Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

 
 
Alati tema Display Modes
Star 10.12.2009, 04:00   #22
biba
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.09.2005
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 77
Downloads: 1751
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Pa3X, Dallape supermaestro
Interesi: muzika
biba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Prvaci sveta

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
Navračića znam, ali to je samo jedan...
Vrti se meni on na winampu, svako malo
Jeftabg je otvorio temu svetskih prvaka na harmonici u kategoriji klasicne muzike, pa ne bi trebalo tu pominjati momke koji sviraju Guline fazone i slicno.
Mislim da se rec svetski prvak na harmonici dosta proizvoljno tumaci, znam licno da se ta rec pokatkada koristi maltene na nekim kafanskim i inim jeftinim manifestacijama u promocijama nedoraslih umetnika.
Koliko znam, Fond za razvoj muzickih talenata pri Vladi RS u saradnji sa muzickim pedagozima Srbije, napravio je kategorizaciju takmicenja iz oblasti harmonike, tako da je Svetski kup najjace takmicenje, pa Svetski trofej, a onda idu takmicenja takodje vrlo jaka ali bez prefiksa svetski, a to su Klingental i Kastelfidardo.Potom idu manja strana i domaca takmicenja, kao Smederevo, Loznica, Knjazevac itd.
Dakle, svetski prvaci bi bili samo, ovako zvanicno i takoreci sluzbeno, samo pobednici Kupa i Trofeja, koje organiziju dve svetske asocijacije CIA i CMA.
Ivan Sverko, Josip Nemet,Robi Simoneli i dr, Hrvati, pripadaju svetskom vrhu harmonike, trebali bi kolege iz CRO da znaju.
biba je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije