Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 14.03.2011, 13:29   #11
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U potpunosti se slazem sa vuletom..
energy je offline  
Star 14.03.2011, 16:26   #12
KKND1666
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2011
Postovi: 45
Downloads: 197
Uploads: 10
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
KKND1666 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto Vule kaze ne treba bacati pare dok se ne provjere afiniteti i zainteresovanost..Tako da ti i ja preporucujem da kontaktiras zastupnike za Casio i uzmes neki instrument sa prihvatljivim karakteristikama i prihvatljivom cijenom..Pozdrav
KKND1666 je offline  
Star 14.03.2011, 16:29   #13
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto je prirodno, ides sa stepenice na stepenicu, moj prvi sint je bio casio ctk 531 kojeg mogu preporuciti (ali one lagane su tipke), mozes je vjerovatno sad naci i za 50 € polovnu ili neku od ctk serija, a kasnije ce doci sve na svoje, pusti yamahu i korga sada, u pitanju je pocetak, start. To ti je isto sa polaganjem, kad tek polozis neces kupovat Bmw-a m6 ili nesto slicno, nego neko jeftinije auto dok se ispraksas pa onda...... Moja definitivna odluka ti je Casio ctk serije..... nisu skupe, a curici ce se dopasti i nauciti ce svirati na njoj. Sretno kolega.
P.s. slazem se sa Vuletom! heheeh jos + i popust, gdje ces bolje.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (14.03.2011 u 16:31 sati)
mirandess je offline  
Star 14.03.2011, 20:33   #14
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kupi Yamahu DX7, video sam je neki dan u oglasima za 120 evra. Ona ima i poluotezane dirke, ne bas kao na pravom klaviru, ali oseca se nesto kao hamer efekat. Das jos oko 1.500 dinara za neke prosecne zvucnike za racunar i prikljucis je na to i dobijes za male pare finu kombinaciju za vezbanje. Samo pazi da ne bude DX-7 S, ta sto ima "S" nema otezane dirke.

To ti je moj savet, a ta klavijatura ima i lepih boja za svirku i van skole, ako bude htela malo da eksperimentise. Mani se Casija.
caka012 je offline  
Star 14.03.2011, 20:41   #15
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Samo da vas podsetim da dete ima 6 godina i da mozda treba da joj instrument bude malo zanimljiv,ritmovi,malo po neki demo,sareni dugmici sto svetle itd,da se dete i zabavi i nesto nauci,rekoh vec,kad se stvore interesovanja posle je izbor lak, a to ni DX7 kao ni jedna od tih "hammer" klavijatura nema.

Verujem da je nas prijatelj vec odlucio sta je najbolje za njegovo dete pa mozemo lagano da ovu temu privodimo kraju ako nemate nista protiv? Hvala
 
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
radenko (16.03.2011)
Star 14.03.2011, 20:42   #16
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj brat vec dugo vremena (od osnovne muzicke, sad je na akademiji) koristi kombinaciju ROLAND A33 + Yamahin modul. E sad, moze se tu iskombinovati neki X5DR ili neki korgov, sve zavisi od cene.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline  
Star 14.03.2011, 21:26   #17
namik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2010
Mjesto: BiH
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Pa80
Interesi: IT, Muzika
namik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radenko, ne kazem da je Yamaha bolja "za pocetnika", kazem da su Yamahini aranzeri daleko bolji generalno. Sve to ima svoju cijenu recimo imas modele PSR 213 koja je onako bas pocetnicka klava a imas recimo i PSR E323 koja je onako malo vise napucana. Ja sam imao Casio davno i znam da sam zalio sto nisam Yamahu uzeo. Ja mislim da Yamaha imak ima malo vise iskustva sto se tice Sintisajzera.
namik je offline  
Star 16.03.2011, 16:11   #18
radenko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2011
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
radenko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
radenko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa zadnjom Vuletovom porukom, jer smatram da malo dete pre svega mora da bude zainteresovano i zbog toga planiram nesto iz Casio CTK serije. Jedino me interesuje koji modeli te serije imaju bar malo otezane dirke i gde jacina pritiska proizvodi odgovarajucu jacinu tona.
radenko je offline  
Star 16.03.2011, 16:21   #19
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sto se tice casia i tipkica, jedio piano odnosno pianinni imaju teze tipke, ja ne znam od sintova da i jedan ima, tj. ctk serija nema niti jednu sa poluteskim ili teskim tipkama(koliko ja znam), po meni ctk810 je fin 61 tipka.....a cijena je oko 250 eura, nov. Ili ctk1100 za otprilike 150 eura nov. tako da znate.... isplatit ce se a i zavoljeti ce instrument..... evo ja sam prikopcao svoj casio star 10 godina ctk 531 i pomalo sviruckam na njemu uz naravno mixetine efekte (nostalgija me uhvatila , kad sam poceo bila je moja prva klavijatura).... no to nije tema. sigurno od ove 2 marke gore sto sam naveo necete se pokajati.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije