Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 01.07.2012, 13:25   #1
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard G800 Panorama unutar DrumKit-a

Pozdrav svima,
Unapred se izvinjavam ako ponavljam temu, ali stvarno nisam uspio nigdje naći odgovor na ovu situaciju:
Na Rolandu G800 bi želio za neki tvornički ritam promjeniti panoramu u Drum kit-u. Da pojasnim: Recimo da ritam koristi DrumKit "Standard1".
Kako ući u parametre tog DrumKit-a i promjeniti panoramu pojedinih udaraljki (npr. bas i doboš u sredinu, tom-ove sa lijeva prema desnom zavisno o visini zvuka, činele malo lijevo itd...)? Na kraju bi htio tako posložene bubnjeve sačuvati u nekoj performance memoriji. Dali je to upće moguće na G800?

Hvala i veliki pozdrav svima,
__________________
ktisljar je offline  
Star 01.07.2012, 13:50   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko ja znam to sto ti zelis nije moguce uraditi na Rolandu G800.
Ako gresim neka me neko ispravi ko to bolje zna od mene.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 01.07.2012, 13:59   #3
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze u svakom slicaju sta god da radis sa fabrickim ritmom on vise nije fabricki, hocu da kazem da ako bilo sta promenis u fabrickom ritmu moras ga snimiti na disketu i posle toga ga koristiti kao i sve ostale pravljene ritmove koje ucitavas pri svakom ukljucivanju klavijature... Za ostalo ces morati da sacekas da se javi jos neko... Pozdrav
milos511 je offline  
Star 01.07.2012, 15:35   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam te bas razumeo sta hoces da uradis.... Glej ovako, kako sam te ja razumeo....Zelis naprimer da neki fabricki ritam (lupam 8 beat) iz njega promenis elemente (kick, snare, dobos, ride, crash,...)???Ako je tako, to MOZE, ali onda kao sto rece kolega @Milos 511 moras ga prvo sacuvati na disketu, pa onda u programu Styleworks editirati sve sta hoces i onda ga sacuvati kao svoj ritam u User memoriji klavijature....Znaci moze, ali nemoze da se vrati u fabricke ritmove, vec ga moras koristiti kao user ritam odnosno ritam koji ce ti se nalaziti u nekom user mestu od 1 do 8....Editiranje mozes izvrsiti u programu Styleworks....Mada, ne vidim poentu editiranja fabrickog ritma, jer je on sam po sebi "fabricki dobro" uradjen?! U svakom slucaju, moze....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline  
Star 01.07.2012, 15:42   #5
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ne znam kako to mislis da moze da se izvede na G800,meni to nije poznato da mozes u samom setu damenjas elemente.Drugo koliko sam ga ja razumeo on bi hteo da na panorami podesi svaki element drugacije.Mozda sve to i moze ali ja ne znam kako bi to moglo da se uradi na G800.ne bi bilo lose ako znas postupak da ga objasnis koliko je to moguce.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 01.07.2012, 15:47   #6
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa ovako....Ja sam ga razumeo da neki ritam fabricki zeli da editira i da ga posle sacuva kako ga je editovao po svom ukusu u klavijaturi....To je moguce, ali ce mu posle taj ritam zauzimati mesto u User memoriji klavijature od 1 do 8 i nece moci da ga vrati tako editiranog u "RAM" memoriju klavijature....Ako zeli da iz fabrickog ritma koliko sam ga ja razumeo promeni elemente bubnja (kick, snare, cinele,....) onda to moze da uradi u Styleworksu....
Ako je na to mislio, objasnicu postupak....Ako nije, onda moja greska sto nisam lepo razumeo.... Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline  
Star 01.07.2012, 16:34   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi, covek ne zeli da menja elemente u drum kitu, nego da promeni panoramu na odredjenim elementima drum kita... ako neko zna neka odgovori.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline  
Star 01.07.2012, 17:20   #8
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pojašnjenje,
Hvala svima koji se trude. Možda sam loše objasnio što želim, pa da probam opet.
Dakle, svaki tvornički tvornički ritam koristi neki DrumKit. Ja bih želio ući u neko globalno edititanje DrumKit-ova (ako to postoji?) i tamo promjeniti panorame za pojedine udaraljke. Poslje toga bi te postavke sačuvao u jednoj performance memoriji. Na taj bi se način te panorame u DrumKitu primjenile na bilo koji ritam. (fabrički ili user), jer sam promjenio postavke na glbalnom nivou za DrumKit-ove.

Samo da napomenem: Dok sam svirao na Soltonu MS-50 to je bilo moguće uraditi. Tamo su postojale grupe udaraljki iz svih DrumKit-ova, a ja sam svakoj grupi mogao podesiti panoramu. (Npr. Bass drums=center, Snares=20Left, LowToms=30Right, Cymbals=30Left itd...) i kad sam to podesio i memorirao, te su se postavke jednostavno primjenile na sve ritmove.
Eto tako nešto mi treba na G800, ako on to može?

Pozdrav i hvala na trudu
__________________
ktisljar je offline  
Star 01.07.2012, 17:35   #9
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne moze, sam ti je drum stereo ako ides sa dva izlaza tj stereo iz klavijature.
kick i snare su uvek u centru na x64 dok prelazi idu sa leva na desno vec odradjena panorama kao i na vecini udaraca.
zasto pricam da ne moze? ne mozes upisati na stil tracku panoramu samo za dobos jer je to styl traka za komplet drum, ako stavis panoramu svi bi je sledeli. a i ne vidim tu nesto posebno jer kao sto kazem ako ides iz rolanda stereo svaki njegov drum je i onako stereo i sve to podeljeno gde da stoji.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline  
Star 01.07.2012, 17:37   #10
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

u G800 to nije moguce,a i bolje sto ne moze zato sto je sama fabrika sve sto je stavila u tu kljavu prvo dobro sredila da ne moras previse da cackas i gubis vreme,na pr. odsekla sve visak frekvencije kod instrumenata a tebi ostaje da nogom izudaras ritam i on da je pristojan
rocco je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije