|
|
Početna | Registracija | Pravilnik i ČPP | DONACIJA | Lista Korisnika | Društvene Grupe | Kalendar | Pretraga | Današnje poruke | Markiraj sve Forume kao pročitane |
Mixeri Sve o miksetama |
![]() |
|
Alati tema | Display Modes |
|
![]() |
#1 |
Kao kod kuće
|
![]()
rrahmanjinov one poslednje koje sam spomnuo nisu digitalni.
Beriindzer koliko ja znam ima samo dva digitalna miksera,a to su stari DDX3216 ili ti 1632 i novi x32 koji mislim da jos nije u prodaji ali mozda gresim. |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |
Banovan!
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.122 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
![]() |
![]()
Jeste, u prodaji je od skora, po cijeni od nekih 2.350 pa do 3.200 eura. Jos se nisu usaglasili sa cijenama pa varaju narod.
Dodato: Citat:
Promijenjeno od tranzit (11.02.2012 u 00:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Početnik forumacije!
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
![]() |
![]()
Taj X32 izgleda dobro - bice interesantno vidjeti kakav ce biti u poredjenju sa Presonusom Studiolive 24 koji je sad mislim svuda naprodavaniji mixer, bar je tako ovde u Njemackoj. Sto se cijene tice bice u istoj klasi. X32 nudi malo vise gledajuci brojeve, ali ostaje da se vidi kakav ce biti zvuk, tu Presonus ima dobre karte.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Ovaj baš voli da kuca
Registrovan/a dana: 18.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
![]() |
![]()
Ja sa tim "agresivnim" kolegama mogu da pričam o snijegu, recesiji, Đokoviću i svemu drugom osim o muzici i kvalitetnom tonu! Jednostavno iskoristiš blagodeti interneta, edukuješ se, pitaš, tražiš, slušaš i onda te ti isti "mudroseri" zovu da pitaju na koliko sati stavljaš bas na mikrofonu, koji reverb koristiš, kako ti se ono zovu zvučnici koje si nabavio i sl. jer su preslušali snimke ili su bili na nekoj tvojoj svirci ili im je pak neko pričao.
![]() Digitalni mixeri nisu budućnost, oni se već sadašnjost samo se treba osloboditi stereotipa i hrabro širiti vidike! P.S.Skoro viđoh u oglasu DDX za 1100km(550€)
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš??? |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Početnik forumacije!
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
![]() |
![]()
Tranzit, zar nije to malo preskupo (2500-3000 eura) za Behringer x32 s' obzirom da za taj novac postoji MIDAS,a cini mi se i za manje GB Soudcraft (mada na njemu nisam radio ali sam cuo sve najbolje), jeste da su analogni ali ih mnogi smatraju samim vrhom (posebno MIDAS). I ne nerviraj se toliko oko podele pojedinaca na mix. za narodnjake i zabavnjake, to je nesto sto mora da postoji (previse bi bilo monotono bez njih) :-)
Burli je dobar sa ovim stelovanjem "na koliko sati" :-). Sto se tice digitalnih miksera plasi me to sto se najcesce pominju u vezi snimanja zvuka, povezivanja na komp i sl. dok nekako vrlo malo mogu da nadjem iskustva sa zivih svirki, tj. onoga sto mi radimo. Kada bi ih bilo vise pa poneti i jedan i drugi mix na svirku i najrealnije uporediti. Ovako samo mozemo citati brojeve, mogucnosti na papiru koje skoro uvek izgleaju skoro idealno (kao i kampanje i programi politickih stranaka) , kad ono posle izbora miksera (ili politicke stranke) ni iz jednog niti iz drugog realno ne izlazi ni blizu onoga sto pise u performansama :-) i sta onda....trudimo se da cujemo ono cega nema... Burli, gde mogu da vidim taj oglas za DDX? Kad bi to bilo dosta jeftinije kupio bih ga za kucu i za poredjenje sa analognim, a i za proucavanje,da imam na cemu da naucim nesto. |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Banovan!
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.122 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
![]() |
![]() Citat:
Promijenjeno od tranzit (13.02.2012 u 04:25 sati) |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
Početnik forumacije!
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
![]() |
![]() Citat:
![]() Pitanje i za Tranzita i za Sinisu jer vidim da iza vas stoji bogato iskustvo: malopre sam pomenuo na cemu radi moja grupa (A&H ZED 428,Lexicon MX300),mozete li mi reci sta mogu da ocekujem u kvalitetu,cistoti tona ukoliko bih recimo koristio Yamahu 01v96 ili mozda taj Presouns koji pominjete ( da li bi dobio bolji,kvalitetniji izlazni zvuk) i koja je razlika u kvalitetu po vama izmedju 01v96 i Presouns-a ili sta jos bolje kupiti do 2000 eura od digitalnog? Znam da mnogo pitam i izvinjavam se ako smaram ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
Favoriti |
Alati tema | |
Display Modes | |
|
|