Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.05.2013, 23:20   #1251
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard .....

i postavi i jednu gajbu piva...nek se i zeljko prosiri
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 25.05.2013, 23:57   #1252
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4958
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tranzit: a zna li se koliki je rom content kod bk5 i bk9?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 00:10   #1253
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od al bundy Pokaži Post
QT??
mozes li postavit njegov set originalni na download?..ide li to uopste?
ima dobrih tarabukica za iskoristit.
Druze imas na cd-u koji je dosao uz klavijaturu nekih turskih setova i tarabukica i drum kitova..Mozda je To to sto ti treba.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 00:57   #1254
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
@Tranzit: a zna li se koliki je rom content kod bk5 i bk9?
Roland ni za jedan od njih ne daje zvanicnu specifikaciju o velicini Samplig ROMa, pa to cak nije poznato ni saradnicima. Medjutim, po inerciji razvoja instrumenata tog tipa kod Rolanda, bi BK-5 i BK-7m mogli imati isti Sound Chip kao i Sonic Cell, sto bi znacilo da i oni rapolazu sa 128MB ROMa adekvatno 44.1kHz/16Bit PCM samplovima (inace je taj ROM komprimiran pa je u stvarnosti dosta manji). Ovo mi je prije kraceg vremena i potvrdjeno, sasvim slucajno i iz zvanicnih krugova. Kod BK-9 je situacija nesto drugacija, nemam pouzdane informacije, pa je najvjerovatnije da je njegov ROM dosta prosireni GW-8 Sound Chip (koji sigurno bazira na 256MB samplova) i moze se samo nagadjati koliki je u stvarnosti. Sa obzirom na prilicno visoki kvalitet i veliki broj Multilayer sounda, ROM BK-9 nije mnogo ili uopste, manji od ROMa Tyrosa 4 ili PA3X, sto bi iznosilo i do 500MB, opet komprimiranih a adekvatno 44.1/16Bit PCM samplovima. Izrada i programiranje Sound Chipova je najdelikatniji i najskuplji dio posla kod izrade jednog instrumenta, pa proizvodjaci vrlo cesto i u pravilu, za nove instrumente, koriste svoje vec postojece Sound Chipove, pa tako i u ovim slucajevima s tim sto je Roland kod BK-9 morao ipak da pruzi nesto vise i tako ostane konkurentan. Jedno je sigurno, a to je da se direktnim poredjenjem GW-8 i BK-5, odnosno BK-7m vrlo lako i brzo moze cuti izvjesna kvalitativna razlika u korist GW-8, kao sto se i poredjenjem GW-8 i BK-9 moze cuti takodje razlika ali ovog puta u korist BK-9.

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 01:01 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 01:10   #1255
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Jedno je sigurno, a to je da se direktnim poredjenjem GW-8 i BK-5, odnosno BK-7m vrlo lako i brzo moze cuti izvjesna kvalitativna razlika u korist GW-8
Koliko ja čujem BK5 ima bolji sound nego GW8

I onako odesmo mi van teme...
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 01:13   #1256
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slabo cujes, nikada 128MB ne moze biti kvalitetnije od 256MB, pogotovo kod istog proizvodjaca !!!! To "bolji" je vrlo diskutabilan izraz kada je kvalitet sounda u pitanju. Sta je "bolje"... i koliko je to subjektivno ?????

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 01:14 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 01:23   #1257
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4958
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti Tranzit za ove informacije, i razmisljao sam otprilike tom logikom, sto je klavijatura novija i skuplja da mora da ima i mnogo veci rom content i samim tim i kvalitetnije fabricke semplove, mada stvarno na zvanicnim stranicama ne pise sa koliko roma raspolaze koja klavijatura (bar ne za ove novije modele) a sad znam i zasto... politika kuce... A nismo se mnogo udaljili od teme s obzirom da sam hteo prosto da uporedim kolicinu ROM contenta izmedju PA600 i nekih rolandovih modela, pa mu otprilike dodje na isto sto se tice same fabrike, jedino je pa600 u blagoj prednosti zbog dodatnog RAM-a, sto i nemora da bude prednost ako muzicar ne zna da iskoristi.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 01:29   #1258
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Djelovalo mi da kao i kod digitalnih kamera Mpx ili kod grafičkih kartica veličina memorije MB, ne govori puno o kvalitetu samog uređaja, tipa digitalna od 16Mpx ne mora značiti da pravi bolje slike od digitalne od 10 Mpx ili grafička od 512 MB ne mora značiti da je bolja od 256 MB, ta veličina tu ne igra primarnu ulogu, ali je jedan dio cijelog ka boljem.


Pa sada kada čujem https://www.youtube.com/watch?v=6OL541hwa-0 i dalje mi zvuči Bk5 bolji po sound-u, džabe što GW8 ima veći ROM.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 01:29   #1259
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpuno si na krivom putu. Kod muzickih instrumenata a pogotovo kod jednog te istog proizvodjaca, velicina ROMa direktno utice na kvalitet sounda. To se nikako i ni na kakav nacin ne moze porediti sa kolicinom MegaPixela kod digitalnih kamera. U sustini to je najveca zabluda koja uopste vlada medju balkanskim muzicarima. To zaboravi sto prije jer u ovoj bransi to ne pije vode. Kvalitetniji sampl je odmah i veci sampl (jer je uglavnom duzi) i kvalitetniji sampl ima uglavnom i veci raster pa je opet i radi toga veci, a na kraju i veci broj Multilayer sounda opet trazi veci broj samplova. Kako kod uzmes taj pojam u razmatranje, dolazis do neminovne cinjenice da veci sample ROM automatski znaci i kvalitetniji Sound i to bez izuzetka. Naravno, sve pod uslovom da su samplovi vrlo ozbiljno odabrani i obradjeni, u sta kod vodecih proizvodjaca ne treba sumnjati.


@yamahapassion
Taj RAM kod PA600 zaista moze da bude prednost iako je, za sada, predestiniran iskljucivo za Sound Upgrade od strane Korga. Istu politiku vodi i Yamaha sa svojim S950 a sve se svodi na to da se korisniku otme novac, prvo za instrument a onda i za dodatne Sound Pakete koje taj korisnik mora da kupi opet od proizvodjaca. Vrlo inteligentno !!!!!

Promijenjeno od tranzit (26.05.2013 u 01:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2013, 02:19   #1260
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4958
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit, nije mi jasno kako mislis na sound upgrade? koliko ja znam RAM memoriju na pa600 popunjavamo mi sami korisnici tako sto ucitamo set sa npr. pa800 koji u sebi ima vec sredjene sounde uradjene od semplova koji se pohranjuju u tu RAM memoriju.. ili se ja varam? Nije bas isto kao kod yamahe kod koje te uslove da kupis jednu expanziju i sto dobijes dobijes... ja ovde mogu da od vise setova kombinujem jedan prebacujuci semplove koje mi se svidjaju itd... nadam se da razumes sta hocu da kazem, i nadam se da ja pravilno razmisljam, ili ima nesto sto ja ne znam?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije