego kad vidis 6 muzicara na sceni i vise
Ni jedan aranzer nikada nece zameniti ljudski mozak i razmisljati kao covek.
Svaki bas gitarista koji je kvalitetan ce uvek biti bolji od svake fraze koju odsvira aranzer.
Znaci,ja sam imao bendove i bendove.
Svirao sam sa dosta dobrim muzicarima uvek,ali tu postoji jedan veliki problem.Kad se sastane bend onda je uvek problem da sve stima medju ljudima.

koliko sam zivaca izgubio kad zakazem probu i onda neko ne dodje.

ziv bubnjar,basista,klavijaturista gitarista itd najbolja varijanta,ali od kad sviram aranzer ne moram nikome da kazem ni da se smanji ni da se pojaca.Tu je prednost aranzera.
ja se bas raspisao.
toliko od mene.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2011, 23:04   #28
Darko88
Ovaj baš voli da kuca
 
Darko88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2008
Mjesto: Petrovac
Godina: 36
Postovi: 348
Downloads: 1983
Uploads: 11
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x, Mark Bass Ninja
Interesi: MUzika
Darko88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Darko88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Bubanj obavezno akusticni, mada moj bubnjar radi dobru varijantu da na bas bubanj lepi triger i koristi nogu sa td 10 i to radi dobro bilo gde da sviramo, basista i gitarista obavezno i naravno klavijatura, za klub semu, odnosno harmonikas za veselja. Licno ne volim gitariste koji samo rendaju klin, to znaju i klavijaturisti, vec svestrane muzicare koji znaju za pojam dinamika, riff itd, takodje nekad bolje posao zavrsii klavijaturista koji svira dobro bas za sve zanrove nego los basista sa gitarom od 1000 dinara.
Darko88 je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2011, 23:50   #29
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kakvi muzicari,takav i bend!!!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2011, 00:02   #30
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Posto sviram aranzer, a sviram i sa akusticnim bendom kontrabas, a nekada sam svirao sa bendom bas-kontru na legendarnoj DX21, mogu da se ukljucim u temu kao jedan od onih koji su licno iskusili sve aspekte ove teme.

Ja sam za varijantu sa svim zivim instrumentima, ali samo pod jednim uslovom: da je rec o stalnoj i dobro uvezbanoj ekipi koja izmedju svirki zna da mora da se napravi i po koja proba. Dzabe i da su svi pojedinacno dobri instrumentalisti i vrsni muzicari ako ne mogu da se pokupe i samo gledaju ko ce vise da pokaze svoje umece.

Dalje, kao sto rekoh, svirao sam bas-kontru u tom orkestru i tvrdim da je to, bez obzira na kvalitet svirke, samo nuzno zlo, odnosno jedan covek manje za deljenje baksisa. Leva ruka moze DONEKLE dostojno da zameni basistu (slusano usima nekog nemuzicara), ali desna ruka ne moze ni pod tackom razno da zameni dobrog gitaristu.

Sto se tice bubnja, slazem se u potpunosti sa kolegom @milanceshow, plehovi i dobos moraju biti akusticni, a ostalo moze biti i kvalitetnija elektronika.

Ovo je moje misljenje koje sam u dosadasnjoj praksi licno stekao i koje nije proizvod neargumentovanih pretpostavki.
Dodato:
Dodao bih samo jos nesto, mada cu mozda da navucem gnev onih koji ne sviraju aranzer:

U mojoj PSR3000 nema harmonikasa koji stalno trazi da se pojaca, nema gitariste koji celu zvirku namesta zvuk i do kraja svirke ne uspe da ga namesti kako treba i nema bubnjara koji celu svirku trazi bolji monitoring jer nista ne cuje pozadi i celu svirku psuje salu koja je preterano akusticna i uzasna za ozvucavanje.

Sve stoji u savrsenom skladu i niko me ne nervira celu svirku. I to ima svojih prednosti.

Promijenjeno od caka012 (27.01.2011 u 00:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
caka012 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije