Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2012, 23:22   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se mene tice, mogao bi, ama sacekaj ipak da to sve vidis i cujes (jedino, moze biti da neces moci da cekas da ga prodas vec ces da ga poklonis... ).
tranzit je offline  
Star 18.09.2012, 23:25   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Radni a i sluzbeni naziv je Trans Audio (dodaci uz taj naziv zavisice od pojedinih modela) a jedini distributer na ovom bijelom svijetu ce biti yu-midi shop. Toliko o nominalijama. Sto se tice tvojih prijedloga i zelja u vezi sa tim editorima, sve ce to biti ali daleko, daleko kvalitetnije i detaljnije, toliko kvalitetnije i detaljnije da ne mozes ni da predpostavis. Odprilike ovako, kada saberes sve najbolje sto mogu top hardver aranzeri, to je tek recimo, samo 20% onoga sto ce biti u stanju da uradi Trans Audio, ako ne i manje (veoma, veoma skromno poredjenje i to bez ikakve sale i pretjerivanja).
Uopće ne sumnjam da će i biti tako kako kažeš.
Ne mogu vjerovati da si predvidio i modularni prikaz glavnog ekrana. I da se slova za nas čorave mogu povećati po želji? I još k tome staviti slikica žene na pozadinu?
Šala na stranu, pređimo na tekuća pitanja. Koliko će papirantih novčanica koštati taj monstum? Plus minus, neka okvirna cijena ....
casper je offline  
Star 18.09.2012, 23:29   #33
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bilo bi dobro kad bi to moglo da dodje u vidu nekog modula sa touch screen-om,velicine,sta znam,kutije od cipela,pa da se putem midi kabla spoji na bilo koju klavijaturu,stim da su sve komande na modulu,a da klavijatura sluzi samo za klavijaturu?!#$?? iskomplikovah...znaci npr da ubodem neku midi klavijaturu sa extra dirkom,ili jos bolje xp30,i vozi.Znam da to vec postoji kod drugih proizvodjaca,al eto
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.
mladenkom je offline  
Star 18.09.2012, 23:31   #34
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper

I te slike cemo nekako da uguramo ako je bas stalo do njih Sa cijenom polako, to je jos u racunovodstvu Bice u svakom slucaju primjetno povoljniji od hardver top aranzera. Za sada samo toliko mogu da kazem, a i ne bih zelio da se ova tema pretvori u cjenkanje. Cijene ce biti poznate kad za to dodje vrijeme a i vrlo uocljivo okacene na prezentacionom materijalu ovdje na yu-midi shopu.






@mladenkom

Mladjo mislim ja na tebe, taj model je vec predvidjen a vjerovatno ce se bas on prvi pojaviti.

Promijenjeno od tranzit (18.09.2012 u 23:34 sati)
tranzit je offline  
Star 18.09.2012, 23:51   #35
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nadam se da ce se, kada dodje vreme, odrzati negde neka live prezentacija? Ako je u planu,obavestite sto pre da probamo da se organizujemo na vreme ,vidimo situaciju na licu mesta , i naravno, upoznamo i druzimo Najave su vrlo smelo-samouverene (u startu da se ogradim- ni u sta ne sumnjam) ,tako da me cela prica vrlo zaintrigirala,moram priznati,tako da cu pomno pratiti sva buduca desavanja vezana za Trans Audio.
Dodato:
Da dodam jos neke meni bitne stvari vezane za naslov teme:

-ribbon controller
-kvalitetan portamento
- da samo sabiranje traka u celinu bude zdravo,da se ne guse trake jedna u drugu,kao sto se to sa aranzerima danasnjice desava
-ako je to uopste moguce,dodavanje efekta na svaku komponentu bubnja pojedinacno,ili ne mora na bas svaku ,na bass nogu i dobos
-da ima mali boot time ,do max 2 min (sto manje-to bolje,naravno) nezavisno od kolicine semplova
-sad,da ne lupam,ne znam pojedinosti,nisam bas ni procitao sve predloge,mozda sam i ja neke ponovio,ali bila bi perverzija ako ce to biti neki "OS based" workstation, da cita formate svih poznatih brendova,da se konacno vise prevazidje compatibility... Ja licno ovo trenutno dozivljavam kao Sci-Fi ,ali nisam bas u toku sa tim,mozda je i to softverski sada prevazidjeno.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja

Promijenjeno od Vex (19.09.2012 u 00:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vex je offline  
Star 19.09.2012, 00:33   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo dobro znam da su najave veoma samouvjerene i smjele ali za to postoje zestoki razlozi u koje ces imati prilike da se uvjeris.

Tvoji zahtjevi u vezi sa aranzerom su uglavnom vec ispunjeni.
- ribbon controller jos izabiram ali mislim da cu naci odgovarajuci
- portamento je najviseg kvaliteta i to sa raznim namjenama (synth, real soundi)
- audio sabirnica je studijskog kvaliteta i daleeeeko iznad onih koje se ugradjuju u hardver instrumente
- ne samo da je moguce dodavanje efekta na svaku komponentu bubnja vec je tu i EQ i Release Time i Pitch za svaku udaraljku ali bas svaku.
- boot time kompletnog sistema, sa sve 100 GB samplova je kraci od 40 sekundi
- podrzani formati ritmova su Roland, Korg, Yamaha, Wersi i Ketron kod jednog od modela aranzera a kod drugog modela ce biti Ketron, Yamaha Korg i Roland
Nije to vise Sci-Fi, cak ce biti moguce oponasanje (soundom) Ketrona i Yamahe (kome je bas stalo do toga), pored normalnog sound enginea Trans Audia od onih 100 GB ROMa.

Promijenjeno od tranzit (19.09.2012 u 00:34 sati)
tranzit je offline  
Star 19.09.2012, 00:46   #37
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sta da kazem osim da cekam da zavrsite zapoceto i u zdravlje !
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 19.09.2012, 00:52   #38
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega tranzit ti se izgleda spremas da opasno pomrsis konce velike vodece trojke u izradi klavijatura...u to ime,imas svu nasu podrsku i pomoc ako je potrebna...
Milan$ je offline  
Star 19.09.2012, 01:12   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam ja njima konkurencija Milane ama nisu ni oni meni. Vazno je da oni koji se budu odlucili za Trans Audio budu zadovoljni a to ni Korgu, ni Yamahi, a ni Rolandu nece napraviti ni najmanju boru na celu.
tranzit je offline  
Star 19.09.2012, 02:01   #40
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
- boot time kompletnog sistema, sa sve 100 GB samplova je kraci od 40 sekundi
E ovo je najskuplje
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije