Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.04.2009, 15:50   #21
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 53
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aj kad se vratim sa posla, snimacu i sa njegovim M3 Piano i -12 u donjoj oktavi i svakako, ali se nadam da nece da zajebava...

Sto se tice M50, radi se i na njemu...nije sve tako crno kao sto vi mislite, ipak su to zivi ljudi koji treba da softveru dadnu naredbu koja ce da ispravi greske, a cinjenica je da Korg ima najvece probleme u tim stvarima...
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2009, 16:05   #22
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja se jedino plasim da nisu dobro hardware konstruisali,pa da zele to softverski da pokriju.To jest da zamaskiraju hardversku nemocnost.....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2009, 20:12   #23
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard M3 polyphony

@mykeli probaj da snimis bez prosirenja.Jer znam dvojicu ljudi sa zadnjim O.S.-om koji i dalje imaju probleme.Pa bi voleo da znam jel to bas ta dva modela zezaju kao i Oasys ili je tvoj model odradjen kako treba.I kazi mi jel ti imas prosirenje vec ugradjeno ili vuces sa USB-a?
bandza je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2009, 15:31   #24
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima,
ja sam onaj kolega iz Hrvatske koji je na Karma-Lab pokrenuo tu "famoznu" priču oko polifonije.
Uglavnom, sve je ovdje već rečeno i sve sam rekao na dotičnom forumu. Novi klavir na M3 s proširenja (A000 - Stereo Grand 4-Way 1 EX3) uz pritisnutu pedalu troši 4 glasa polifonije od 120. I određeni stilovi sviranja dovode do toga da se ugase oni tonovi koji su prvi odsvirani. Kako sam ja u svojem snimku stisnuo prvo najdublje tonove koji na klaviru zvuče najdulje, oni su prvi prestali svirati.
Tehnički gledano, to nije nikakav bug, niti je hardwerska greška. Pored toga postoje programi klavira u M3 koji ne koriste 4 glasa polifonije istovremeno i taj se problem neće tako jako čuti jer će duboki tonovi već po prirodi ući u tišu release fazu.
Usporedba s fantomom ne stoji nužno jer fantom ni u jednom slučaju ne koristi 4 glasa polifonije za klavir.
Moj je zapravo prijedlog ili kritika prema Korgu bila, da naprave inteligentniji algoritam krađe polifonije kao što to ima Kurzweil. Korg jednostavno brutalno odreže najstariju odsviranu notu. Kurzweil na klaviru krade - nakon što se postigne maksimalna polifonija - od viših tonova koji se više ionako ne čuju, a duboki ton koji je i glasniji i duže traje, ostaje zvučati.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
Hashimaga (16.04.2009)
Star 14.04.2009, 18:44   #25
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 53
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dobro nam dosao Sladjane, YU-MIDI tim vam zeli ugodan boravak na ovom portalu i drago nam je sto ste odlucili da postanete nas clan...

Puno pozdrava
Vlatkovic
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2009, 17:00   #26
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Bug!

Ja sam kod sebe imao zadnjih para dana modul od M3 Korga koji je na sebi imao najnoviji O.S i on je pravio probleme sa polifonijom klavira ali ne svih.Takodje jos jedan modul sa novim O.S-om je pokazivao iste simptome.A koliko ja razumem kolega "mojkarma" nije resio svoj problem tako sto je instalirao novi O.S.
Jos jednu stvar bih dodao na ovom zadnjem modulu sa kojim sam imao dodira desavalo se u 90% slucajeva da kad god izaberem wah wah gitaru (jedna od fabrickih boja)modul jednostavno izbaci neke sare i zakuca i vecinu puta je ispisivalo ERROR.I secam se da je pisalo i CPU i jos nesto pored sto nisam razumeo, to CPU se verovatno odnosi na procesor.I jedino pomaze da se uradi ON/OFF/ON .E sad ova dva testirana modula su kupljena na istom mestu ali samo jedan ima problem zakucavanja kad se izabere wah wah gitara.I sto je cudno tek kad se pritisnu dirke onda zakuca nece pre toga.Pusti te da izaberes boju.I dodacu da oba modula nisu bili fabricki expanded verzije.I mogu biti siguran da je ovo jedna jako BUG-ovita sprava.Pitam se na sta bi sve naisao da sam je duze koristio.
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 10.05.2009, 17:43   #27
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne čudi što problem s polifonijom nisi ima kod svih klavira jer naprosto nisu svi isprogramirani na isti način. Onaj prvi pod A-000 koristi još i sample rezonancije žica, tako da se po udaru samo jedne tipke koriste zapravo 4 tona polifonije.
Prvi klavir je naprosto klavir s polifonijom od 30 raspoloživih oscilatora.

Glede toga da se radi o jako bagovitoj spravi: tu moram proturiječiti. Za ovaj problem sada prvi puta čujem od tebe. Da su taj problem imali svi, siguran sam da bi to Korg ispravio. Rješenje bi bilo poslati im koju točno poruku klavijatura ispisuje na ekranu. Ja u skoro dvije godine korištenja M3 nisam naišao na apsolutno niti jedan problem koji bih mogao opisati kao bug ili grešku sistema.
Jednako i dalje mislim da ovaj problem s polifonijom zapravo nije bug nego naprosto ograničenje operativnog sistema koji naprosto odreže najstariji ton koji je odsviran.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije