Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2013, 02:28   #1261
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jesam ja usao u pogresnu temu ili ste vi skrenuli sa teme?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 02:46   #1262
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo vratismo se Neso.



Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Tranzit, nije mi jasno kako mislis na sound upgrade? koliko ja znam RAM memoriju na pa600 popunjavamo mi sami korisnici tako sto ucitamo set sa npr. pa800 koji u sebi ima vec sredjene sounde uradjene od semplova koji se pohranjuju u tu RAM memoriju...
Jesi li ti to probao na svom PA600 ?

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 02:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 03:19   #1263
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa jesam... u smislu da sam ucitavao setove i prebacivao boje koje su mi odgovarale praveci svoj set... nemoj da me shvatis pogresno, moguce da ja propustam nesto u sta si ti siguran sam vrlo dobro upucen, izvini na mom neznanju. Po mojoj logici, semplovi se nalaze u folderima "sound (user1,2,i dk) u samoj klavijaturi, i kada isprebacujem neke semplove koje pre nisam imao i popunjavam te foldere vidim tamo u informacijama da mi ostaje manje ram memorije... zar nije samim tim ram rezervisan za semplove sa kojima mi manipulisemo? Ili se ja negde grdno varam?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 03:33   #1264
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nesto tu ne stima ili se Korg ipak smilovao u posljednjem momentu a da sam ja to propustio iz nekog razloga, mada cisto sumnjam. Taj PCM User RAM je kod PA600 smisljen iskljucivo za Korgove pakete, bilo da su Styleovi, Performanse sa ili bez samplova. Jedan od tih njihovih paketa je vec u prodaji po cijeni od 145 eura pod nazivom Muzikant i podrazumijeva da ga moras skinuti sa Korgove stranice (nekih 40MB) ali da bi on uopste mogao da radi moras kupiti tzv. Dongle u obliku SD Micro Card. Ti u sustini placas SD Micro Card tih 145 eura koji je ujedno i Aktivator za Korgov paket. Sta se to kod tebe desava nije mi jasno i ponavljam, cisto sumnjam da je Korg u posljednjem momentu bio tako darezljiv za istu cijenu. Za mene nevjerovatno !!!!

Evo ti i link gdje mozes jasno da procitas o cemu se tu zapravo radi:
http://www.thomann.de/de/korg_pa_600..._sd_dongle.htm

Novo kod PA600 je tzv. Merging podataka kojim si u stanju da raznim njihovim paketima popunis tih 96MB User PCMa dodajuci jedan na drugi, sto u ranijim modelima (PA800) nije bilo moguce vec si pri uvodjenju slijedeceg Seta gubio onaj koji je bio vec u instrumentu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 03:56   #1265
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A, znam na sta mislis... Gledao sam video postavljanja te sd kartice gde se od obicnog pa600 dobija upgrade na musikant... ali ovo sto sam ti ja objasnjavao je itekako moguce, znaci upravo ta ram memorija kod pa600 moze sluziti i za pohranjivanje "domacih" semplova bez ikakve zabrane od strane korga... sto bi rekli, konacno se korg smilovao i dao nam da kombinujemo kako mi hocemo, a ne kako nam on uslovljava. I odatle je bilo svima (pa i meni) cudno otkud tako niska cena kod klavijature koja moze bez problema da parira korgu pa800 i da su joj ugradili 96 mb slobodnog rama ostavljenog nama na raspolaganje. I semplovi i loop-ovi, cak i oni semplovani padovi (kemal zavijanje itd...) su radili identicno kod mene na pa600 kao i na koleginom pa800, bas smo proveravali i uporedjivali. Ukratko, ta ram memorija mislim da ustvari moze da sluzi kako kome po potrebi, moguce i za popunjavanje expansion pack-ovima, ali i nama, domacim muzicarima za ubacivanje nasih semplova, loop-ova itd... Jedina je razlika sto ne mozes npr. direktno ucitati pojedinacni sempl, nego moras vaditi iz seta ono sto ti odgovara pa ubacivati u svoj postojeci set... znaci, mora malo vise pesaka da se radi
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 04:06   #1266
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom slucaju su programeri Korga napravili katastrofalnu "gresku" jer su sami sebi skocili u usta. Instrument koji je jeftiniji negdje oko 700 eura trenutno, je u sustini bolji. Velika sreca za korisnike ako je tako kao sto pises, a nemam razloga da ti ne vjerujem. Konacno su i oni uspjeli da izrade sami sebe. Ovo je za anale istorije muzickih instrumenata ili bar za rubriku "nevjerovatno ali istinito". Svi koji imaju PA800 pod hitno treba da ga se otarase i da kupuju PA600, pa jos i da im ostane novca.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 04:12   #1267
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe, tranzite, isto sam tako ja prokomentarisao pre par meseci... da je korg sam sebi skocio u stomak uradivsi ovaj potez... mislim da jos nisu svesni sta su uradili izbacivsi klavijaturu koja ima vise free RAM-a nego primera radi pa800 a znajuci koliko koja kosta. Pogotovo sto je pa800 na losem glasu zbog dobro znanih problema... Mislim, i pa600 je nova klavijatura, pa je rano govoriti o nekim ozbiljnijim problemima, ali eto, kod mene je vec pola godine i da kucnem u drvo, radi kao satic. U sustini korg je ovim modelom i njegovim mogucnostima popisao i sebe, ali i klavijature ostalih firmi u toj klasi.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 04:13   #1268
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ubacio neke stvari sam u vec postojeci set.Npr neke harmonike itd.Jedino ne kapiram kad gledam u User 1 ili 2,3 ima jos mjesta tamo gdje su ostali semplovi a kad hocu jos da ubacim iskoci mi maska i pise da nema dovoljno mjesta.To sam i sam mogao da se uvjerim kad idem na Sound Edit pa Menu pa onda na User Pcm Samples i tu pise da ima nekih 1.70 mgb jos..Onda sam Isao na prvu funkciju gdje se brisu ti PCM "Delete non-assigned User pcm sample"i kad sam ponovo pogledao imao sam nekih 14 mgb.slobodnog mjesta jos a nisam nista od prije izgubio od semplova..Kako sad to?Da li ostanu semplovi negdje iako ich obrisem ili kako?Jbt ubacio dva ritma i njegove semplove i sad opet sve puno hehe..Jel moguce da dva ritma zauzmu tih 14 mgb ako se ucitavaju na user mjesta?

Dakle moze da se ubacuje sve kao sto Yamahapassion rece
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 04:23   #1269
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedino sto mi pada na pamet je da su programeri nehoticno napravili propust i radi toga je moguce uvoditi sopstvene samplove jer sam potpuno siguran da instrument nije tako zamisljen, to jest taj njegov PCM User RAM. Cini se da se i te anomalije, koje Zeljko pominje, desavaju iz istog razloga, to jest radi "bolesnog" sistema. Treba biti oprezan sa uvodjenjem narednog Updatea koji bude izisao za PA600 jer se bojim da ce Korg primjetiti sta je "dozvolio" pa ce to sprijeciti. Jos uvijek mi nije jasno kako su mogli da naprave takav Lapsus jer definitivno je PA600 dosta bolji instrument od PA800 koji je jos uvijek aktuelan i proizvodi se, a skuplji je za 40%. Nevjerovatno !!!!

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 04:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 04:24   #1270
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zeljko brate, sta si ti radio kada si popunio 240 mesta za user sounde, i 128 mesta za dk kad pre brate mili.... ja ga imam pola godine a nisam jos ni user 1 popunio do kraja
Tranzite, zaboravio sam ti reci da pa600 npr. ima 128 mesta za drum kitove za razliku od pa800 koji ima 64 ja mislim... nisam bas siguran. i to je jedna dobra strana Sad razumes moju srecu sto sam sacekao 2-3 nedelje sa odlukom da kupim pa500. Taman je u medjuvremenu izasao pa600 koji mi je zapao za oko, i nisam se prevario hehe... a zamisli tek poredjenje pa500 i pa600 koji su maltene isti sa cenom...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije