Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 13.09.2010, 23:46   #11
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sad opet malo ja...

Prvo da se zahvalim Kolegama @Grandia i @ Željko na razumevanju i poršci

Evo ovako...davno tamo nekih godina kada sam počeo da se zanimam za muziku i sviranje nije naravno bilo ni računara ni kabla ni digitalnog snimača,bili su samo kasetofoni i gramofoni,pa tako se mi skupimo,nas nekoliko "umetnika u povoju i pokušaju" odvojimo neku siću od užine u školi i džeparca pa pravac u jednu od tada dve ili tri prostorije za vežbanje koje su postojale u Beogradu,ponesemo kasetofon i krene svirka,naravno snimanje bez kabla nego na onaj mikrofon od kastofona udara bubanj,bije bass,gitare,klavijature,pevač se naravno ne čuje i tako mi to sve lepo snimimo pa onako ponosni krenemo kući da slušamo a na snimcima CUNAMI ali nema veze,mi opet srećni,roditelji ko roditelji moraju decu da čuju pa "pohvale" i tako,time mi opet dobijemo novi gas da sviramo još više,još bolje nadajući se nekoj svirci i prilici da nas jednog dana neko čuje uživo...hoću da kažem da kao početniku ne postoji ništa lepše i važnije od podrške,pa makar ona bila i malo "neiskrena"...

Sada momci koji počinju da sviraju imaju dosta bolje tehničke uslove i sreće što ovaj forum dodatno svakom od njih daje priliku da ih neko čuje,pohvali ili kritikuje,da neku smernicu u radu itd,da ne moraju roditelje i najmilije da maltretiraju ...kamo lepe sreće da je još ovakvih mesta gde se skupe kolege da poslušaju nečiji performans,ma kakav on bio,tako da kolege budimo fer jedni prema drugima,niko nikoga ovde ni na šta ne tera ni da zasvira ni da posluša,postoje moderatori koji se brinu o minimumu kvaliteta nečijeg snimka,poštovanju reda i zaista nisu potrebne dalje priče na ovu temu...ostavićemo ovu temu da čujemo još neka mišljenja ali vas molim da nastavite da budete fer i korektni da ne bi krenula neka nepotrebna rasprava...

Hvala u ime YU-MIDI TEAM-a
 
Star 14.09.2010, 01:37   #12
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista...moj je bio samo predlog i vidjenje stvari...A neznam sta ste se odmah uhvatili za sminkanje snimaka,studio i raznorazna cuda...Za to sto sam predlozio treba vrlo malo truda,kao sto i mnoge kolege sa foruma i snimaju svoje demo snimke pa im nije tesko... Ako cete da jurite dobre zenske po vasim demo snimcima onda nije bitno sta sviras...Ispada ako duvam u vuvuzelu i pored mene ubacim u kadar neku extra zgodnu zensku da cu dobiti sve pozitivne komentare kako sam extra odsvirao

Kod:
smisao svega je druženje i razmena znanja i iskustava
upravo zato sam i dao ovaj predlog,a vi ga odmah okrenuste na sprdnju... Moja poenta je i bila da to necije znanje cujem kvalitetnije ,ne znam sta u tome ima lose???
Vex je offline  
Star 14.09.2010, 08:54   #13
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vex donekle si ti u pravu,ali evo ti kratak odgovor,To sto su losiji snimci nema veze tamo se bar vidi da taj stvarno svira,a kada se postavio audio,to se ne zna da li je peglano,da li je stvarno snimak od te osobe,tako da za sada ostaje ovako kako je,ima losijih snimaka,ali zato ti nisi ni svestan koliko je obrisano onih bas losih.
svrakan je offline  
Star 14.09.2010, 10:25   #14
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

VULE

"a ako neko svira u kafani i postavlja live snimke onda je logično profi...ovi snimci iz "kućnih laboratorija" su mi nezanimljivi"

svaka ti je ko njegoseva
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline  
Star 14.09.2010, 10:41   #15
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@vex
prijatelju....lepo sam napisao odmah samo par min posle tebe! da ne bi dalje polemisali,i ti protiv nas i mi protiv tebe,(*to je zargonski samo)otvori novu temu"DEMO SNIMCI(samo extra kvalitet),ili vec kako hoces,i onda ce biti sve ok!!!
To sto rece kolega Vule u nekom postu,kad sam i ja pocinjao da sviram(u pocetku harmoniku) pa i malko kasnije,nije bila tako jaka tehnoligija kod nas kao danas,tad sam morao da uzmem kasetofon i da ga "usporavam" da bi skinuo neku pesemu ili kolo onako kako treba,pa dodjes na tezgu sa tadasnjim pravim tezgarosima,i daju ti pola sata-sat sviranja,a ti ne mozes da ih docekas.Traze ti neku pesmu,a ti skinuo za 4-5 tona nize od originala,(*takva je tehnologija bila )a pevacica ili pevac ti trazi original,pa ne mozes da se sastavis sa prstima!!! ...E to je muka prijatelju!!!!
Danas je sve drugacije..sednes za komp,povezes sint na njega i "vozi milee"imas mali kucni studio i mozes da radis sta hoces i kako hoces...snimis,iseckas fajlove,spakujes kao"mrmot cokoladu u foliju"u milka reklami...i ti si onda babaroga muzicar!...a gde je tu "feeling"???
i konacno.....ko garantuje na svakom snimku da ti sviras?!!
Slusao sam sve tvoje snimke...zvuce mnogo dobro i kvalitetno...sa te strane te respektujem,ali ja bi to voleo da VIDIM sa neke tvoje tezge,gde nemas previse vremena za razmisljanje,gde se u delicu sekunde odlucuje sledeca pesma,da vidim kakvu atmosferu pravis,kako se gosti vesele..itd...
Nadam se da si me razumeo!
Meni nije problem da svaku tezgu snimam preko snimaca koji staje u dzep,snimim direktno u wav,a moze direktno i u MP3,a povezuje se na mixer za 3.3333 sek....stvar je da se vidi na videu snimku cela atmosfera,sta ko svira i koji instrument,gde ko stoji,kako se ponasa,sta ko oblaci,ponasanje na sceni,sta posedujemo od opreme,ili bilo sta vezano sa svirku!
Pa sad ako zaluta neka zgodna zenska,nadam se da se niko ne bi ljutio sto je "na pogresnom mestu u pogresno vreme".
U ostalom...ti si komentarisao pre neki dan 1 moj video snimak,gde je snimljeno sa mob telefona,a i slika i ton nisu na zavidnom nivou...dao si komentar,a ja se pitam zasto?...znaci totalni kontrast od ovog sto zelis!!
Dovoljno sam pisao,i po 3-ci X kazem,da ako zelis to sto zelis,otvori novu DEMO temu,i bice vuci siti i ovce na broju!
mislim da ova tema zrela za jedan LOCK,jer mislim da bi bilo suvisno bilo sta vise komentarisati u vezi ovog!...pozdrav!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline  
Star 14.09.2010, 11:48   #16
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ vex

Citirao si moju rečenicu koja glasi "smisao svega je druženje i razmena znanja i iskustava" i rekao da "sve okrenusmo na sprdnju i zezanje"...molim te da mi to obrazložiš i pojasniš ovaj komentar jer se osećam prozvanim za nešto a nije mi jasno za šta? Hvala
 
Star 14.09.2010, 12:02   #17
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tema ispocetka nema smisla, kao da vidim da ce krene sve niz brdo...
armin je offline  
Star 14.09.2010, 12:57   #18
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ vex
Stvari su kakve jesu i zasada nece biti promena u demoima.
Hvala na sugestijama.....
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline  
Sledeći član vam se zahvalio milanceshow za ovaj koristan post:
goran07 (14.09.2010)
Star 14.09.2010, 14:06   #19
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@milanceshow: hvala na odgovoru,situacija je jasna,nema potrebe pisati o ovome.

@Vule: Nemam sta da ti objasnjavam,ne zelim da zbog tebe dobijem jos jedan ban.
Postovano sa mobilnog uređaja
Vex je offline  
Star 14.09.2010, 15:17   #20
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja ne znam kad je Vule ili bilo ko drugi na ovom forumu dao ban na konstruktivnu i racionalnu kritiku Moj dojam je da je tvoj odgovor upucen Vuletu kao da je on neki diktator i da drzi neku strahovladu Da nam objasnis sto si to napisao? Hvala
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije