Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.10.2008, 15:27   #11
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Donekle sam resio problem uz pomoc ASIO4All drajvera,malo sam smanjio kasnjenje pa moze da se kaze da je zadovoljavajuce.Napravio sam i tercu za sada samo C-dur i svirao na pomenutoj konfiguraciji a pritom sam posmatrao koliko je procesor opterecen -NE prelazi 30% tako da toliko o njemu.Mislim da je glavni problem integrisana muzicka ali kao sto sam reko ASIO drajveri resavaju problem.
@jaskonet
Vaxter je vec napravio program o kome govoris ali ga je izgubio sa svim podacima na jednom hard disku.Imas posebnu temu "AILU sta je to" u kojoj imas sve o ovom programu i tercama kao i o primedbama i sugestijama kako da se pomenuti program poboljsa.Postoji i demo verzija tog programa koju mozes skinuti i probati(link je tamo).Kad sve to proucis onda mozemo dalje da se konsultujemo o eventualnim problemima i nacinima kako da se napravi bolji i funkcionalniji program.
Videces da je glavno ostaviti korisniku da sam kreira terce to jest da se omoguci tuning svakog od 12 tonova posebno i da to snimi kao konfiguraciju koju kasnije samo bira iz programa.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 21:18   #12
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4950
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E vidis, ja mislim da je glavna prednost programa FM8 bas to smanjenje latence. Ja sam u startu isto prvo instalirao FM7 program i kasnjenje je bilo ocigledno, cak i sa ASIO drajverima, a kad sam instalirao FM8 radilo je bez problema i bez ASIO drajvera. Sto je tice konfiguracije ja eksperimentisem na jednom starom racunaru iz 2003 godine, sa 512 RAM-a, integrisanom zvucnom karticom itd... a imam jednu staru klavijaturu koja mi sluzi kao MIDI kontroler, i kad sam probao da pravim terce pravio sam preko tog virtuelnog rack-a brainspawn forte ubacivao dve FM8 boje i probao da pravim, i nije bilo problema sa kasnjenjem zvuka. Ako budes hteo sa tim da probas (FM8), javi mi se da ti dam link. Pozz
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2008, 21:38   #13
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Okej mada imam opet nekih problema.Posle malo duzeg vremena sviranja opet se poveca kasnjenje,iako nema povecanja opterecenosti procesora.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2008, 16:55   #14
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve zivo mozes napraviti u Kore2 naravno i terce, i kombinujes kao u Tritona tj. COMBI... Uzmes 8 npr vsti i sve to u kore2 spojis u jedan zvuk tj kombinaciju, naravno ako cete bas ovoliko vsti treba jaka sprava. Za kontakt2 sam odavno postavio post kako se prave terce, znaci otprilike isti princip... Tako mozes napraviti u ovome dx11 preformanse a ne single jer fm7 ili 8 nema kao dx11 preformance nego samo single boje. poz
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2008, 18:22   #15
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eeeeee ali vidi ovo za Kore2:
System Requirements Mac OSX 10.4.x, G4 1.6 GHz or Intel Core Duo 1.66 GHz, 512 MB RAM, Win XP / Vista (32 Bit), Pentium / Athlon 1.4 GHz, 512 MB RAM, USB Port

A FM7 radi na intel 600MHz,jeste da me malo zeza,ali cilj je sa sto manje ulaganja dobiti sto vise.Mada licno, mrzim te trgovacke fore koje nam prodaju svi proizvodjaci klavijatura pa i programa a sve u stilu "evo ti konzerva ali kljuc je kod mene" i obratno.
Takodje mrzim i glomazne programe sa hiljadu nepotrebnih funkcija a uz to velicine nekoliko GBajta.Siguran sam da ce te se sloziti sa mnom da su najgenijalnije stvari ujedno i najjednostavnije.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2008, 23:13   #16
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Terce za FM7

Malocas sam postavio na download terce za FM7 Native instrument soft sinth.Posto program nema mogucnost da svira dve boje znaci ja sam radio samo tercu dok prva moze da ide sa sintisajzera ili kao sto je kolega objasnio uz pomoc Brainspawfortea otvoriti dva puta FM7 pa sa jednog prva a sa drugog terca.Terce su radjene za durske(ujedno se mogu koristiti i za molske-intervali) lestvice a ima i par orijentalnih pa uzivajte.
Ovom prilikom bih zamolio sve kolege koje imaju iskustva sa vst instrumentima da otvore temu u kojoj ce biti svi naslovi programa sa kratkim instrukcijama a koji se mogu koristiti i na slabijim racunarima.Jednom prilikom sam postavio pitanje u vezi VST-a koji koristi Windowsovu wavetablu a koji ima mogucnost da se programira slicno ili bolje od FM7 pa eto ko zna nek izvoli.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2008, 13:40   #17
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I bas niko nista ne zna o VST programima za sirotinju?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fm7, terce


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije