Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2009, 02:02   #1
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Pravi savet (Yamaha Motif xs6).....???

E ovako interesuje me dali neko poseduje Yamaha Motif xs6 i kakva su mu iskustva sa ovom spravom......

Ja inace sviram bas-solo,bas-kontru (u principu narodnjacke tezge).....pa me konkretno me interesuje dali postoje neki setovi sa gotovim tercama za nju (terce kao na tritonima iz skoro svih tonaliteta),koliko je komplikovana odnosno jednostavna za rad tipa;ubacivanja semplova,postavka boja,vremensko ocitavanje semplova (pretpostavljam da je brze nego na Korgu) i generalno....kvalitet izdrade cele klavijature.

Hvala unapred svima koji budu imali strpljenja i volje da mi daju pravi savet za kupovinu ''Yamaha Motif xs6''.

Veliki pozdrav za sve kolege na Yu-Midi
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 06:05   #2
srklet
Banovan!
 
srklet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.02.2009
Mjesto: wels
Postovi: 19
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: yamaha psr s900
Interesi: muzika
srklet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard -

Pozdrav.
Evo ti osobine gore navedenog modela. Ja ne poznajem nijedan Korg ov model koji i priblizno poseduje ove osobine.
Sto se izrade tiche ,jako je kvalitetna, manko: Tezina
  • Wave-ROM 355MB umesto(MOTIF ES = 175 MB)
  • Novi Waveforms Acoustic & Electric Piano, Solo & Orchester Strings, Brass Section, Woodwinds, Synthwaves, Drums
  • 4-Part Multi Arpeggiatora mit raspoznavanjem akorda
  • Direct Performance Recording
  • Vocoder kao Insert Effektaza A/D-Input
  • Novi Drumsounds (Standard, Hip Hop und Chill Out Kits)
  • Expanded Articulation Mode “XA Mode“ (realisticni Legato )
  • 8 Voice Elemenata
  • VCM Vintage Effekti (EQ, Compressor, Reverb, Phaser, Flanger, Wah)
  • Song i Pattern Sequenzer pomochu Flash-ROM
  • Sampling Memory chak do1 Gigabyte
  • support za pedalu -poluprigushivanje (FC3)
  • SPD I/F output (COAXIAL)
  • Ethernet File Transfer
  • USB 2.0 (USB TO DEVICE)
  • Firewire mLAN jack on MOTIF XS8/ High Speed transfer mLAN16E2
  • Poboljshani DAW Remote Control
  • Studio Connections RECALL / Audio Integration
  • Bundled CUBASE AI advanced integration
  • Intuitivni User Interface
  • LC-Display u boji (320x640)
  • 8 Knobs i8 Faders, 2 Assignable Knobs,
(Ja sam imao Osmicu sa klavirskim Dirkama). Sto se materijala tiche ,tipichno za yamahau-teshko cesh nachi neshto,slabo ima materijala.
Kvalitet izrade je za ocenu 5+ ali je cena preterano velika i dosta brzo je gubi.
Ja sam ga zamenio za Fantoma G6.
Pozdrav
srklet je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 11:11   #3
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od srklet Pokaži Post
Pozdrav.
Ja ne poznajem nijedan Korg ov model koji i priblizno poseduje ove osobine.
Nije tema ovdje, ali bih nadopunio:
Svi današnji workstation modeli imaju približno iste ili slične osobine i tu motif xs ne odskače. Svaka firma stavi težište na nešto drugo. Tako da neke pobrojane osobine za motif xs ne da Korg nema približno, već ima daleko bolje. Stvar je samo kako netko gleda na određene osobine i što mu je važnije.
Usporedivi model od Korga je M3. On je u svemu približan motifu xs. U nećemu je slabiji, u drugome je bolji.
Usporedbe radi:
motif xs u performance modu može kombinirati samo 4 zvuka. To je manje od M1 od prije 20 godina (8). M3 može kombinirati 16 zvukova u kombinaciju a to tek motif xs ni "približno" ne može. Da ne govorimo da Korg ima 2000 memorijskih mjesta za kombinacije (i za programe) dok ih motif xs ima tek oko 380 i to nije ni približno onome što M3 nudi. M3 ima Karma funkciju umjesto arpegiatora i svaki se arpeggio može promijeniti s oko 300 parametara, dok arpegiator od motifa ima tek 4-5 standardnih osobina koje se mogu promijeniti (gate, oktave i slično). I to nije ni približno onome što ima M3. Motif čak nema tap tempo funkciju pa se niti arpeggia niti bpm effekti ne mogu uskladiti u live svirci s bubnjarem. Na motifu se čak niti switch pedali ne može promijeniti polaritet (što imaju apsolutno sve druge klavijature) već treba kupiti odgovarajuću pedalu koja je kompatibilna s motifom.

Sve to ne znači da Motif XS nije sjajna klavijatura, samo, kad se već povlaći Korgovo ime kao usporedba, budimo oprezni s terminom "približno". Stvar je gledišta i osobnih preferenci kako netko gleda na neku stvar. Ja ne vidim ništa posebice intuitivno u User Interface-u od motifa. Na svakom Korgu od prije 15 godina sam za svaki parametar mogao ukucati izravno brojčanu vrijednost. Na motifu za velike brojčane vrijednosti moram vrtjeti dial (kotačić) do besvijesti da bih došao do određene parametarske brojke. Dok na motifu upišem ime za neki program ili naziv pjesme, dotle sam na Korgu - zahvaljujući touch displayu - imenovao barem 6 pjesama ili programa, itd.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 13:23   #4
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mojkarma

druze, da nisi ti slucajno zamenio performance sa multi/combi modus?
grandia je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 16:33   #5
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam. Kod yamahe se zove performance modus, kod Korga combination. I brojke koje navodim su točne.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2009, 20:12   #6
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

a siguran si da motif ne moze 16 kanala tj. 16 boja da svira?
Dodato:
znaci zamenio si, jel korg nema performace a yamaha ima i performance i combi/multimode koji se tamo zove "song" ...

Promijenjeno od grandia (30.08.2009 u 20:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grandia je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 09:12   #7
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Srklet.........i molim i ostale da mi objasne malo oko Motifa XS a ne da zalazimo u teme sta je bolje odnosno losije od konkurenkcija.
Mene konkretno interesuje samo Motif XS i nista vise.

Pozdrav za sve.
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 09:31   #8
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@gogi-japanac,
iz rasprave što je bolje ili lošije u odnosu na neke druge modele možeš između ostalog dobiti i neke željene informacije, a i one za koje se nisi sjetio pitati, a možda su ti važne.

Što se tvojih konkretnih pitanja tiče:
1. za terce ne znam. Motif se malo rjeđe koristi pa je možda i teže doći do gotovih terci.
2. Koliko je komplicirana je teško reći bez usporedbe s nekom drugom klavijaturom. Kad se naučiš raditi u motifu onda nije kompliciran. Meni osobno je na tritonu i ostalim novijim modelima korga jednostavnije raditi jer ima touch display i jer se numeričke vrijednosti mogu izravno unositi brojčanikom i jer Korgovi jednim modusom pokrivaju puno više funkcija nego modusi na yamahi (objasnio sam to u prethodnim postovima).
3. Učitavanje semplova je jednako brzo na motifu xs kao na M3. Ne može se uspoređivati motif xs s "Korgovima" jer je jedno klavijatura, a drugo firma. Treba uspoređivati usporedive modele, a to je kod Korga M3.
4. Kvaliteta izrade motifa xs je besprijekorna.

Što se tiče savjeta za kupnju:
ako sviraš narodnjačke gaže i sve ti se vrti oko terci i semplova, onda uopće ne vidim razloga zašto bi se interesirao za motif xs koji je među najskupljim modelima. Jednostavno mislim da potencijal motifa xs nećeš iskoristiti ni 10%, a dat ćeš velike pare. No, pare su tvoje, pa tko voli, neka izvoli. Ako ti treba to što si naveo da ti treba, ne vidim razloga zašto ne bi uzeo neki od Korgovih modela (triton, triton extreme, tr i slično), naprosto zato jer za njih postoji sve što tebi treba i lako ćeš doći do potrebnih fajlova. Čemu se sada mučiti s programiranjem svega tog iz početka.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 10:46   #9
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj savet je Motif XS poslusaj i Fantom G i M3 naravno ali i pogledaj SET-ove koje mozes naci za odredjenu spravu i onda na posletku ako volis
da radis i sam malo boje onda biraj i po tome koja ti je najlaksa za rad a to XS sigurno nije,malo pricam napamet ali ljudi tako kazu.Pricali su i da nema terce cak je to rekao jedan od velikih banovanih poznvalaca MOTIF-a i KORG-a.A moj drug kaze da ima.Donece za koji dan XS pa cu napisati sve o njoj.Inace sto se XS tice to je jedina klavijatura za koju bi menjao Fantom G kad bi morao.A to sa gledanjem u to sta ima a sta nema to su gluposti cifre ne govore nista.Samo kad sednes i pocnes da sviras.Moze covek da ima sve tri ali da nema dobar set za nasu muziku pa nista ni od sva tri modela!
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2009, 12:20   #10
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

@Bandza

Hajde molim te vidi kod tog drugara XS kada budes mogao.....bas me interesuje kakvo misljenje ima on a i ti......stavi akcenat na terce i pogledaj koliko je komplikovana za ubacivanje semplova.
Hvala ti unapred!

Hvala i tebi mojkarma!
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije