Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2012, 04:41   #1
spooxjunior
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.11.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 38
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA50SD
spooxjunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Efekti Korg pa50 ???

Prilikom pravljenja nekog programa, (bilo da se radi o drumu ili nekoj boji), nikako ne mogu da dobijem efekte. Dakle... dok sam u program modu, namestim efekte npr. za gitaru (distotzija) i sve to radi super. Onda ga sacuvam na neko user mesto, i kada tu boju izaberem u style play-u, efekti kao da ne postoje. Dakle gitara zvuci kao da nisam izabrao ni fx1 ni fx2 dok sam je ranije editovao... Isto se desava i kad sam probao da editujem drum, stavim na fx1 recimo Graph.7B Eq, dodam ga po malo na dobos, bas, cinelu.... bla bla bla... sacuvam... al u stylu zvuk bez efekata...
Da dodam samo.... efekti A,B,C,D, rade bez problema... izaberem, ubacim na zeljenu traku i radi kako inace i treba....al ovo nesto nece...

Molim kolege koje imaju iskustva da pomognu... mozda nesto radim pogresno...
Hvala unapred...
spooxjunior je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2012, 08:30   #2
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa vidis te efekte što snimiš u programu oni se pozivaju na mjesta C i D kada pozoves tu boju u upper. Ako boju staviš u ritam onda će ta boja da iskoristi efekte ritma dakle A i B.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2012, 00:49   #3
propenpop
Drugar foruma
 
propenpop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2011
Postovi: 76
Downloads: 28
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg pa 50 sd
Interesi: muzika
propenpop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sta bi trebalo da stoji na A B C i D? Ja sam ovo pitanje vec postavljao, pa sam dobio samo odgovor da jedna od boja treba da mi bude cross delay (to je uglavnom C ili ne...?). da li je to za sve ritmove isto ili ne, za dvojku jedna postavka, rumb druga...?
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od propenpop (16.12.2012 u 00:57 sati)
propenpop je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2012, 02:06   #4
superboy18
Početnik forumacije!
 
superboy18's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.09.2010
Mjesto: Dvor
Godina: 31
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa 50sd
superboy18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mislim da imamo sličan problem, znači imam isto korg pa 50sd. Ja uzmem neki tvornički ritam, u editoru mu želim promijeniti neki efekt na A,B,C,D, i spremim ga na neko mjesto. Kad ga s tog mjesta pokrenem i odsviram neki ton, čuje se identično kao na tvorničkom ritmu.

I još jedna stvar - možda nisam na dobroj temi, ali nisam našao nigdje gdje bi mogao to pitati. Dakle, zanima me općenito odakle naučiti uređivanje ritma, mene to užasno zanima, jer hoću sam sebi sredit klavijaturu, ali još nisam otkrio kako to funkcionira. Dobio sam knjigu s uputstvima na engleskom jeziku, ali meni je to preteško za shvatiti. Molim vas da me uputite na nešto što je na našem jeziku ili ako ima već objašnjeno na forumu. Znači, htio bih urediti nekom ritmu prijelaze, bubnjeve, note, varijacije ritma, ali ne znam ništa kako to treba napraviti. hvala puno
superboy18 je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2012, 04:43   #5
spooxjunior
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.11.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 38
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA50SD
spooxjunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@propenpop
Tu nema nekih posebnih pravila... efekti A i B se koriste sa ritam, a efekti C i D se koriste za uper... E sad uglavnom je neki hall na ritmu... a za uper obicno delay ili tako nesto... pogledaj malo kod setova koje imas, koji su se efekti koristili pa vidi o cemu se radi.... Ali ti je najbolje da stavis neki efekat pa da slusas kako zvuci... i provalices problematiku... a posle malo kreativnosti i to je to... prouci uputsvo... meni je dosta pomoglo...

@zukae
Nije bas tako...ne pozivaju se nigde.... oni efekti, koje ja stavim u Program modu, jednostavno receno ne postoje kad tu "boju" stavim bilo u ritmu bilo u pratnji... Oni se cuju samo dok mi je klavijatura u program modu, dok u Style play-u ne funkcionisu... Kad sam u style modu rade efekti A,B,C,D, a FX1 i FX2 ne.
Neko bi rekao, pa dodaj efekte u style play i cao, medjutim, kad u Program modu pravim set bibnjeva, koristio sam Graph.7B Eq, ali sam ga pridodao samo dobosu i timpanima. A ako to isto odradim na mestu A ili B onda mi efekat ide na ceo oscilator tj. na sve elemente... Malo je bez veze...
Napravim rif distorziju od obicne gitare, sacuvam, kad ono u style svira clean gitara...
Cini mi se da su FX1 i FX2 zamisljeni samo da rade ako se recimo koristi pa50 kao solo klavijatura, napravis sebi programe i udri...

@superboy18 Prijatelju, uputsvo i samo uputstvo... ako ti je engleski problem, potrazi negde uputstvo na srpskom za pa80 (isto je)... i polako... ukapiraces 100%... samo moras biti istrajan... deluje malo konfuzno, dok malo ne proucis materiju. Ali ces posle skapirati da je u principu vrlo prosto.

Sad malo u off, po mom licnom misljenju, pravo je cudo sta se moze postici efektima... cak i neki losi, ili manje kvalitetni semplovi, se mogu vrlo dobro obraditi... I sa danasnjom tehnologijom, opet kazem po mom misljenju, velike kompanije prave slabe masine za velike pare... a nisam ni pomenuo kolicinu RAM memorije po klavijaturama... i to u vreme gde u nasim racunarima imamo po 4,8 ili caK 16 GB...
Izvinite za of, al morao sam da ispisem koji red...
Ako neko ima resenje za moj gore pomenuti problem... pisite pa da probam... sve sto mi je palo na pamet sam probao, nemam vise ideja...

Promijenjeno od spooxjunior (21.12.2012 u 04:51 sati)
spooxjunior je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2012, 21:35   #6
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravu si spooxjunior, na pa50 efekti iz programa ne postavljaju se na C i D. Na pa500 promjenom upper 1 na C i D se postavljaju efekti iz datog programa. Na pa50 očito nema te mogućnosti.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2012, 22:56   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam upoznat sa korgovim arazerima ali sinula mi ideja, dal bi moglo npr. Da spojis kablom iz midi in na midi out, nastelujes postavke u midiju da ti vuce bubanj iz play moda a iskljucis ga u midi podesavanjima.
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2012, 02:55   #8
propenpop
Drugar foruma
 
propenpop's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2011
Postovi: 76
Downloads: 28
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: korg pa 50 sd
Interesi: muzika
propenpop befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A da limoze da se postavi ovako
A: rev. hall (to je bubanj koliko sam shvatio)
B: no effect( je bas)
C: chorus (ne znam sta je)
D: bpm delay (boja na kojoj se svira)
i da se tako postavi u svim ritmovima i za sve boje?
propenpop je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije