Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.11.2008, 01:00   #11
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovaj snimak sam gledo mjesecima unazad...
I zašto se sad Perici digoK da ovako ponižava Mileta?
Ljudi bez veze se započinje ova tema,jer jedna će strana vući u jednu smjer a druga u drugu...
SEJO---Da nebi ispalo da te prozivam,NE ZNAŠ brate cjele priče i nisi kao i ja provodio satima pričajući sa dotičnim gospodinom SAVOM BOJIĆEM kojeg volim i poštujem više od sviju gitarista...Čovjek mi je ispričo neke stvari koje neću NIKAD javno iznositi jer sam dao rječ,ali po onome što sam čuo NIJEDAN normalan čovjek nebi prihvatio suradnju s ostalima...SAMO kao izuzetak ostaju KEMAL i ŠEMSA koji su bili prisiljeni zbog rata da napuste JuVe inače ga po mom nebi nikada,i Jašar koji hvala dragom Bogu dovodi sa sobom moga najvećeg idola Baneta Vasića...Inače spomenuo si da poslije odlazka Perice propo melos JuVe.---NIJE DRUG...Po tvom jeste ali oni albumi Sinana,Jašara,Srećka,Snježane,Indire i ostalih su meni bolji čak od onih albuma do 1988-me od kad je Pera počeo da koristi onu malu ubicu CZ-ja i T3...Inače da si se udubio u pjesme koje je sviro Bane,čuo bi bar za 60% jaču tehniku svirke i improvizacije nego kod Perice...Pazi,Perica je imo opasno slatku ruku,ali je bio mnogo pohlepan za uspjehom pa je zato i otišo skupa sa Draganom od JuVe a mogo je još više da se pokaže u JuVe kući jel je bio jako plodan i nadaren muzičar...Inače da ne nabrajam sad sve pjesme,BANETOVA tehnika i onaj prepoznatljivi zvuk Rolandovog saxofona,Clavi,itd jednostavno ja ga obožavam a za improvizacije koje je pravio sa svojom Scandali da ne spominjem...Eto poslušaj na primjer pjesmu EVO TI RUKA VODI ME ili GORI VATRA LJUBAVNA od Indire (u prvoj je impro UBITAČAN) dok kod druge je tako slatko odsvirana pjesma da nema te kritike da ne valja...Samo slušaj sad ovo novo što izlazi iz Juve...Jedino me oduševila pjesma SAMO JEDNOM SRCE VOLI od Lileta i IDEM PRAVO U KAFANU od Kukija (mnogi kažu da sam lud što sam izabro te 2 ali ja već imam svoje razloge zašto je tako),a kod ostalih nema ni trilera ni tehnike,ama baš ništa-jednostavno NIJE to ono što JuVe zna da radi...Eto sad očekujem kad Jašar dovede Baneta da će SVIMA da pokažu đavla i da potuku sve izdavačke i muzičke kuće,jel po onom što sam vidio na snimcima Baneta Vasića---Ima da bude BUUUM!Eto previše sam se razpiso ali nema veze,tema je otvorena za sve komentare...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...

Promijenjeno od Alix (24.11.2008 u 01:05 sati)
Alix je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2008, 01:19   #12
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Alix,suvise si pristrasan i subjektivan.

De otvori malo oci i vidi gde su i kakvu muziku sada rade:

Sava Bojic,Bane Vasic,Mile bas,Perica Zdravkovic.

Ja cu biti sada subjektivan i reci da ovome zadnjem bi svi da donesu vodu...

al ga ne mogu stici.

PS: Pozdravi Savu!!!

Promijenjeno od vlaxxy (24.11.2008 u 01:21 sati) Razlog: zajebao sam se oko Save :D
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2008, 01:46   #13
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alix

Nemas ti mene sta da prozivas,nego ti imas pravo da pises po svome a ja
da pisem kako ja mislim,osjecam,koliko o tome znam,koliko sam informisan i
naslusan.Dakle bez izmisljanja i neistina,bilo kakvih,nego onako kako je.
Posto ti mislis da zaista sve zivo znas o JU-VE,a ja mislim da nije tako,onda
ne mozes biti objektivan.
Ja nisam provodio sate pricajuci ni sa jednim clanom JV.Ja sam to pratio
od postanka do kraja,bez obzira svidjalo se to sve meni ili ne.I ja to gledam
malo drugacije-znaci,nepristrasno.
Nikad nisam imao nekog idola,jer taman kad pomislim da je neko vrh,pojavi
se neko bolji.Tako je to i u muzici i u zivotu.
Period sa Banetom Vasicem,istina je,donosi bolju tehniku svirke na sintu i
harmonici,ali ja taj period posmatram iz drugog ugla.Iz ugla tiraznosti(prodaje
audio izdanja) i popularnosti.Moze jedan covjek improvizovati,razvaljivati
po instrumentu,ali to nije komercijalno.Projekat JU-VE je bio tipican
komercijalni projekat-da svojim nacinom svirke i odabirom pjesama privuce
siroke narodne mase.I u tome su uspjeli u periodu sa Zdravkovicem.I onda
se po mom licnom misljenju gubi identitet JU-VE u izvornom obliku,kako je
zamisljen....itd.
Treba obratiti paznju na cinjenicu da je istina samo jedna.U JU-VE su bila
glavna trojica muzicara i pet pjevaca.Svako od njih moze ispricati svoju istinu,
pa da dobijemo mozda,osam razlicitih verzija.

I da ne budem krivo shvacen,posto vidim da se pise da se misli da je neko za a neko protiv.Ja nemam nista protiv te vrste muzike,ni tih ljudi i sto se mene
tice neka se okupe sutra,ako imaju INTERES.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2008, 02:04   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

TO sad šta rade ljudi to je drugo...
Međutim taj "grandovski" i "glodovski" stil kojeg svi preziremo i pljujemo radi dotični Perica Zdravković...Isto i pjesma JAČI NEGO IKAD meni ne valja apsolutno...Jel to taj "poklon" kako Dragana naziva slušaocima Južnog Vetra?Vala nije nit će biti jel nema ni 1% onog melosa...A što reče Sejo upala prodaja i ostalo---Pa kako neće kad je ovaj prokleti rat sve rasturio pa normalno da je svakome upo promet,to je logično...Premda ruku na srce,material kojeg je radio Perica do 2000-te godine---VRHUNSKI...Iako sam bio uvjek pristaš "južnjaka" ne mogu poreći da ne obožavam albume Nine,Dragane,i ostalih jel je material vrhunski odrađen iako nije JuVe stil,ali opet nije to prolazilo kao onaj stari JV...A najžalosnije od svega ovoga je činjenica da sa ovakvom tehnologijom kojom raspolažemo niko ne može ni prismrditi onim "kantama" kako to nazivaju neki...Slično je i kod ostale muzike...Za mene su najbolje rock grupe svih vremena DIVLJE JAGODE i BJELO DUGME (jagode na 1.mjestu)...I danas slušam današnje "rokere"...Ama nema brate ni 10% one kvalitete,pa te pjesme jagoda ili dugmeta imaju dušu,ljudi su imali nevjerovatan odjećaj za solaže,fošpile,akorde...Nemoguće da danas narod ne može NIŠTA da odradi kvalitetnije ko prije 10-20 godina...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2008, 04:31   #15
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Alix...pozdravi Savu i od mene...bas ga dugo nisam video...

P.S. nisam jos procitao tvoj komentar na demo koji sam postavio?

Promijenjeno od Vule (24.11.2008 u 05:18 sati)
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
god, juzni, novu, svirka, vetar


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije