Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.10.2008, 14:07   #1
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 333
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao prvo,po meni ovo treba da se spoji sa onom prvom temom o JV,jer nikakve posebne nadopune nisu potrebne.Dovoljno je na jednom mjestu.
Meni licno ne smeta,ali nekome mozda ide na zivce.

Citat:
Originalno postovano od Manac79 Pokaži Post

hajdmo da potpisemo peticiju i da ga vratimo u juzni vetar pa da juzni vetar bude kao nekad
Pa zar mislis druze,da muzicari zive od peticije.Djeluje mi kao iz djecije bajke,sa sretnim zavrsetkom.

Citat:
Originalno postovano od Sholim Pokaži Post
Dosao je Bocek koji je vrstan gitarista i ne bih mogao da se odlucim koji je bolji.
Ovdje se nema sta odlucivati.Ko je imalo pratio muzicku scenu,zna valjda odgovor.Uporedjivanje je apsurdno-Bocek je bio vanserijski gitarista.

Citat:
Originalno postovano od Sholim Pokaži Post
Posto se Jasar vraca u JV i dovodi sa sobom Baneta Vasica ocekujem preporod juznog vetra i ponovni boom.
Ne ocekujem nista,i ne vjerujem da ce se ista znacajno dogoditi.
Jasar je u silaznoj putanji vec odavno,a Bane Vasic je dobar muzicar ali
ne i kompozitor.

I na kraju,zaista ovo sa peticijama i nekim drugim komentarima o nekom bombasticnom ponovnom okupljanju i povratku,djeluje prilicno djetinjasto.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 21:54   #2
Sholim
Početnik forumacije!
 
Sholim's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 0
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Sholim befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sholim pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@BasariStudios

Da basari u kontaktu sam sa njima, brinem se o sajtu itd..
Moram da razjasnim gluposti tipa da je Sava bio zatvoru itd.
Netacnosti moraju da razjasne a za misljenja, svako ima svoja i tu se ne vredi raspravljati.

@sejoroland

Slazem se da je Bocek vanserijski gitarista naravno, ali ne znam koliko si upoznat sa Savom Bojicem. On se ne bavi samo narodnom muzikom, svirao je u rock sastavima zatim Jazz, grcka muzika itd. Ima dosta instrumentala tako da je i on jedan od jacih gitarista od starije garde uz Tocka sa kojim je odrastao.
Naravno svako ima svoje misljenje i ja postujem i tvoje u vezi vetra i Jasara.
Sholim je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2008, 04:14   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 682
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da bi i meni drago bilo da se vrate, ali jednostavno Mile bas ne zeli kontaktirati s nikim iz bivseg sastava i to je to. Juzni vetar ne zivi, on zivotari, pjesme su smijesne, sad im kao rejting drzi Adela, ali niko i to i ne slusa. Juzni vetar ce se ugasiti za koju godinu. A to je bilo najljepse doba muzike u nas na Balkanu. To je bilo razdoblje kada se u dotada sumadijske i srbijanske melose dodavao dasak orijentala. Dakle mozemo reci da je Juzni vetar uveo orijental u narodnu muziku te jos neke elemente koji se prije u narodnoj muzici nisu ni u snu mogli zamisliti. Jednostavno mislim da su sve legendarne stvari i stvari koju su ostale zapamcene dogodile u 20. stoljecu, to stoljece je bilo legendarno. Mislim da se takva revolucija kao Juzni vetar vise ne moze dogoditi, iako "nikad ne reci nikad", ja se nadam da ce se neko pojaviti ko ce napraviti nesto slicno kao Juzni vetar. Medjutim evo svima vama govorim, da se pocnu izradjivati tako kvalitetne pjesme kao prije u JV to NE BI BILO MNOGO SLUSANO. Jer danasnja omladina, dakle moji vrsnjaci i mnogi drugi slusaju grandove muzicke proljeve i ostalo. Za jedno 15-20 godina ce se narod sigurno zasititi toga, pa bi to vrijeme bilo najpogodnije za obnovu JV. Pozdrav svima


MARNEL
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dopuna, juzni, vetar

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije