Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2011, 07:55   #171
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ..

u Zg je u trgovini 24,000 kn PaX3 61

i drugi tjedan bi trebo bit moj.... heheheheh


e da za vasu info... euro je 7,3 kn
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2011, 20:55   #172
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Mala verzija ja 3200 a velika 3400 i to je prava cena u Sky,sutra idem sa kumom da uzmemo za njega Pa3x i prenecu vam vec uvece svoje utiske posto cu da je propustim kroz sake jedno 3-4 sata
I kakvi su prvi utisci?
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2011, 23:09   #173
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo utisaka i javljanja sa prve borbene linije
Kao sto sam i navikao kod Korga uvek je X serija sa 76 dirki kod mene izazivala odusevljenje na prvi kontakt,kako Pa1xPro tako i Pa2 a i Pa3x 76!Materjal i dizajn klaviajture je vrhunski,kvalitetni materjali i odlicna obrada,cvrsta,privlacna i kao sto rekoh Korgov sistem kad je X 76 serija u pitanju!Ne svidja mi se kod Korga sto svaki put promene raspored dugmica na novoj seriji i onda treba vremena jbg da se naviknes!To mi je prvo upalo u oko!Onda mi se ne svdja kakao je regulisana Favorite u User banka za stilove jer moras pritisnuti taster a stranice menjati na displeju dok je to kod keca i dvojke mnogo lepse jednostavnije reseno!Eto to mi se nije svidelo ali zato kad sam je upalio i kad sam pustio da cujem sound odmah sam zaboravio na te sitne nedostatke Odma se cuje razlika u zvuku u odnosu na Pa2,bolji fabricki drum kit,masniji bass i definisaniji zvuk sve u svemu!Listajuci opcije dolazi do izraza raspored i dodati dugmici i potenciometri!4 fill-a upp1-2-3 i lower se pale i gase na tasterima odmah povise dirki,potenciometri na gornjoj ploci za Mic,Harmony i efekte i jos mnogo sitnica sto dosta olaksava i poboljsava rad!Novi drum ambience drum kitovi su profi odradjeni i svi koji su imali primedbe na Korgov drum vise nece imati,opasno izlazi i moze se toliko dobro podesiti da vam bukvalno ne treba ni jedan drum sempl sa strane!Waves MAXX paket prebija i kad se ukljuci totalno menja zvucnu sliku klaviajture i nudi mnogo modulacija i podesavanja samog sounda!Posebno mi se svidelo sto se bubanj moze editovati detaljno u MENU-Track control sto mozete videti na donjoj slici koju sam postavio!Kad smo kod bubnja sam ulazak u Sound i Drum kit mi je odma privkuao paznju tim sto se na svaki element bubnja moze posebno podesavati Eq,znaci posebno Kick,posebno se daje snare i svi ostali elementi i moze se srediti bas onako kako ko zeli!Znaci savrsenstvo!Moze se davati posebno Hall ili neki drugi efekat na svaki element bubnja onoliko koliko zelis sto je jos jedno veliko i znacajno poboljsanje u odnosu na prethodne modele Vokalist me odusevio,ali bukvalno odusevio!Radi savrseno i moze se dovesti do savrsenstva!U mic opciji su ubacili DeEsser i odusevljen sam kako radi kao i compresor i eq stelovanja vokala!Mnogo bolji klaviri i rodes i jos mnogo dodatih boja koje stvarno odlicno izlaze!iVise mesta u User i Favorite bankama za stilove, duplo vise mesta za User boje i Drum kitove i jos nekih sitnih detalja koje sam mozda zaboravio da nabrojim!Sve u svemu odusevljen sam kako su odradili Korg Pa3x 76!TREBA CUTI I PROBATI a posle toga kupovina je neminovna Uopste nisam ni sumnjao po najavi Korga i po nagradi koju je pokupio ovaj aranzer na Namm-u ove godine u njegov kvalitet,jednostavno sam odusevljen novitetima u Korg X seriji!Evo nekih slicica i toliko u kratkim crtama od mene!Pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Displej.jpg (58,4 KB, 165x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Pa3x slika1.jpg (86,1 KB, 178x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Pa3x slika2.jpg (66,7 KB, 169x skinuto)
Highslide JS
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, Marco7, za koristan post:
Doce (08.06.2011), LAsER (26.05.2011), matrix_mo (27.05.2011), mirandess (27.05.2011), Nesha 70 (27.05.2011)
Star 26.05.2011, 23:30   #174
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zvuci interesantno. Hvala Marco na review-u.

Bilo bi dobro cuti i demo snimak jedan te isti SET na Pa2x Pro i Pa3x (wave plugin-ima)...
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
Doce (08.06.2011)
Star 26.05.2011, 23:34   #175
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nema sta,prebija kako radi!Totalno drugaciji sound tako da setove od Pa2 koje ubacite u Pa3 treba dosta srediti i doterati i menjati mnogo stvari!Ovaj je od mog kuma a moj verovano stize za 20-tak dana tako da za mesec dana ce biti snimaka sa svirki
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2011, 00:03   #176
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A moj marco7 nemoj me drazit zivota ti draga!!!!!!!!!! Malo malo, mi fali, al bas malooo!!! Da okrenem broj telefona i, i ja je.... narucim aaaaaaaaaaa meraka prijatelju sta je ovo!!! Svaka ti cast!

p.s. Ispricavam se, Emocije!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2011, 10:45   #177
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3647
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Marko, kakve su dirke, u poredjenju sa pa2x, 512mb je ram, ili je 256 prosiriv na 512?
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2011, 11:08   #178
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ljudi svi me pitate za dirke!Pa lepo je naglaseno da su dirke iste kao i na Pa2xPro od strane proivodjaca i te dirke su odlicne!Ja sviram godinama Pro seriju i ne smeta mi,ko hoce da na trke sa svirkom nek uze lepo workstation pa nek cepa!Memorija je 256 i vredi kao 512Mb i vredi kao 512!Sto se mene tice pola semplova koje sam koristio u Pa2xPro ima da pobrisem jer mi uopste nece trebati u trojci!Tako da su komotno mogli i da ostave 128Mb ne bi mi smetalo!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2011, 12:39   #179
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mogao si cisto kod kuma snimiti neki demo,da cujemo,malo taj ambience i wave plug in.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 27.05.2011, 13:52   #180
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nisam vala Neso iskreo da ti kazem hteo da gubim vreme na to!Cak nisam ubacio ni jedan ritam narodnjacki da cujem jer mi je fabricka postavka sasvim dovoljno rekla,cackao sam i stelovao fabricki bubanj,boje i to Demo cu da izbacujem kad stigne moj sint i kad ga ja sredim za moj rad ali sve u svemu opravdano najbolji aranzer na trzistu!Dovljno ti je ovo kad na svaki element bubnja mozes davati visoke,srednje i basove onoliko koliko ti zelis!Ambiance,zamah rukom i dinamiku,resonance i sve ostalo i na svaki element mozes posebno davati efekte!Licno ja kad radim neki aranzman kod mene je svaki element u Cubase-u na posebnoj traci i bukvalno se svo to moze odraditi u klaviajturi,znaci da zvuci studiozno a to je ono vrh sto je falilo i vise od toga nema veruj mi na rec!Znaci klaviajtura je MRAK!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije