Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2009, 23:25   #1
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4091
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije mi namera da ga isprovociram nego da mu stavim do znanja da ne obavlja dobro svoj posao. Ismeva nekog ko ne zna i onda kaze "Dajte malo ozbiljnosti".

A to sto je duplo stariji od mene...To je u ovom trenutku nevazno...Imam valjda ovde i ja pravo glasa, ili samo treba da cutim i uvlacim se svima u dupe kako bih opstao?
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2009, 03:22   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.820
Downloads: 1061
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 290 puta u 214 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da, imash pravo glasa, samo shto je ispalo da vi, omladinci, ne samo da imate pravo glasa, nego i vishe od toga.
Ti si prvi od onih kojima je mnooogo stvari oproshteno.
Pod jedan pisanje u prazno, tj. meshanje u stvari o kojima nemash pojma, a postoji jasno pravilo o tome, pod brojem 4.
Takodje, pokushaji farbanja ljudi sa demo snimcima.
Jedan snimak u kome se chuje jedan stil i stupanj razvoja sviranja, a onda neshto sasvim drugo.
Razumem ja i hormone i sve, kao shto sam se i tvog druga Milana trudio da razumem, ali neke stvari prevrshe meru.
Za te kile cu ti se javiti za koji dan, u to i ne sumnjaj!
Ovo vazi za sve omladince!
Nekima sam skrenuo paznju, i oni su to shvatili i prihvatili, ali izgleda da ti necesh,
Chak i pored nekoliko upozoravanja, kada je i Milan hteo da bude "veliki"!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2009, 09:04   #3
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 43
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard MIDI kupovina

Postoje razne vrste midi kablova.U zavisnosti sta povezujes onda ti takav midi kabal i treba.Ako ti nemas kompijuter ,onda ti treba jedna vrsta kabla a to je kabal koji je sa obe strane ima isti JACK sa 5 PIN-ova.I treba ti jedan komad.Ako opet zelis da saljes podatke sa kompijutera u XP30 onda ti treba sasvim drugaciji kabal i to onda zavisi od same muzicke karte koju imas u kompijuteru.Vecina tih kablova za kompijuter tj za muzicku kartu su isti bar je dosad bilo tako ali ima i izuzetaka kao na primer jedna od muzickih karti koju ja imam a to je Creative Labs X-fi koja jednostavno nije po standardu i zahteva kupovinu totalno drugacijeg MIDI kabla (nisam ga nikad kupio jer me takva situacija sa promenom standarda totalno iznervirala).Tako da ti savetujem da se prvo raspitas koji kabal treba za tvoju karticu.Ti kablovi za kompijuter se razlikuju od ovog obicnog po tome sto je na jednoj strani Joystick Port Connector a na drugoj dva kabla sa Jackom od po 5 PIN-ova za MIDI IN i MIDI OUT. I jos jedna stvar ako ti zelis da saljes podatke i sa kompijutera u XP30,i sa XP30 u XP30 onda nema potrebe da kupujes dve vrste kablova vec bi mogao softverski na kompijuteru da upalis MIDI THRU i tako povezes 2 kom XP30 sa kompijuterom sa kompijuterskim kablom.Inace ne znam kolika je cena ali mislim da jos uvek postoji znacajna razlika u ceni izmedju kompijuterskog i obicnog MIDI kabla.Tako da nije svejedno.A to gde se moze kupiti zavisi gde zivis.
A sto se tice Teslinog komentara mislim da je boja i te kako bitna u odredjenim situacijama.Necu navoditi sve primere ali evo jednog od interesantnijih:Ako se kabal nosi na svirku da se povezu dve sprave onda je bitno da bude odredjene boje nekad zabog uklapanja u okolinu a nekad zbog uverenja da odredjena boja moze da bude talicna za baksis.Kao na primer CRVENA.Moj drug samo nosi CRVENE kablove.

Promijenjeno od bandza (12.04.2009 u 09:08 sati)
bandza je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio bandza za ovaj koristan post:
dabu1 (20.02.2013)
Star 12.04.2009, 10:42   #4
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 57
Postovi: 316
Downloads: 494
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za povezivanje sa kompom može da kupi i kabal USB-Midi (IN OUT) ,i može ga povezivati bez muzičke kartice ,sve zavisi za koju namenu mu treba
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije